Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünyanın sayılı savaş uçağı pilotlarından olan Bnb Yalın Ahbab TSK'dan istifa etti

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

ne yapacağız bugün, her yazdığım başlığın altına gelip bana laf olsun diye muhalefet etmeni mi izleyeceğiz?

akıllarınız 110 pilot/senelik istifayı normal görmeye devam ediyorsa hayat size güzel demektir.

sonra "bana neden öyle dedin,bana neden böyle dedin?"

edit: 110 pilotun nerede işe başladığının listesi mi dağıtılıyor gazetelerde? flagship, mlagship aşar senin boyunu bu laflar. AKP bugün var,yarın yok. THY eğer tayyip başına bir iş getirmezse bu ülkenin resmi havayolları olarak kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol damar çatlatacaksın.

1) kişiselleştirme,
2) ben normal görüyorum demedim - ironiyi ortaya serdim,
3) liste tek tek gelmese de iki havayolunda çalışmış biri olarak askeriden istifa eden adamların gidip taksicilik yapmadığını ve sektörde en çok parayı THY verdiği için THY'de çalıştıklarını biliyorum,
4) benim boyumun ölçüsünü alacak adam sen değilsin, kendi seviyendeki adamlarla muhattap ol.

ha dip not olarak da düşelim, THY'nin önceden ne bok olduğunu da biliyoruz. ne kadar bilinirlik sahibi, ne kadar iyi hizmet verip, cirosu karı ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

adamı zorla konuşturuyorsunuz.
alın okuyun. şu bilgi de senin gibi bol keseden atan arkadaşlara kapak olsun.
dediğin gibi,bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın, 2013 başında bir ay içinde 110 savaş uçağı pilotunun istifası ile ilgili olarak, "İstifaların olağanüstü bir durumda, harekat esnasında bazı uçaklarımızın kullanılamayacağı sonucunu doğuracağı duyumu doğru mudur? Bu durum ülke güvenliğini tehlikeye düşürmez mi?" şeklindeki soru önergesini yanıtladı. Milli Savunma Bakanı, istifa eden personelin kendilerine tanınan yasal hakkı kullandığını ifade eden Yılmaz, "İstifa eden 110 pilotun TSK için büyük bir öneme haiz olduğu ve ayrılmalarının önemli bir değer ve tecrübe kaybına neden olduğu açıktır. Ancak alınan tedbirler neticesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı mevcut pilot ve uçak sayısı ile ülke güvenliğine yönelik kendisine verilen her türlü görevi yapma yeteneğine sahiptir" dedi. Yılmaz 2002-2013 arasında istifa ederek ayrılan F-16 ve F-4 pilotların sayısının 291 olduğunu açıkladı.

kaynak: http://www.haberaktuel.com/tsk-da-291-pilot-gorevi-birakarak-istifa-etti-haberi-831270.html

1 senede 110 pilot...
11 senede 291 pilot...

matematiğin var değil mi gözüm?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ha dip not olarak da düşelim, THY'nin önceden ne bok olduğunu da biliyoruz. ne kadar bilinirlik sahibi, ne kadar iyi hizmet verip, cirosu karı ortada.

neyi biliyorsun? AKP'mi THY'yi uçurdu, bugünkü durumuna getirdi?
20 senedir uçuyorum, sen kaç sene çalıştın THY'de?

tabii ki benim seviyemde adam değilsin. ama forum ortamı işte, aynı masada olsak iki laf ettirmem sana. yanlış anlama, kuvvet falan kullanırım anlamında değil.
laf edemezsin, o bakımdan.
Sosyal ağlarda paylaş

çeto ne söylemeye calısıyor hala anlamadım neyi savunuyor ?

kısa bi özet alabilir miyim ?

adam istifa edip evde oturmuyor ki 19k tl ye fıstık gibi rahat işte başlıyor, bunun neyini savunuyorsun anlayamadım hala..

o parayı tsk verse niye istifa etsin 21 yıl etmemiş bu zamana kadar nerdeymiş yeni mi aklı başına gelmiş ?

hükümet yeni seçilmedi ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

özet istemişsin...

