Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piramit'lerin Gizemi.Bilim ve Fizik tabuları.

Doctorsolo

Öne çıkan mesajlar

Doctorsolo said:

Feamer said:

Doctorsolo said:

2.400 sene önce Augustinus'un zaman hakkındaki teorisini , 2400 sene boyunca 20 den fazla bilim adamı bir öncekini çürüte çürüte ilerlemişler ki en son Einstein'ı kabul etmişiz çünkü onu çürütecek daha ortaya çıkmadığı için...Fizik bir Yalandır.Bunun için birşey ler okumama veya bilmeme gerek yok.Çünkü yalan olan tek şey fizikde değildir.Neredeyse herşey...

yalan demeyelim de, bilinmeyen kısmı, bilinenden daha fazla tezini kabul edelim,

bu sayede, gelecek araştırmacıların önünü açalım

Anlatmak istediğim o aslında yani tamam fizik göreceli, fakat fiziği %100 doğru kabul edersek ilerleme gösteremeyiz.Birazda ufkumuzu ve hayal dünyamızı açık tutmalıyız ki daha farklı sonuçlar elde edelim.

orası öyle ama, geçilmemesi gerek eşik, fazla yükseklere çıkıp oksijenden kafa olmamak, zira buda "doğrunun" bulunmasını geciktirecek veya zora sokacak bir unsur.

misal bence "pramitleri uzaylılar yaptı" böyle bir şey, araştırsan ve doğru olduğunu bilsen insanlığa hiç bir şey katmayacak bir buluş.

uzaylılar ve ne yapacağız? dükkanı kapatıp gidecek miyiz?

avrupalılar böyle afyonları çok sever, topluma uyuşukluk verir ve bu masalları yayanların gemisini yürütür...

aslında konu ile alakalı, bioshok infinite oyun içleme videosunu izlerken, yanlış hatırlamıyorsam quantum(?) deneyi -çünkü izleken oha dedim ve tekrar izlemek ve araştırmak üzere izlemeyi erteledim ve hala izlemedim-

yapılan deneyde, atomlar düzeyinde bir deney diye hatırlıyorum, insan gözü ile izlendiği zaman deneyin ilerleyişi ve sonucu değişiyor, kamera ile kayıt yapıldığı zaman farklı oluyor, çok ilkel oldu ama anlayan alaya bilir.

ayrıca hologram evren ve aslında güzel bir yazı vardır ama onu bulamam şimdi,

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilim-teknik/18603/Hologram_evren.html
https://eksisozluk.com/holografik-evren--889081
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Mısır piramitleri başarılı bir mühendislik eseridir. Doğa üstü hiç bir yanı yoktur. Sanılanın aksine köleler tarafından değil bölgenin dört bir yanından toplanan başarılı taş işçileri tarafından kendilerine maaş ödenerek yapılmıştır. Uzaylılar falan yalan yani. Fizikte insanın evreni açıklamada kullandığı en iyi araçtır. Mevcut fizik kanunları evrenin kendisiyle ilgili sorulara verilebilecek en iyi cevapları içerir ve bu cevaplar insan zekası evrildikçe gelişir yenilenir. Zaten var olan şeyleri adlandırmaktır. Newton'un kafasına elma düşene kadar yer çekimi yok muydu? Vardı ama bununla ilgili duyulmuş bilinmiş ilk cevapları veren kendisiydi. Bilimin işleyişi bu.

Yarım saat kaldı işten çıkmama canım çok sıkılıyor.

Ne kadar eminsin ya hayret ediyorum harbiden.Newton dan önce bulan oldu da siklenmemiş olabilir mi ? Birde Newton hayatını okumanızı tavsiye ederim.Kendimi bir bilim insanı veya herhangi bir şey olarak görmüyorum ama bu bahsetiğimiz saygı duyduğumuz adamların çoğunu zamanında ya dışladılar , ya idam ettiler , yada sürdüler şuan sizlerin bana yaptığı gibi.Amacım biri birşey sundu mu önyargıyla yaklaşmayın,her gün okullarda , sokaklarda orada burada binlerce güzel fikir yok oluyor sırf insanlar reddetti alay etti diyerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Yer çekimini Newton'dan önce Nasrettin Hoca bulmuştur.

