Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piramit'lerin Gizemi.Bilim ve Fizik tabuları.

Doctorsolo

Öne çıkan mesajlar

susuz yasam olmaz diye bir kural yok.
keza olsa bile fizik kuralı olmaz.

gercekliği acıklamak için kullanığımız modellerle gercekliğin kendisini karıstırıyosun.

bu binlerce kez soylendi bu forumda tekrar etmiş olalım. fizik kimya bioloji bütün pozitif bilimler sayısız kez yanlıs olduğunu fakr edip deişmiş hatta toptan sıfırdan yazılmıstır. bir cok kere hemde. iddaa ettiğin gibi dogmatik bir kabul yok zaten ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

susuz yasam olmaz diye bir kural yok.
keza olsa bile fizik kuralı olmaz.

gercekliği acıklamak için kullanığımız modellerle gercekliğin kendisini karıstırıyosun.

bu binlerce kez soylendi bu forumda tekrar etmiş olalım. fizik kimya bioloji bütün pozitif bilimler sayısız kez yanlıs olduğunu fakr edip deişmiş hatta toptan sıfırdan yazılmıstır. bir cok kere hemde. iddaa ettiğin gibi dogmatik bir kabul yok zaten ortada.

Tamam zaten teorimde bunu savunmuyorum,Konu farklı bu şüphesiz bir gerçek hemde gerçek olmayan bir gerçek , bir ilizyon.Millet çok bildiği için konular buralara kadar geldi sadece :)
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe gonuş anlamıyom çoh gücüme gidiyor.

Kardeşim, bilimsel bir konu olsa da, sen hakim olduğun dilde derdini anlatamadıktan sonra nasıl tartışılsın ki. dediğin anlaşılmıyor.

En azından ben fizikten anlamıyorum. E bir de kötü Türkçe olunca hiç bir şey anlamıyorum.

Bunlar hep kolejlerin suçu. Sanki ingilizce eğitim verince başlar göğe eriyor. Lan kardeşim, sen kendi dilinde bilimsel yayın çıkartamadıktan sonra, istediğin kadar bilimadamı yetiştir fasa fiso.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam iyi güzel tartışalım da sen sadece, onun doğruluğu tartışılır bunun doğruluğu tartışılır diyorsun lakin ortaya bir sav getirmiyorsun..bir de şu yazdığın cümleyi ben anlamadım neyin amacı nedir?
Cüce de demiş teoriler değişe değişe doğruyu bulmayı amaçlayan bir araştırma metoduyla gelişir. Quantum da zaten ultimate kanunlar bütünü değildir, ama zaten amacı odur demek ??? hıı?

Doctorsolo said:

quantum fiziğininde doğruluğu tartışılır.ki zaten amacı odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Türkçe gonuş anlamıyom çoh gücüme gidiyor.

Kardeşim, bilimsel bir konu olsa da, sen hakim olduğun dilde derdini anlatamadıktan sonra nasıl tartışılsın ki. dediğin anlaşılmıyor.

En azından ben fizikten anlamıyorum. E bir de kötü Türkçe olunca hiç bir şey anlamıyorum.

Bunlar hep kolejlerin suçu. Sanki ingilizce eğitim verince başlar göğe eriyor. Lan kardeşim, sen kendi dilinde bilimsel yayın çıkartamadıktan sonra, istediğin kadar bilimadamı yetiştir fasa fiso.

dostum,anlayacağın dilden anlatayım.Yine banlanıcam biliyorum ama umurumda değil , 10 sene evvel de kedini beğenmiş salak doluydu hala dolu.Herneyse ben diyeceğime geleyim...Bi siktir git şuradan bu konuya cevap verme sen
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

tamam iyi güzel tartışalım da sen sadece, onun doğruluğu tartışılır bunun doğruluğu tartışılır diyorsun lakin ortaya bir sav getirmiyorsun..bir de şu yazdığın cümleyi ben anlamadım neyin amacı nedir?
Cüce de demiş teoriler değişe değişe doğruyu bulmayı amaçlayan bir araştırma metoduyla gelişir. Quantum da zaten ultimate kanunlar bütünü değildir, ama zaten amacı odur demek ??? hıı?

Doctorsolo said:

bilmiyorum dostum boşver herkesin bildiği kendine en güzeli bu olacak , sıkıldım...
Sosyal ağlarda paylaş

özelikle bilime yaklaşırken septik olmak lazım, olmaz skolastik olur ve seneler öncesinin doğrularını değişmez olarak kabul edersek zaten bilimin ilerleyişini "bilimsel" olarak engellemiş oluruz.

insanlar düşünsün, kanıtlarlarsa ne mutlu kanıtlayamazlarsa zaten sorun yok

alakalı her konuda yazıyorum burada yazayım,

adam doğru veya yanlış bir fikir beyan etmiş, Galilei ye saldıran papazlar gibi adamla dalga geçiyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben kimseyi şikayet etmiyorum merak etme.

Ama ortada konu olsa valla durmam giderim.

Bak şöyle anlatayım. (taktım sana kafayı)

Başlık öncelikle garip. Piramitlerin gizemi. Bilim ve fizik tabuları.

Piramitlerin gizemi olarak kalsan, on numara başlık olurdu. Ama sen kalkıp, çok bilimsel biri olduğunu da eklemek için bilim ve fizik tabuları diye ekleme yapmışsın. İyi yapmışsın da, e kardeşim fizik bilim değil mi? Niye bilim ve fizik tabuları dedin ki? Sadece bilim veya fizik tabuları desen yine olurdu.

Bak üstüme gelme çocuğumu keserim. Ve yazdığın topiklerin analizine girerim. Banlanmana gerek kalmadan kendin kaçarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Doctorsolo said:

zeper said:

Doctorsolo said:

bilmiyorum dostum boşver herkesin bildiği kendine en güzeli bu olacak , sıkıldım...

şuraya lisans diplomanın falan scanini koysan da şenlensek
Sosyal ağlarda paylaş

2.400 sene önce Augustinus'un zaman hakkındaki teorisini , 2400 sene boyunca 20 den fazla bilim adamı bir öncekini çürüte çürüte ilerlemişler ki en son Einstein'ı kabul etmişiz çünkü onu çürütecek daha ortaya çıkmadığı için...Fizik bir Yalandır.Bunun için birşey ler okumama veya bilmeme gerek yok.Çünkü yalan olan tek şey fizikde değildir.Neredeyse herşey...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...