-sadece 2013 yılında 110 savaş uçağı pilotu TSK'den istifa etti.
-2002-2013 arasında bu sayı 291.
-konu başlığında bahsettiğim pilot TSK'nin en göz de pilotlarından olmasının yanı sıra NATO tatbikatlarında ve savaş oyunlarında sayısız ödül almış bir pilot.

sizleri düşündürmeyi amaçlayan bir başlıktı ama her zaman ki gibi trolcü ya da gayrı ciddi veya konu ile ilgili hiçbir fikri olmadığı halde sırf tartışmış olmak için gelip bir şeyler yazan arkadaşlar yüzünden özden saptı. ama özet yukarıda işte.
artık sen ne anlarsan onu anla değerli kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

pilot larda insan yahu, çok daha iyi şartlarda çalışma imkanı bulan savaş pilotu olarak ulaşıcağı son noktaya ulaşan, imkanı yakalayan basıyor istifayı, arada militarist düşünen yokmudur vardır tabikide olmazmı, bunların hepsi savaşan şahin pilotları değil yahu aralarında helikopter, eğitim uçağı, pilotlarıda teknisyenlerde var.

kendinizi ağlak hale sokmadan tekrar düşünün akp tsk yı bitirdi bak böle oludu demeden önce; gözlerin önünde dönen dolaplara inanmayan başbakana tezgah kuruluyor diyenlerden biraz farkınız olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

işte bilmeden yorum yapılınca arkasından da tonla insan atlıyınca habere anormal gözüküyor burası yeri değil ama bu konu çok daha önceden askeri forumlarda açıklığa kavuşturuldu;

TSK da zorunlu hizmet 15 yıldan 10 yıla indirildi 2013 itibariyle.
TSK tarafından önceden açıklanır zorunlı hizmet yılını dolduranlar öyle her isteyen her an istifa edemez etsede kabul edilmez. zorunlu hizmet yılı süresi dolan pilotlar ın isimleride sivil havacılık firmalarına bildirilir felan fistan. siz bence başka sebepler arayana kadar TSK nın şartlarını nasıl iyileştirilir onu düşünün bence, savaş pilotluğu öyle kolay değil ÇOOKK zor meslek herkeze göre de değil kapasite sabır yetenek her gün MAX olmalısın dikkat iyi yada çok iyi demiyorum "MAX" fiziksel ve pisikolojik açıdan. olurda bir gün MAX ın biraz altında kalırsan o gün azraille burun burunasın demektir, bu kadar bilgi yeter umarım zaten burası yeri değil. halen ağlak haberlere itibar ediyorsanız...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bingildak said:

tabii ki benim seviyemde adam değilsin. ama forum ortamı işte, aynı masada olsak iki laf ettirmem sana. yanlış anlama, kuvvet falan kullanırım anlamında değil.

Çetintaş, kimseye seviyeden bahsedebilecek bir adam degilsin. Şurada senden daha "adam" veya o noktaya getireceksen "seviye" olarak üstün liseliler, zorlarsak ortaokullular bile cıkar su forumda. Sen bik bik ötmeden kanıtınıda sunaym.

Tabi kime dedigini hatırlamıyorumda istersen arama butonunda buup onuda söylerim, birilerine "seni nüfusuma geçiririm" tadında laflar edip, aynı seviyesizlikte cevaplar yiyince daha sonra "ama neden banlamıyogsunzu onugg" tadında ağlayışların da hala akıllarda, unutulmuş sanma.

