Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #2 Beta Açıldı

Certhas

Öne çıkan mesajlar

Ben beğendim,aman allahım mutlaka oynamalıyım denecek bir şey yok, zaten amaçlanan single playerdan keyif alan adamın oynaması. Bir sonraki lvl ı görmek için oynamayı planlayan adam bulaşmasın.

Sakin sakin her şeyi görmek için dolanacak adama göre yapılmış bir oyun bir kez daha söyliyeyim +5 stamina için bir ay raid yap oyunu değil.

Birde niye para pul bu kadar mesele ediliyor ki imperial edition aldım alt tarafı iki öğlen yemeyi fiyatına.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

questler epey buglı. ayrıca questlere iyi ayar çekememişler çünkü levelına göre aşırı zor, tamamlanması imkansız questler var.

2 betada 4 ayrı char 3 ayrı class ile 15 lvl ve üstü kastım henüz yapılamayan (bug'lı spawn olmayan HARPY questi hariç) bir quest olmadı... "Aşırı zor olduğu için tamamlanması imkansız" dediğin şu questler hangileri cidden merak ettim

RRa said:

beğenirim ben abi. oyunları eğlenmek için oynayınca beğeniliyor, adam kesiyoruz filan, millet bizi kovalıyor, adamı kovalarken bi anda karşına 80 kişi çıkıyor filan

Olay o zaten RRa... ama adamlar questing kafasında hala, rvr olayını çözebilmiş değiller yada oyunun vaadettiği şeyi yanlış anlamışlar zaten...

50lvl olman yada 200 skill point dağıtman birşey ifade etmiyor, oyun stiline uygun şekilde karakterini yapılandırmanı, PvP ve PvE için kendi buildlerini çıkartmanı gerektiriyor... Ayrıca 5-6 kişilik bir grubun olursa minimum, oyun çok daha keyifli (sonuçta solo hemen her oyun tatsız olur bir noktada) ki öncelik zaten PvP oyunda... Bizimle birlikte bu betaya giren 3 arkadaş beta tamamlanmadan oyunu satın aldı mesela, bu oyundan beklentinle ilgili birşey...

Ama herkese hitap eden bir oyun değil sonuçta, sizin beklentilerinizi karşılayamamış olabilir elbette...

Bizi Camelot Unchained'a kadar götürür ;)
Sosyal ağlarda paylaş

malanie, harborage, frog ilk aklıma gelenler. ayrıca neredeyse questlerin tamamı bir yerde buglanıyor ve bunu düzeltmek için relog olmak gerekiyor.

mage guildin ikinci questi ve dominion şehrinin yanındaki adadan gate ile geçilen questi tamamlamak imkansız. ikisini de ortamı kullanıp-kite yaparak kestim ancak bu abuse gibi birşey çünkü mob takılıyor bir yere ve onu kullanıp regen süresi kazanarak kesiliyor.

ikinci betada yaklaşık 30 saat, bunda da 25 saatlik gameplay sürem var ve eğer questler buglanmıyor diyorsan objektif bakmadığını rahat bir biçimde söyleyebilirim.

oyunun rvr, explortaion, iyi bir quest ağı gibi olumlu yönleri var ama olumsuz yanları da söylediğim gibi var.

mesela rvr de 20 saniyeye varan delaylar var ama onu stress test olmasına bağlıyorum. aynı delay, releasede de devam ederse çok büyük bir eksiklik demektir, zira pvp keyfini tamamiyle kaçırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas valla bug olan 1 quest gördüm

*Harpy bölgesinde questleri tamamlıyorsun son quest HARPY boss gibi bir mob var onu kesmen lazım ama spwn olmuyor...

ki bu quest pts serverda (closed beta) fixlenmiş olmasına rağmen stress beta serverda neden düzeltilmiş haliyle oynatmadılar hala anlayabilmiş değilim... pts serverda imperial ırk da serbest, colision effect eklendi falan ama stress beta'da onlar da yok... ? yani

Mage guild questi gibi questleri o an tamamlamanız şart değil, devam edin questlerinize gelin 2 lvl sonra tamamlayıp yola devam

Bunları sorun olarak görmüyorum açıkçası ama "questler hep buglanıyor bir noktada" diyorsun ya inan 1 quest dışında hiç sorun yaşamadığım için birşey diyemiyorum... Ama illaki yaşamışsın ki yazmışsın...
Sosyal ağlarda paylaş

questler buglı değil zaten, yoğunluk olan serverlar sapıtıyor, sanıyorum mob bi nevi laga giriyor, ya mobun üstüne gittiğin zaman E ile konuşma penceresi açılmıyor ya da mob direk hiç gözükmüyor, relog yaparak, the war z gibi biraz server hoplamak gerekiyor, bir serverda mutlaka mobu yada questi yakalıyorsun, bu beta çok yoğun olduğu için böyle problemler olduğunu düşünüyorum, lakin bir önceki betada bir şey yoktu

cyrodill cidden çok eğlenceli, 24man scroll çalmaya ve ganke oynayacağız biz, kale savaşları şahsen bir süre sonra çok zevk vermemeye başlıyor ama bayana kadar durmaksızın siegee devam
Sosyal ağlarda paylaş

rvr si başarılı bencede. daoc'dan beri en iyi sistemi sunuyor ve ortalama 300-400 kişinin savaştığı bir ortamda sıfır takılma olması da çok büyük savaşlara izin veriyor.

dün low pop bir serverda mapin bir kısmını dolaştım ve birsürü public dungeon var. ufak bosslar var içlerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorun da insanların daha az araştırıp, daha az uğraşıp sadece oyunun kendilerini yönlendirmesini beklemeleri (klasik mmo modeli) doğal olarak hayal kırıklığı yaşıyorlar.

NDA kalkmış olmasına rağmen oyuncuların %90'ı sadece race, class yada skill konusunda araştırıyor yada birşeyler okuyor. Oysa oyuna ilişkin inanılmaz bilgiler paylaşılmış durumdaydı bu beta sürecinde. Faydalandık elbette ;)

Mesela bir örnek paylaşalım hemen:

Resimdeki gibi tüm haritalardaki tüm skyshardlar tek tek verilmişti... Eminim oynayanların yarısından çoğu shardların yarısını bile bulamamıştır... Oysa bu tür bilgiler çok önemli leveling sırasında da

Bakarsanız haritada Glenumbra için 16 skyshard gösteriyor. Önceki haritalarla birlikte 22 shard yapıyor ki 7 skill point demek...

Fazladan 5 skill point bile almış olsam bir diğer oyuncuya göre, o 5 skill point başkasına zor gelen bir questi tek seferde geçmemi sağlayabiliyor (sadece bir örnek) Yada bir başka grubun çok uzun zaman harcadığı yada bitiremediği ilk dungeondan 30dk da çıkmamızı sağlıyor...

Bir başka örnek item extract, gather ve levelinize uygun full set yapma imkanı... Food buff olayını hiç söylemiyorum bile zira food oyunda inanılmaz bir artı

etc...

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...