Nasrettin Hoca bir gün köyden şehre giderken yorulmuş tarlanın kenarındaki Ceviz ağacının altında dinleneyim demiş. Şöyle bir etrafına bakınıp ağacın altına uzanmış. Ve şöyle düşünmüş:
"Ey Allah'ım gücüne sual olmaz amma, incecik kabak sapında kocaman kabak var, koskocaman ağaçta küçücük ceviz var, bu nasıl iş", deyip uykuya dalmış.
Ağaçtan bir ceviz hocanın kafasına düşüvermiş. Ve kafada ceviz büyüklüğünde bir şiş olmuş. Hoca hiddetle uyanmış ve:
"Yarabbi sen en iyisini bilirsin" demiş.
"Şimdi o kabak ağaçta olsaydı benim halim ne olurdu."
Sosyal ağlarda paylaş

millete dar görüşlü, ön yargılı deyip, daha sonra da yüzyılların birikimi olan bilimsel kanunları " banane, bence saçmalık. Nerden belli ilk Newton'un bulduğu? inanmıyorum" diyerek reddetmek cidden takdire şayan.

noyan gitti sen geldin, bi bitemediniz. algılarınızı komple aldırsanız da kurtulsak.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Doctorsolo said:

Feamer said:

Doctorsolo said:

2.400 sene önce Augustinus'un zaman hakkındaki teorisini , 2400 sene boyunca 20 den fazla bilim adamı bir öncekini çürüte çürüte ilerlemişler ki en son Einstein'ı kabul etmişiz çünkü onu çürütecek daha ortaya çıkmadığı için...Fizik bir Yalandır.Bunun için birşey ler okumama veya bilmeme gerek yok.Çünkü yalan olan tek şey fizikde değildir.Neredeyse herşey...

yalan demeyelim de, bilinmeyen kısmı, bilinenden daha fazla tezini kabul edelim,

bu sayede, gelecek araştırmacıların önünü açalım

Anlatmak istediğim o aslında yani tamam fizik göreceli, fakat fiziği %100 doğru kabul edersek ilerleme gösteremeyiz.Birazda ufkumuzu ve hayal dünyamızı açık tutmalıyız ki daha farklı sonuçlar elde edelim.

orası öyle ama, geçilmemesi gerek eşik, fazla yükseklere çıkıp oksijenden kafa olmamak, zira buda "doğrunun" bulunmasını geciktirecek veya zora sokacak bir unsur.

misal bence "pramitleri uzaylılar yaptı" böyle bir şey, araştırsan ve doğru olduğunu bilsen insanlığa hiç bir şey katmayacak bir buluş.

uzaylılar ve ne yapacağız? dükkanı kapatıp gidecek miyiz?

avrupalılar böyle afyonları çok sever, topluma uyuşukluk verir ve bu masalları yayanların gemisini yürütür...

aslında konu ile alakalı, bioshok infinite oyun içleme videosunu izlerken, yanlış hatırlamıyorsam quantum(?) deneyi -çünkü izleken oha dedim ve tekrar izlemek ve araştırmak üzere izlemeyi erteledim ve hala izlemedim-

yapılan deneyde, atomlar düzeyinde bir deney diye hatırlıyorum, insan gözü ile izlendiği zaman deneyin ilerleyişi ve sonucu değişiyor, kamera ile kayıt yapıldığı zaman farklı oluyor, çok ilkel oldu ama anlayan alaya bilir.

ayrıca hologram evren ve aslında güzel bir yazı vardır ama onu bulamam şimdi,

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilim-teknik/18603/Hologram_evren.html
https://eksisozluk.com/holografik-evren--889081

Teşekkür ederim yorumların için fakat ben uzaylılar yaptı demedim öncelikle.Ayrıca düşündüğüm olay fizik kurallarının onlarda daha farklı olması ve yaşama şekilleri teknolojileri v.s v.s o şekilde ilerlediği , bizim fizik kanunlarımızda onlarınkinden farklı olduğu için bizimde bu günümüzde ki teknoloji v.s gibi şeyler var, eğerki şuan ki fiziği ele alır ,inanıyormuş gibi yapıp inanmadan hareket edersek daha mı farklı olur ne dedim yani.Bir metrenin doğruluğu nedir ? tamamen insanların şekillendirdiği birşey değilmidir? eğer ki 1 metreyi 1 metre olarak değilde ufak bir farkla 0.96mm olsa günümüzde ve biz onu 1 metre olarak kabul etsek , daha ne kadar çok şey değişmez miydi ?
Sosyal ağlarda paylaş

bir kısmını buldum:

