Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Far Ampulü

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Silverstar diil bosch 90 plus aldim abi. Silverstar yok hic bi yerde. Her aradigim yok oyle bi urun bizim stoklarda getirmiyoruz dedi. Osram bursa bayii bile hic satmamisiz hic gelmemis dedi bakip stoklara.

Tek bi dukkan sadece satiyorduk ama euro kuru yukseldiginden beri gelmiyor bize de dedi. Ne zaman gelecegi mechul dedi. Umudumu yitirdim silverstar bulma konusunda :(

Cool blue sirf renkler cok fark etmesin o sari kalmasin diye aldim. Zaten parklari yakip surus yapmiyoruz pek. Hava cok hafif kararinca gunduz fari kurtariyor. Sonra direk kisalara geciyorum ben.

Kisalar yanarken de cok siritmaz bence cool blue. Cok fazla kelvin farki yoktu yamulmuyorsam.

Bu arada gunduz farlari sari kaldi o kotu olucak ya. H15 de ne cins bir ampul tipidir, adet fiyati 45 tl normal halojen h15 in. Acaba nightbreaker fln olsa kac para olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:

Seagle, hacit senin gidiş iyi değil. Façalı Şahin tayfasına doğru bir kayma sezdim.

TofASK <3

Yok be orjinal farlardan sonra taktigim wurth ler hic hosuma gitmedi. Ben de hazir elim degmisken daha iyi ampul seceyim diyorum iste. Simdi birisi beyaza yakin olunca digerleri de oyle olsun, paramecium reyizin dedigi gibi siritmasin digerleri.

Yoksa 150 liraya xenon kitler de var kufir yemelik :p
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada her ne kadar yoğun sis yaşanan bi bölgede olmasam da gece dağ bayır arazi yollara sis farları yol koşulları nedeniye gerekebildiğinden dolayı, uzun vadede osram all seasons'a geçirmeye karar verdim sisleri. Çok övülmüş performansı.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/18366514/kisa_sis.jpg

Ama kış sezonunda asfaltta vakit geçirdiğimden yaza doğru değiştiririm onları.
Sosyal ağlarda paylaş

Bosch 90 Plus ları taktım az önce.

Foto koymuyorum çünkü çok ahım şahım bişey yok.

Beyazlık desen standart halojen 4000 kelvinse bu 4001 falan herhalde ahahaha, çok bi farkını göremedim beyazlık konusunda.

Aydınlatma tabi biraz daha güçlü (birde olmasaydı lol).

Yarın night breaker pluslar gelicek bakalım o nasıl olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Night breakerlar ile cool blue park apmülleri geldi.

Taktım.

Beyazlık olarak cool blue park ampülleri nb lardan bi fark oluşturmadı bende. Belki park oldukları için öyle geldi, h7 si olsa fark ederdi bilemiyorum.

Night breaker plus'ın beyazlık olarak bosch 90 plus dan bi farkı yok denebilir. Çok az daha beyaz ama yani "beyaz" far arıyorsanız ikisi de tatmin edici olmayacaktır.

Ben o klasik sarı ampüllerden kurtulduğum için çok fazla olmasa da yine de tatmin oldum renklerden.

Night breaker plus mı daha iyi aydınlatıyor bosch 90 plus mı derseniz nb bi tık önde gibi geldi bana. Fiyat performans bakarsak da benim için nb önde çünkü ben hatalı aldığı için kullanamayan birinden aldım onları, 30 tl'ye geldi. Boschlar ise yine bosch car service bayisinden aldığım için 55 tl.

Normalde fiyatları arasında ahım şahım fark yok.

Eğer plus 90 nb'dan daha uzun ömre sahipse plus 90 seçilir. Ömürler aynıysa aydınlatma olarak nb bi tık önde olduğundan nb derim.

Şu an nb'lar takılı araçta bakalım. Ömrü ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun ile kısa farlar arası bi mesafeyi aydınlatıyor, hatta uzunlara daha yakın.

Daha geniş bi aydınlatma alanı var.

Karşıdakini rahatsız etmiyor test ettiğim kadarıyla. Far yükseklik ayarı değişik pozisyonlardayken şehir içinde dolaştım. Hiç tepki almadım. Gerçi çok bilimsel bi yöntem değil ama rahatsız etse insanlar kesin sellektör fln yapıyorlar.

Cumartesi günü gidip far ayarı da yaptırayım garanti olsun.

Edit: Nb ultimate nb plus'dan daha iyi olduğu için daha tatmin edici olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Geçen gün inanılmaz bi sağanak yağış vardı. Yağış performansı da çok iyi night breakerların. Onu da yazmış olayım.

Ama tabi far yıkamanız yoksa isterseniz projektör takın, inip o farları silmeden bişey göremiyosunuz eğer çamur olduysa dshndgnhjgd.

Bi sonraki projem far yıkama takmak olabilirdi ama uygun tamponların fiyatı uçuk =/
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen h4 olucaktır. Ama bulb finder diye arat çıkan sitelerde bulmaya çalış.

Night breaker tavsiye ederim ama almışken night breaker unlimited al, plus'dan daha iyi.

Şurdan alabilirsin

http://www.osramampul.com/18-h4

said:
As I've noticed a few posts regarding bulb sizes, thought I would post a list of the most common ones.

G Bulb Sizes:

Front:
Dipped Beam - H7
Main Bream - HB3
Sidelights - 501
Indicators - 581
Fogs: H3 or H11 for the GSi

Rear:
Stop/Tail: 380
Reverse: 382
Indicator: 581
Registration: 245
Fog: 382

Interior:
Interior Map Light: 264 (festoon)
Dash Lights 4 x T5-509T
MFD 2 x T5-509T
Heater Control Panel 3 x T5 Mini Push Fit
Cigarette Lighter 1 x T5 Mini Push Fit

Burdaki bilgilere göre h7 imiş. Yine de çıkanlara bak. Ona göre al.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bugün baktım araca h7 ampülmüş. ama sipariş verirken az önce yanlışlıkla unlimited alacağıma plus sipariş vermişim.
iptal etme seçeneğide koymamışlar, osramampul.com dan almıştım ürünü. çok fark olur mu ikisinin arasında? çok fark varsa iptal etmekle uğraşmayım yarın :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...