Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askere Gitmek İçin En İyi Dönem Hangisi?

Dartanian

Öne çıkan mesajlar

quixef said:

Certhas said:

kışın da şırnak'a verirlerse hiç rahat olmaz.

Kışın Şırnak'ta yaptım askerliği, en rahat dönemi kesinlikle.

[list]
[*] Günler kısa
[*] Şırnağın havası çevresine göre baya ılıman
[*] Terör vb. kışın gündemde olmuyor
[/list]
Nöbetler için aynısını söyleyemicem. :D Askerliğin son 2 haftası Aralık sonu Ocak başı nöbet tuttum sadece, o bile yetti. Kuru ve aşırı bi soğuk oluyor. -20yi görmüştük bi gün.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

quixef said:

Certhas said:

kışın da şırnak'a verirlerse hiç rahat olmaz.

Kışın Şırnak'ta yaptım askerliği, en rahat dönemi kesinlikle.

[list]
[*] Günler kısa
[*] Şırnağın havası çevresine göre baya ılıman
[*] Terör vb. kışın gündemde olmuyor
[/list]
Nöbetler için aynısını söyleyemicem. :D Askerliğin son 2 haftası Aralık sonu Ocak başı nöbet tuttum sadece, o bile yetti. Kuru ve aşırı bi soğuk oluyor. -20yi görmüştük bi gün.

işte bu yüzden kışı acemiliğe getirmek daha iyi gerçi şans birazda bu
Sosyal ağlarda paylaş

Kışa beklicek lüksüm yok. Yani mayısı bırakırsam ağustosta gidicem.

Hala inanımaz kararsızım, şu anda sivil hayatımdan da memnun olmadığım için gitmek istiyorum. Diğer tarafım yazın deli gibi sıcak ve günler uzun mantığı gitme diyor.

Allahım 1 hafta içinde karar vermem lazım. Bi iş bulsam kesin beklerim Kasım'ı ama yok hıamna
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Dartanian said:

Kışa beklicek lüksüm yok. Yani mayısı bırakırsam ağustosta gidicem.

Hala inanımaz kararsızım, şu anda sivil hayatımdan da memnun olmadığım için gitmek istiyorum. Diğer tarafım yazın deli gibi sıcak ve günler uzun mantığı gitme diyor.

Allahım 1 hafta içinde karar vermem lazım. Bi iş bulsam kesin beklerim Kasım'ı ama yok hıamna

Bence çok sıkıldıysan başvur. Askerlik sadece çalışmaya değil adam gibi pozisyona girmene bile engel.

Ha bide şöyle bişey var. Hayatının bir yazını mı yoksa kışını mı feda etmek istersin. Bi de öyle düşün
Sosyal ağlarda paylaş

ben ağustos düşünüyorum. yaz sıcağının çekilmez olduğu bi yere denk gelsen bile çok sürmüyor olacak bu durum tahminen. kışa denk geliyorsun ama yine gidilen yere göre çok kara kış yaşamama ihtimali de var. şayet son zamanlarda şubat mart daha soğuk geçiyor bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

ağustos döneminin şöyle bişeyi var, belki askerde hayatında bi tek sporu acemilik döneminde yapıcaksın, o da ağustos sıcağına denk gelicek ahauha.

manisa kıbrıs yaptım ben manisanın dondurucu soğugunda spor bile yapmadan askerliği bitirdim, tek şınavımı terhis olduğumda kapıda formaliteden çektim sdfds
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...