said:
1940’lı yıllarda fareler üzerinde bir takım deneyler yapıldı. Farelerin beyninin bir kısmı alındı ve göstereceği tavırlar izlendi. Sonuçta fare, kendisine öğretilen yolu, beyninin bir kısmı alınmadan önceki gibi bulabilmekteydi. Yine görme merkezinin yüzde 98’i alınmış bir kedi, görme fonksiyonunu eskisi gibi yerine getirebilmekteydi. Bu durum, bilim adamlarını şaşırttı. Nörofizikçi Karl Pribram, beynin holografik özellik gösterdiğini düşünerek, bu husustaki çalışmalarına ağırlık verdi. 1960’lı yıllarda hologram prensibi ile ilgili okuduğu bir yazı, kendisinin düşündükleriyle paraleldi. Pribram’a göre, beyin fonksiyonları holografik olarak çalışmaktaydı. Beyinde görüntü yoktu, peki o zaman neyin hologramı oluşmaktaydı. Gerçek olan neydi? Görünen dünya mı, beynin algıladığı dalgalar mı, yoksa bundan da öte bir şey mi? Bugünkü fizik anlayışımıza göre Evren, birbirini kesen pek çok elektromanyetik dalgalardan meydana gelmiştir. Bu tanıma göre, uzayda boşluk yoktur, her yer doluluktur. Ünlü fizikçi David Bohm, atom altı parçacıklarla ilgili araştırmaları neticesinde Evren’in de dev bir hologram olduğu kanısına vardı. Bohm’un en önemli saptamalarından biri, günlük yaşantımızın gerçekte bir holografik görüntü olduğudur. Ona göre Evren, sonsuz ve sınırsız "TEK" bir holografik yapıdır ve parçalardan söz etmek anlamsızdır.

kaynak: Michael Tablot (Holografik Evren)

aslında, skyrim ilk çıktığı zamanlarda, bir elder scroll lore burada yazılmıştı, ona benzer gibi duruyor
Sosyal ağlarda paylaş

Doctorsolo said:

Birde Newton hayatını okumanızı tavsiye ederim.Kendimi bir bilim insanı veya herhangi bir şey olarak görmüyorum ama bu bahsetiğimiz saygı duyduğumuz adamların çoğunu zamanında ya dışladılar , ya idam ettiler , yada sürdüler şuan sizlerin bana yaptığı gibi.

dışlamalarının sebebi, o anki toplumdan farklı düşünmeleri. Kalıplaşmış şeylerin dışında düşünme istekleri. bazende zeka farkından ortaya çıkan, o dönemdeki toplum tarafından anlaşılınamamak. (in b4 ty captain obvious).

seni biz böyle dışlamıyoruz. keşke gelsen ben bunu şöyle düşünüyorum. kanıtlarım bunlar bunlar desen. yazdıklarından bende bi bok anlamasam falan.. sen direkt saçmalıyorsun arkadaş, senin dışlanman zekandan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Doctorsolo said:

Bir metrenin doğruluğu nedir ? tamamen insanların şekillendirdiği birşey değilmidir? eğer ki 1 metreyi 1 metre olarak değilde ufak bir farkla 0.96mm olsa günümüzde ve biz onu 1 metre olarak kabul etsek , daha ne kadar çok şey değişmez miydi ?

Metre yerine feet, inch vs. kullandığın zaman fizik yasaları değişmiyor. Mantığında bayağı bi yanlışlık var yani, ya olayları tam olarak kavrayamadın varmaya çalıştığın sonuç üzerinden geriye sallıyorsun, ya da trollük olsun diye sallıyorsun emin değilim de yaklaşımın ciddi anlamda yanlış.
1m yi 0.96mm olarak ölçmek ufak fark değil.
Ama 1m yerine 0.96m ölçmemizi kastettiysen eğer:
Yine de bir şey değişmezdi, 4% hatalı ölçüyorsun demek olurdu. Fizik yasalarındaki bir değişim değil de hesap hatası yani.
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

en baştan beri söylediğimiz o zaten, neden bahsettiğin konusunda zerre bilgin yok. Anneme baba, babama anne dersem beni babam mı doğurmuş olacak gibi saçma sapan analojilerle geliyorsun, millet makaraya sarınca da zoruna gidiyor.

ya kardeşim benim başta anlatmak istediğim.tekrar tekrar anlatmak zorunda kalıyorum artık, neden seni annen doğurmuş oluyor ? çünkü biz öyle adlandırdığımız için ne angutsunuz aq ya, gücüme gitmiyor delirtiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...