Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ebook Reader #2

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Usb ile bağlayıp Calibre ile atıyorsun kitapları hepsinde, neresi dert?

PDF için iPad Air. Ereader her şekilde kötü. Kobo'nun Aura One'ı var, iPad Air fiyatına ve 8", bu çalışır bir.

Bir de Glo HD varken Clara almaya gerek yok. Para vermeye değer bir güncelleme değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

said:
Koreader is a software for easy and smooth pdf reading on kobo e-readers.

ben denedim bunu, glo nun incigini cikardim neler yuklemedim, koreader nefis ancak aletin potansiyel gucu yeterli degil. olmuyor siddetli gecimsizlik olusuyor pdf ile, ekranin dokunmatik ekran ozellikleri bile nefret etmek icin yeterli pdf deneyimi icin.

ereader=kitap okumak baska hic bir sey degil. epub vs yani.

geri kalan hersey tablet, surface pro > ipad bu arada :)

@gerge dert dedigi sanirim kindle ...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu arada bana da kitapları nerden şeediyonuz bi söylesenize.

bazı kitaplar var, böyle dandik çıkması çok muhtemel, para vermek istemiyorum :)
mirc'ten de bulamadım. kişisel gelişim tadında kitaplar, çoğu çöp oluyor bunların biliyorsunuz zaten.

yoksa hardcover kitap fetişiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

PDF için iPad Air. Ereader her şekilde kötü. Kobo'nun Aura One'ı var, iPad Air fiyatına ve 8", bu çalışır bir.

Bir de Glo HD varken Clara almaya gerek yok. Para vermeye değer bir güncelleme değil bence.

anlasildi baskan.

1- glo hd
2- pdf leri kagida basarim bir sekilde ya. mesleki kitaplar vs zaten. kalani icin e-pub o kadar az kitap okuyorum ki (vakitsizlik tamamen) beynim curudu son 5 sene icinde. en azindan yatmadan once falan 20dk okusam kardir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Glo HD satılmıyor artık, elinde zaten olanlara dedim ben onu. Clara yoksa çok alınası bir cihaz bence şu anda. Paperwhite’dan daha iyi en azından, üzerinden Türkçe kitap alabiliyoruz.

Roman okuma performansını her şekilde arttırıyor. İşe giderken yolda okuyorum hep, koca kitap taşımak zor yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

http://libgen.io/

yeni kitapsa ve ceviri degilse turkce icerigin parasini oduyorum.

libgen kutsalımız da, scientific şeyler için değil mi bu
https://www.amazon.com/dp/B06XS6X95V/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1
şu kafada şeyleri ariom 2-3 tane

bi de amazon'dan kitap alınca, bunun drm'ini kırıp kobo'da okuyabiliyorum değil mi calibre ile
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

GERGE said:

anlasildi baskan.

1- glo hd
2- pdf leri kagida basarim bir sekilde ya. mesleki kitaplar vs zaten. kalani icin e-pub o kadar az kitap okuyorum ki (vakitsizlik tamamen) beynim curudu son 5 sene icinde. en azindan yatmadan once falan 20dk okusam kardir.

abi pdf'lere benim de çözümüm kağıda basmak oldu bir süredir.
hatta internette bazı güzel yazılar buluyorum economist'te fln onları da basıyorum, çay kahve içerken okuyorum.

günün tüm zamanı ekrana bakiom, bari bişiler okurken ekran dışında bi yere baksın gözler sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende iki senedir falan bi kobo var, dnra ilk geldiklerinde almıştım orta boy olanından. modelden emin değilim, hiçbi şey yapmadım buna ekstra. kitabı baya explorerdan sürükleyerek atıyorum ve okuyorum. fazlasıyla da memnunum.
yazılım kurmak, başka bi yazılımla kitap atmak falan gibi şeylere girişmem ne kazandırcak bana?
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatça okuyamadığım pdf olmadı koreader ile. Yüksek boyutlu resim içeren pdfler yazısı küçük taranmış pdfler sayfa kenarları çok boş olan pdfler çözünürlüğü yüksek yada çok düşük pdfler. Hepsi için uygalanıp rahatça okunmasını sağlayacak bir seçenek ayar var mutlaka.

https://www.youtube.com/watch?v=i2oSOeAnD10
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Amazon’da çok fazla exclusive kitap var, self published filan. Hep alıyorum onları ben, calibre DRM kırıp Kobo’ya yüklüyor.

