Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ebook Reader #2

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Şimdi sevgili dostlar. Ben elbette okuyacağım geçmişe dönük, araştıracağım. Fakat yine de kendimi bir ifade edeyim belki araştırma ile bulamayacağım bir yönlendirme gelir. (nasıl beyefendilik, nasıl beyefendilik)

Neden/Nasıl bir cihaz istiyorum?
- %99 kitap okumak için, %1 manga okunuyorsa okuyabilirim.
- başka hiçbir şekilde pdf hede internet hödö açmayacağım.
- İngilizce kitap bulmakta zorlanıyorum o yüzden ihtiyacım var.
- Yoğun olarak bilmediğim kelimeler içeren kitaplarda sürekli ara verip sözlük bakmak çok yorucu, bunu aşmak istiyorum.(TDK, eng-tur, eng-eng vs.)
- Işığı açmamam gereken ortamlarda kitap okumak istiyorum. (çokça mevcut)
- Aldığım cihazla kesinlikle uğraşmak istemiyorum. Hiçbir güç bana firmware, kernel, hede hödö kastıramaz. Okumak için alıyorum ben bu mereti cihaz develop'u için değil.
- Hâlâ paperback kitap almaya devam edeceğim. Okuma isteği dağılımım 2 ingilizce(e-reader), 2 türkçe(e-reader), 3 türkçe(paperback) şeklinde olabilir.

Bunları en iyi şekilde yapan olursa render güzelliği, font elitliği, kerning vs. pek pipimde değil. Pixel'lar ile TETRİS oynanmasın yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

kindle paper white +
ben 1.5 senedir kullanıyorum son derece güzel... amazondan kitap indirmesi de gayet kolay oluyor. satın alıyorsun kindle i açıyon wifi ile yüklenmiş.
başka bir cihaz kullanmadım karşılaştırmam, ama kullandığım cihazdan memnunum. üstelik senin beklentilerinle de gayet örtüşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Türkçe okuyacaksan Kobo ya da Calibro kullan derim; kerning, render filan umrumda değil demişsin ama Kobo ve Calibro dışındaki cihazlarda eng-tur sozluk olmuyor (Kobo'da da kendin yüklemen lazım, eng-eng tercih ettiğim için yüklemedim ben ama yükleyenler düzgün çalışıyor diyor) ve kesme işareti yanlış kullanılıyor.

Kesme işareti olayı çok rahatsız edici, kitabın söyle olduğunu düşün:

Satırın sonundaki kelime satıra sığm-
adığında kelime hece ayrımından ke-
sme işareti ile ayrılır.

Bu şekilde İngilizce heceleme yapmaya çalışıyor öteki cihazlar, rahatsız edici çok. Calibro yine kendiliğinden doğru yapıyor bunu, Kobo'ya Türkçe heceleme sözlüğünü kendin yüklemen lazım (ben yaptım bir tane işte yüklemek için).
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Kindle'da karar kıldım. Calibre'den çeviririm o kadar kıro değilim. Sonra hiç korsan kitap atılmıyor gibi yazmılmış gayet atılıyormuş. Bilmiyorum atar mıyım ya da kaç tane atarım ama atılması iyi.

eng-eng sözlük de yeter aslında ama kindle'a sözlük de atılıyor.

işte böyle

http://www.youtube.com/watch?v=xnsEqDxz6O0

yardım edenlere teşekkürler.
special thanks to:
Masticore, karatan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

Ben Kindle'da karar kıldım. Calibre'den çeviririm o kadar kıro değilim. Sonra hiç korsan kitap atılmıyor gibi yazmılmış gayet atılıyormuş. Bilmiyorum atar mıyım ya da kaç tane atarım ama atılması iyi.

işte böyle

special thanks to:
Masticore, karatan.

abi dertli derken ben mesela idefixten bir kitap aldım geçen. bunu kindle'a atmak için önce adobe'un bilmemne diye bir programı var onu kuruyosun, o programa idefix hesabınıda tanıtman gerekiyor.

sonra o program vasıtasıyla indirdiğin kitabın drm korumasını kıran bir program indirip drm korumasını kaldırtman gerekiyor.

sonra calibreyi açıp kitabı kindle'a atıyorsun.

bu işlemler korsan kitap için değil normal parasını veripte aldığın kitap için.

ama amazondan aldığın kitaplar öyle mi? aldığın anda beliriveriyor cihazda o çok iyi.

mobi formatındaki korsan kitaplarsa daha farklı, [email protected]'a attığınız ekinde kitap olan her mail benim cihazda beliriveriyor hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Yayin evlerinin niye bu kadar ekitapa karsi oldugu belli:

http://authorearnings.com/wp-content/uploads/2015/10/overall-us-market-author-earnings.png

Amerika'daki durum bu ama Amerika bu tarz seylerin Dunya'nin geri kalaninda gittigi yeri yansitmak icin iyi bir pazar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yayın evleri karşı çünkü sistemleri tamamen basılı kitap üzerine çalışıyor. Telif ücretleri, Matbaa, Matbaa çalışanları, dağıtım, kitapçılar. Zincirleme bir sistem. E-Kitap bu kadar kurumsallaşmış ve oturmuş bir sistemi tamamen yok ediyor. Devrimsel bir gelişme. Yazar daha çok para kazanacak yayın evleri daha az kazanacak. Dahası e-kitap sektörüne kafadan girseler dahi piyasa çok çetrefilli atıyorum Gerge'nin şahsi olarak kitap yazdığını farz edelim, yayınlatmak için can yayınlarına gidip editörleri yalamasına gerek yok istediği gibi kitabını elektronik ortamda yayınlayabilir. Gerge kendi kendini bu sistemle var edebilir yani. Dahası yayın evlerinin prestijleri yerle yeksan olacak. Bunca zaman harcadıkları çaba ve emek sıfırlanacak. Ben yayın evi sahibi olsam kara kara düşünürdüm. Yayın Evleri açısından e-book'a karşı olmakta ve fiyatları bu kadar yüksek tutmakta haklılar ama bu saatten sonra insanlara direnemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Lancelion said:

Goering said:

reader arıyorum da:

Kobo Glo
Kindle

topic'i okudum.

yine de convert fln etmeden *.pdf okutan reader yok sanırım?

sizce üstteki 2 kitabı bir yerlerden, gökten falan bulma ihtimalim var mı? univ. kaynağım yok, erişimim kapanmış...

var http://libgen.org

Libgen kapanmis, alternatif Rica ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
elesso said:

Ren said:

işte böyle

special thanks to:
Masticore, karatan.

abi dertli derken ben mesela idefixten bir kitap aldım geçen. bunu kindle'a atmak için önce adobe'un bilmemne diye bir programı var onu kuruyosun, o programa idefix hesabınıda tanıtman gerekiyor.
sonra o program vasıtasıyla indirdiğin kitabın drm korumasını kıran bir program indirip drm korumasını kaldırtman gerekiyor.
sonra calibreyi açıp kitabı kindle'a atıyorsun.
bu işlemler korsan kitap için değil normal parasını veripte aldığın kitap için.
ama amazondan aldığın kitaplar öyle mi? aldığın anda beliriveriyor cihazda o çok iyi.
mobi formatındaki korsan kitaplarsa daha farklı, [email protected]'a attığınız ekinde kitap olan her mail benim cihazda beliriveriyor hehe

korsan kullanmak için alacam ben, her seferinde bukadar kassacacazmı? Kobo mu alayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...