Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Global Çay Tüketimi

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

her gün istanbuldan çerkezköye geldiğim için erken çıkmak zorunda olduğumdan genellikle kahvaltı yapamadan çıkıyorum evden.işe geldiğimde saat 10a çeyrek kala falan oluyor.çaycımız saat 09:10-09:15 gibi koyuyor çayı ocağa.
benim damak zevkime uygun çay saat 10:00da hazır oluyor ve o saatten itibaren çaycı ablamız bardağımı boş bırakmıyor. açık çayı ya da çiğ çayı(henüz demlenmemiş)kesinlikle içemiyorum.
son 3 aydır da şekeri bıraktıktan sonra şunu farkettim; daha önce çay yüzünden şekeri bırakamadığımı sanıyordum oysa yanılmışım.şekersiz çay kesinlikle çok daha lezzetli.halen çayı şekerle içen çay tiryakisi patidaşlarıma öneririm,şekersiz içmeye alışsınlar.çok daha lezzet alacaklar,çayın kokusunu taa iliklerinde hissedecekler-ki güzel bir kokudur-.

Şekersiz çayı yeni keşfettiysen yıllarca 6 litre çaylan çuval çuval şeker içmişsindir sen lol
Çok koyu çay mideyi mahvediyor, ben de tiryakiyim şekersiz içerim, çok içerim ama midede yanma yapıyor diye ara veriyorum bazen
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

DarKRideR said:

Yeni zelanda da çay tüketimi olduğunu da bilmiyordum. Çok garip, kim götürüp alıştırdıysa merak ediyorum.

http://www.historytoday.com/keith-sinclair/new-zealand-declared-british-colony

asf açtığım konuyu unutmuşum.gece gece hiç aklıma gelmedi bu ya asdfsad Yine de Avustralya'ya nazaran daha fazla içmeleri halen garip, hayat.

Bir de bizde harmanlıyoruz başka çaylar ile, alıştım. Suriye'den kaçak çay ekliyorlar işte bizimkilerde buradan aldığımız çaya, Lipton sarı alıyoruz.

Çaykur falan hiç hoşumuza gitmiyor. Bizim evde günde 3 kere mutlaka çay demleniyor. Haftasonları babam vs. evdeyken 4, misafir vs. olursa 5'e bile çıktığı oluyor. Deli gibi tüketiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

@tatar

Gerçekten de öyle.şeker hastası olursam tamamen benim suçum.
Ağır reflu sıkıntım olduğunda bile vaz gecmedim çaydan.eşim yıllardır hep bu tiryakilik durumum nedeniyle bana kizarken "bir çay firması bari seni kesfetse de reklamlarda oynatsa" diye takılır hep.

Fabrikadaki ablamızın muhteşem türk kahvesini ve mükemmel çayını reflü yüzünden içemiyorum =/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...