İnternetteki yazılar için, fanfiction için, newsletterlar, web serileri için filan hep Kobo kullanıyorum ben. Kobo Pocket entegre geliyor. Exchange’de tüm newsletterlar, web serileri, fanfictionlar, rssler için filan Pocket’e otomatik iletme yaptım (Exchange dışında bunu yapabilen pek yok, gmail filan yapamıyor, yönlendirme değil, iletme yapmak gerekiyor çünkü, aynı içerik senin adresinle gitmeli), her sabah Kobo otomatik indiriyor hepsini güzel formatlanmış şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Goering said:

http://libgen.io/

yeni kitapsa ve ceviri degilse turkce icerigin parasini oduyorum.

libgen kutsalımız da, scientific şeyler için değil mi bu
https://www.amazon.com/dp/B06XS6X95V/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1
şu kafada şeyleri ariom 2-3 tane

bi de amazon'dan kitap alınca, bunun drm'ini kırıp kobo'da okuyabiliyorum değil mi calibre ile

yok bir suru cesitli kitap var. Mesela fiction secersen menuden , fazlasiyla roman bulabiliyorsun hatta ingilzice, fransizca, almanca,,,,bir suru dilde. Turkce secenegi de var ama ben hic aradigim kitabin turkcesini bulamadim. Ya da yazarin adini direk de aratabilirsin Menuden secenek yapmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tekrar soyleyeyim, alacaksaniz en ucuz fiyatlar Turkce kitaplar icin Kobo'da (en buyuk arsiv de onlarda), Ingilizce kitaplar icin Google Play'de. Ingilizce kitap farki oyle az da degil, Chris Wooding'in (favorilerimden biri) yeni kitap onsatima cikti, 70 kusur TL Kobo'da, 30 TL Google Play'de.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

hmm bunu bilmiyordum bak

türkçe kitap olayı ayrı bir sıkıntı, çok az kitabın ebooku çıkıyor.
kargo fahiş fiyata geliyor bana zaten, türkiyeden gelene kitap ısmarlatmakta bir yere kadar. Kalın kitapları zaten diyemiyorsun getir diye, ayıp olucak diye.

turkce kitap icin birisi burda onermisti hattusas.org cok iyi, epey bir kaynak var, kindle versiyonu bile var.
Sosyal ağlarda paylaş

E-Kitapların kaynağı nedir?
blabla kaynak olarak internetin birçok noktasında adı geçen Meritokrasi E-Kitap Paylaşım Ağı kullanılmaktadır. Yani blabla bu ağ ile bir araya getirilmiş e-kitaplar için kullanıcıları gözeten bir arayüz diyebiliriz.

Kitap indirmek için üyelik şart mı?
Evet, kitap indirmek için üyelik şart. Sunucu kaynaklarının etkin yönetimi haricinde olur da ileride adresimizin değişmesi gerekirse herkese rahatlıkla haber verebilmemiz açısından da üyelik bilgileri önemli.

lelz (o)))
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 2-3 sene önce aldığım Kobo aşağıdaki gibi oldu. Herhalde tamir olmaz ekran hasar görmüş gibi duruyor fiziki olarak.

Paperwhite 3 alayım diyorum. O fiyat veya daha altına neyi tavsiye ediyorsunuz şimdi ?

Kobo kullandım, değişiklik olsun diye Kindle e yöneldim.

Genelde netten bulup epub ları Calibre ile atıyordum. Kindle da Kobo'ya göre bu yönden fark oluyor mu ? İlla Amazon'dan al falan diye darlıyor mu ?

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...