Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Far Ampulü

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

• 5 yıl sonra ...

ben son kontrole gittiğimde normal miyop numaradan 0.25 eksiltip aynı şekilde 0.25 i astigmat olarak ekledi. inanılmaz farketti gece sürüşünde. belki sende de ufak bi astigmat olabilir o yüzden normalden ekstra etkileniyorsundur. değiştirene kadar bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim. bi kontrol ettir bence. insan bilmeyince normali o sanabiliyor.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

cok cok cok cok pahalli ancak ben mapping ile lens kestirttim

cok yaygin olmadiginin ve de cok pahalli oldugunun farkindayim ancak imkaniniz var ise kontakt lensin verdigi konforu sagliyor diyebilirim.

https://www.zeiss.com/vision-care/us/eyeglass-lens-ingredients.html#overlay-item-1697724988

burada (azeristan) turk doktor gozu 0.25 numara buyutmustu ekrandaki yazilari okumakta zorlaniyorum diye. italya'da tatilde iken baktirttim. adam goz numarani ayni tutabiliriz (-5.50) sadece bazi kisimlara bakarken zorluyorsun kaslarini, bunlari azaltmak lazim vs dedi. bu mapping ile kisisellestirilen lensleri yansitacak bir iki deneme yaptik (iste kucuk yazilar olan kagitlari okurken, yandakileri okurken, dik baktiginizda ekranin asagisindaki yazilari okurken vs vs.)

hypetrain degil, cidden memnunum.

(bu arada mesela goz inceleme icin kullandiklari sistem de bu i.profiler'in en yeni, en guncel versiyonu da degildi.)

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...