Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DayZ "Standalone" #2

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

bir kez daha ırzına geçeyim şu oyunun. silahımı almışım, 2 saat balta aradım baltamı da bulmuşum, silahla bi zoom yaptım bir fps drop oldu, grafikler bi sapıttı falan, stabil 7 fps'ye düştü. tam o anda da 2 zombi takıldı peşime, kaç kaç kaç kaç bırakmadılar. döneyim vurayım dedim, vurmadı kanama başladı, kaç kaç kaç bayıldım.

ya böyle dev.lerin kafalarını alıp duvarlara sürtesim geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Dayz Blog'da 2015 yol haritasını çıkardı. Tahmini Release Date 2016 son çeyreği, çıkış fiyatı ise 50$ olacak.

http://dayz.com/blog/dayz-moving-into-2015

Q1 2015
- Basic vehicles
- Central economy (advanced loot distribution)
- New renderer
- New Zombie AI
- Basic stealth system (zombies, animals, ...)
- Diseases
(Burda bir zam daha gelicek)

Q2 2015
- Advanced vehicles (repair, modifications, ...)
- Advanced animals - life cycle, group behavior
- Player statistics
- New UI Stamina / fatigue
- Dynamic events

Q3 2015
- Traps
- Barricading
- Character life span + soft skills
- Animal predators + birds
- Aerial transport
- Console prototype

Q4 2015
- BETA version
- Animal companions (dog, horse)
- Steam community integration (Achievements, Steamworks modding, etc)
- Construction (building shelters / walls / ...)
(Bir zam daha)

Aynı kararsızlığı birde Minecraft Alpha'da yaşamıştım ve almamıştım sonradan oyun 2-3 katı pahalılaşınca pişman olmuştum. Acaba bunda da aynısını yaşarmıyım diyerek geçen hafta satın aldım ama şu yol haritasını ve oyunun hala mevcut gidişatını görünce hayal kırıklığına uğradım. Almayın, aldırmayın. Vurgun olma ihtimali bile var. Steam'de geliştiriliyor diye bir yaptırım uygulamıyor. Halbu ki Bohemia Dayz ekibini dağıttı gibi birşey. Oldukça az kişi kaldılar. Steam oyunu refund edebilir.

"Tatar Ramazan" said:

Deacon said:

Ya bu "IT IS ALPHA" argumani da inanilmaz yanlis kullaniliyor. Oyunun cok temel seyleri bozuk. Collision detection calismiyo, path finding sifir, sesler allahlik vsvs... Yani bugli silah var mermi takamiosunuz. Bunun tek bi anlami var: hayvan gibi kotu programcilik yapilmis. Evet buglar beta'da temizlenir de boyle oyunun en temel seyleri bozuksa onlari beta'da temizleyemezsin. Boyle sorunlar 'patch patch' mantigiyla cozulurse spagetti kod olur, ilerde yeni bir sey ekleyemezler.
Bir suru seyin bastan yazilmasi lazim ki yaziolar sanirim. O yuzden daha cok alpha kalir bu oyun lol.

Bundan daha bi b.k olmaz çünkü temeli olan ARMA serisi zaten böyle deli gibi buglı hem de 10 küsür yıldır. Simülasyon olunca herşeyi birarada yapmaya çalışınca hiçbir şey tam olmuyor yani.

Arma melee için veya böyle evlere girip çıkıp yakın dövüş için dizayn edilmedi, büyük muharebe sahasında uçakla tankla helikopterle infantryle savaş ortamını hissettirmek için dizayn edildi, o yüzden bu iş baştan yaştı, biz de salak gibi parayı kaptırdık.

Yine yarıda bırakır başka projeye geçerlerse şaşmam bu ekip.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

ileriye yatırım için sakın satın alma. Fiyat yükselteceğiz diyip milleti korkutup oyun satmaya çalışmakta ayrı bir kafaymış.

Adamlar şuanki fiyatı bile kaç kez indirime soktu. Oyunun ne olacağı bile belli değil.
"Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" diye bir söz var. Aç herifler parayı kırdıklarında oyunu ne kadar geliştirmiş bir bak. Daha sonra almak istiyorsan alırsın.

Bir ihtimal ellerindeki para biter ve prestij sağlamak isterlerse o zaman adam ederler bu oyunu. Aksi halde yalan...

edik: eee bu kadar değiştirince, benim cevap alakasız olmuş tabi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yol haritasına uyabilirlerse ben gayet okeyim. Zaten bu tarihlerde gelmesini bekliyorduk, adamlar da her gamecon'da bu tarihleri verdiler zaten.

Sırf oyuncunun inputu olsun diye bu kadar erken cıkmış birşey DayZ. ve çıktıgı günle alakası yok su an.

Oyunun su an şikayet edilmesi haklı olunan tek sıkıntısı hackerlar. Şu an herhangi bir 30+ servera girdiginizde en az 2 tane hacker oluyor.

/dzg/ sırf snipe sırasında hackerlarla başa çıkmak için hack satın aldı, ESP'yle hacker'ın geldigini 1 km'den görüp direk serverı terkediyoruz.

Çok vahim şu an hacklerin hali. Ve benim arkadasım olan hackerları steam'e reportladım aylar önce hala aynı hacki kullanıyorlar 6 aydır. Güvenlik açıkları su an oyunu oynanamaz yapan tek şey. Yoksa ben gayet büyük bir keyifli 1000 saattir oynuyorum yani.

Ha ama ben elimde bitmiş oyun istiyorum, gelemem öyle production stage'deki ürüne diyorsanız kesinlikle alıp kendinizi kudurtmayın.

Bı sırada developer'lardan Hicks'i streamsnipelıyoruz ve 3 kişi ban yiyor instantly. Reddit'e thread açılıyor, streamsnipe bannable offense değil diyen Rocket developerların ban yetkisi olmadıgını söylüyor. Snipelayanlar hacker olarak ilan ediliyor, ve öyle birşey yok yani.

http://www.youtube.com/watch?v=Q3MTJMT-A70&list=UUg3wHRSNvV8qxWGPUlcf93Q

RIP Memer Lemur, Britbong, Fruitnari.

http://www.youtube.com/watch?v=EHiMlPJQJdc&list=UUg3wHRSNvV8qxWGPUlcf93Q
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bundan bi 3 ay önce şikayetler çok geçerliydi çünkü Yapacak hiçbirşey yoktu. da şu an değil yani. Ben paramın karsılıgını eglence ve gerilim olarak 20 kere almışımdır.

25 dolara mı ne aldım releasede.

Ve oyun o kadar canon ki batması mümkün değil şu an. Vaporware değil yani.

Tek şikayetim artan hackerlar. Eskiden ub kadar yoktu su an kanser kalabalık serverlarda. Adamlar gearlanmak için adam hackledikleri için mid ve low pop serverlarda oynamaktan baska care yok. Hele hele full gearla kesinlikle girmeyin high poplara.

Yapmaları gereken şey çok basit. Rusyada oyunun fiyatlarını arttır, çünkü adamlar 5 dolara mı ne alıyorlar, bu da hack alıp abuselamalarını kolaylaştırıyor tekrar ve tekrar.

Ve bütün productionı durdur gerekirse ve güvenligini oturt artık su oyunun. Mod döneminden beri hacker riddled oyun ve artık baygınlık geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

dayz ugraşcagınıza

arma3 + breaking point herşey var işte içinde.

arma 3 breaking pointin zombileri çok kötü ya. player kılıklı hepsi. kamuflajlı recon kılığında zombiler falan yürüyor etrafta. ayrıca saldırmıyorlar bi de. yanından geçiyorlar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...