Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dio UO (IPY-vari)

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

@artariel

peki assasin karakter gibi bi imkanımız olucak mı?
mesela belirlenen bir hedefi, gz içerisinde hızlıca öldürebilmek gibi.

bir locaya falan üye olunabilir bunun için, quest zinciri bile olabilir.
ama .backstab tarzı bişi yapılabilir mi?
karakter hide ken, diğer karakter sabitken, arkasından yaklaşıp - eğer üstünde zırh falan yoksa - temizlemek mümkün olsa nasıl olur?

abi yok artık. şu yapılsa, sen o questi yapana kadar çoktan yapmış ve seni gankleyen tipler dolar britte.

deli misin =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Suark said:

@dworgian

diyorum ki, hiçbir item npc vendorda satılmasın madem. regler bile.
hepsi oyuncular tarafından üretilsin, ne güzel olur dimi aynı mantıkla?
20 nightshade 2k diye dolaşırlar bankın etrafında =)

sana anlatmaya yetemedim cidden. akşam aldığım ilacın etkisi var sanırım feci uyuşuğum şu an.

dur özetleyeyim.

1) sen şu an "abv nbl niye böyle" diyorsun ama nbl 2 3 minor difference dışında hep buydu zaten.

2) para ödemeden aldığın bir hizmet var

3) bu hizmeti farklı kişilere hitap edecek farklı şekillerde veren başka yerler var

sen 10 sene önce de nebulada şikayet ediyor muydun bu kadar onu anlamadım ki?

@artariel, hatırladım ya pouch traplemeyi peh peh

- oynamadım ki hiç daha önce nebulada? nebula sadece bir server abi. Neden illa aynısını oynamayı diretiosunuz ki?
Sosyal ağlarda paylaş

yapabiliorm ki bende karakter var.
ama mf karakteri kasarken sıkıntıdan öldüm mace yüzünden.

Şöyle elimde ağırlığında hammer olsa, arada war mace e geçsem. en az 3-4 silah olucak çantamda duruma göre.
oyun sadece pvp eksenınde gecmıyor kı, neden dayatıyorsun insanlara kendi oynama şeklini?
Dworgian said:

Suark said:

işte! işte bu duymak istediğim.
Aynı şekilde, npc vendorda ok satılmalı, bandaj satılmalı ve low quality silah satılmalı

ya ne yapacan low quality silahı. AKŞAMA YAPACAM SANA ELİMDEKİ TÜM IRONLA SİLAH

öfff

ne istiosun yaz şuraya yapıcam sana ben aaa

Dworgian said:

Suark said:

@artariel

peki assasin karakter gibi bi imkanımız olucak mı?
mesela belirlenen bir hedefi, gz içerisinde hızlıca öldürebilmek gibi.

bir locaya falan üye olunabilir bunun için, quest zinciri bile olabilir.
ama .backstab tarzı bişi yapılabilir mi?
karakter hide ken, diğer karakter sabitken, arkasından yaklaşıp - eğer üstünde zırh falan yoksa - temizlemek mümkün olsa nasıl olur?

abi yok artık. şu yapılsa, sen o questi yapana kadar çoktan yapmış ve seni gankleyen tipler dolar britte.

deli misin =)

yav adam red ettı zaten.
ama bak anlatayım,

contract açılıcak birisi adına, açmak için yüklüce para verilicek.
Bu contractın bir kısmı gz deki guardlara rüşvet niyetine kesilecek( diyelim ki %30 u) kalanı da assasin arkadaşımıza contract başarılı oldugunda verılecek.
Bunu aldıktan sonra yapabilecek bunu. öle şorolo hololo herkesi kesme muhabbeti değil. Onun için zaten 2 mage açıp kalvas atıveriyosun oluyo.

Mesela ben gelicem, senin kafana 100k koyucam. ( min bid 50 k olcak misal ).
hem çok güzel rp, hem çok değişik bi oyun tecrübesi.
ama istemedi art
Sosyal ağlarda paylaş

kafaya ödül koyma durumu var zaten, PK tarafından öldürülürsen kafasına ödül biçersin tabi bankandan çekilir o para. Bounty boardlar vardır bulletin boardlar gibi burada ilanlar olur, en çok kafasına ödül biçilmişten en aza doğru gider, kafaya ne kadar çok ödül koyulursa o kadar artar o ödül.
Sosyal ağlarda paylaş

Suarkcım, canım arkadaşım. Adam sana bir şey dayatmıyor. Nasıl ki "paticik bu arkadaş. İstemiyorsan logout" durumu var. Nebulada da bu var. Hele ki Nebula yeni bir yer değil. Nebula 10 küsur senedir Nebula. Tamam anladık hype la geldin ok, kastın vs ona da ok. Ama Nebula bu. Sevmediysen bırakanlar gibi bırak? Her bedava ultima serverı herkese hitap etmez. Ama demek ki hala 200 300 kişinin ilgisini çekiyor bu haliyle. Gerçi insanlar için nebula sadece bir server değil o da var. Zaten adını satıyorlar şu an serverın. Özelliklerini değil. Ama googla da baksan bir sürü pvp server ı bulursun. Kimse sana kendi tarzını dayatmıyor. Sana inatla "10 senedir böyle olan bir yer burası" diyoruz, ama inatla "niye böyle" diye cevap veriyorsun. This is fckn nebula thats why abi senin sorunun cevabı

edit: şu üstteki paragraf "nebula böyle olsa" dediğini düşündüğüm için yazıldıydı

Assasin ile ilgili; Ben sana gıcığım mesela ve assasin charım var. Zaten eşek yükü para kasılıyor olacak her şekilde. Gidip arkadaşıma kendi paramı veririm o görevi bana verir para %30 cutla bana gelir ben seni oyundan bezdirene kadar ganklerim oturur ağlarsın yemin ederim. Counter ı olmayan bir sistem kurarsan abuse un tillahını bulur bu community

Yahu zamanında şöyle bir bug bulmuş insanlar bunlar;

"1 small house kur, sağ üst köşesine magical item at lockla. Sonra o evin üstüne, sol alt köşesi ilk evin sağ üst köşesini ve magical ı içiner alacak şekilde 2. bir small house kur. 2. eve gir, item unlock et = üzerinde newbified yazmayan ama ölünce düşmeyen +15 silah" senin masum fikirlerin ok ama uygulanışları o kadar "yok" ki
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin sistemi anti-pk sistemiydi;trinsic'de loncaları vardı bir dizi quest yapıp katılabiliyodun sanırım tüm hesapta yada sadece o karakterde hiç kill olmaması lazım katılabilmen için olursa atıyor ilerde de girmişsen.PK kestikçe onlardan ayrı bir paladium coin gibi birşey lootluyosun bu coinler sayesinde de paladinlere özel değiik itemler alabiliyordun.Mesela en yakın pk nın yerini gösteren bir orb ya da meditation yapmana izin veren bir platemail gibi yanlış hatırlamıosam , en büyük olayıda Paladin tarafından öldürülen PK 'nın statloss veya murder count başına 1000 gold gibi bir rakam ödemesiydi.PK lığı zorlaştıran önüne gelenin pk olmasını engelleyen bir sistemdi,

Detective sistemi ise bildiğimiz bounty sisteminin bir varyasyonu gibi , spirit speak ve forensic evaluation kasan bir karakter yine detective loncasına katılıyordu quest varmıydı bunda hatırlamıyorum,Player tarafından öldürülmüş bir ceset bulursa ona forensic evaluation atıp kimin öldürdüğünü çözüyordu aynı Player tarafından öldürülmüş 3 ceset bulursa gidip lonca questgiverına bunu bir şekilde bildiriyor ve cinayeti işleyen Player'ın peşine 3 Adet bounty hunter salıyordu , bu bounty hunterlar elemanı yakalarsa bir tane şehirin jailine mi ne gönderiyorlardı her ne kadar yüzde yüz emin değilsem de üç aşağı beş yukarı bu şekildeydi,bana kalırsa oyuna renk katabilecek şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bezerye said:

Paladin sistemi anti-pk sistemiydi;trinsic'de loncaları vardı bir dizi quest yapıp katılabiliyodun sanırım tüm hesapta yada sadece o karakterde hiç kill olmaması lazım katılabilmen için olursa atıyor ilerde de girmişsen.PK kestikçe onlardan ayrı bir paladium coin gibi birşey lootluyosun bu coinler sayesinde de paladinlere özel değiik itemler alabiliyordun.Mesela en yakın pk nın yerini gösteren bir orb ya da meditation yapmana izin veren bir platemail gibi yanlış hatırlamıosam , en büyük olayıda Paladin tarafından öldürülen PK 'nın statloss veya murder count başına 1000 gold gibi bir rakam ödemesiydi.PK lığı zorlaştıran önüne gelenin pk olmasını engelleyen bir sistemdi,

Detective sistemi ise bildiğimiz bounty sisteminin bir varyasyonu gibi , spirit speak ve forensic evaluation kasan bir karakter yine detective loncasına katılıyordu quest varmıydı bunda hatırlamıyorum,Player tarafından öldürülmüş bir ceset bulursa ona forensic evaluation atıp kimin öldürdüğünü çözüyordu aynı Player tarafından öldürülmüş 3 ceset bulursa gidip lonca questgiverına bunu bir şekilde bildiriyor ve cinayeti işleyen Player'ın peşine 3 Adet bounty hunter salıyordu , bu bounty hunterlar elemanı yakalarsa bir tane şehirin jailine mi ne gönderiyorlardı her ne kadar yüzde yüz emin değilsem de üç aşağı beş yukarı bu şekildeydi,bana kalırsa oyuna renk katabilecek şeyler.

bunlar güzelmiş bak
Sosyal ağlarda paylaş

Bezerye said:
...

güzel sistemler. Statloss olayı hep üzerinde düşündüğüm bir şey çünkü insanları pk olmaktan inanılmaz caydıran bir olay. IPY'de ya da UOF'de kelleyi götürüp guard'a verdiğinde pk statlossa uğruyordu, eski OSI'de ölüp canlanınca statloss oluyordu, bir başka sunucuda statlossu geçici yapmışlardı. Tam bir karar veremiyorum bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

statloss nebulada da vardı ilk zamanlarda. (diye hatırlıyorum). hatta öyle newb zone gibi çalgılarla gelmiyordu her stat. str/dex için dummy de çalışman gerekiyordu bayağı bir zaman.

Yok statloss şöyle, eğer kill sayın 5 üzerindeyse ölüp canlandığında skillerinin %15'ini falan kaybediyorsun, bu OSI stili. Bir başka serverda ise faction gibi ölünce skillerinin bir kısmını 2 saatlik kaybediyorsun sonra geri geliyor, sanırım UOF'de öldüğünde üzerinde bounty varsa kelleni alıp ödülünü alırlarsa statlossa uğruyorsun. O yüzden öldürülen pklara kellelerini geri satma ticareti bile var hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...