Tabi burdaki insanları seviyesizlik ve işsizlikle suçlarken, ki patinin büyük bölümü öğrenci oldugundan senin gibi 40+ yaşında cocuklu ve iş sahibi insanlardan daha fazla boş vakti var. İşsizlik vs ile itham etmeninde saçmalık sınırlarını zorladığına dikkat çekmek lazım

Tabi bence asıl soru burada asıl seviyesizin kim oldugu yukarıda ki kanıtlar ışığında çok iş güç sahibi olup, "seviyesi üstün" olduğunu iddia edenin, ki bundan daha egoist cümlelerin yukarıdaki ss in en sonundaki paragrafındada bulunmakta, ki bu egoistligindede bayagı büyük bir karakter eksikliği oldugunuda tartışabilirim, milleti işsizlikle suçlarken tüm gün burada
ilkokul argümanlarıyla siyaset, din vs tartışanın kim olduğu belli iken, güncel bölümü dururken konu dışını inatla pisletenin kim olduğu belli iken, soruyorum çetintaş sen kimsin ki seviyeden bahsediyorsun? sen kimsin, seviyen ne? kendini bil plz.

Sorgulamak istediğim başka bir şey ise, senin "seviyende" birnin çocuk büyütmeye ne derece ehliyeti olduğu, paticigin agzıan sıçmandan ne kadar rahatsızsam (ki bu bayagı büyük bir hoşnutsuzlugum), senin tarafından yetiştirilen cocugada bir o kadar acıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

KuddusiMavra said:

bingildak said:

Çetintaş, kimseye seviyeden bahsedebilecek bir adam degilsin. Şurada senden daha "adam" veya o noktaya getireceksen "seviye" olarak üstün liseliler, zorlarsak ortaokullular bile cıkar su forumda. Sen bik bik ötmeden kanıtınıda sunaym.

Tabi kime dedigini hatırlamıyorumda istersen arama butonunda buup onuda söylerim, birilerine "seni nüfusuma geçiririm" tadında laflar edip, aynı seviyesizlikte cevaplar yiyince daha sonra "ama neden banlamıyogsunzu onugg" tadında ağlayışların da hala akıllarda, unutulmuş sanma.

Tabi burdaki insanları seviyesizlik ve işsizlikle suçlarken, ki patinin büyük bölümü öğrenci oldugundan senin gibi 40+ yaşında cocuklu ve iş sahibi insanlardan daha fazla boş vakti var. İşsizlik vs ile itham etmeninde saçmalık sınırlarını zorladığına dikkat çekmek lazım

Tabi bence asıl soru burada asıl seviyesizin kim oldugu yukarıda ki kanıtlar ışığında çok iş güç sahibi olup, "seviyesi üstün" olduğunu iddia edenin, ki bundan daha egoist cümlelerin yukarıdaki ss in en sonundaki paragrafındada bulunmakta, ki bu egoistligindede bayagı büyük bir karakter eksikliği oldugunuda tartışabilirim, milleti işsizlikle suçlarken tüm gün burada
ilkokul argümanlarıyla siyaset, din vs tartışanın kim olduğu belli iken, güncel bölümü dururken konu dışını inatla pisletenin kim olduğu belli iken, soruyorum çetintaş sen kimsin ki seviyeden bahsediyorsun? sen kimsin, seviyen ne? kendini bil plz.

Sorgulamak istediğim başka bir şey ise, senin "seviyende" birnin çocuk büyütmeye ne derece ehliyeti olduğu, paticigin agzıan sıçmandan ne kadar rahatsızsam (ki bu bayagı büyük bir hoşnutsuzlugum), senin tarafından yetiştirilen cocugada bir o kadar acıyorum.

dikkat et yaptığın suç

1- 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun itiraz konusu (5) numaralı fıkrayı da içeren “Cinsel saldırı” başlıklı 102. maddesi şöyledir:
“(1) Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi, mağdurun şikayeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle işlenmesi durumunda, yedi yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi halinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikayetine bağlıdır.
(3) Suçun;
a) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,
b) Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,
c) Üçüncü derece dahil kan veya kayın hısımlığı ilişkisi içinde bulunan bir kişiye karşı,
d) Silahla veya birden fazla kişi tarafından birlikte,
İşlenmesi halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilen cezalar yarı oranında artırılır.
(4) Suçun işlenmesi sırasında mağdurun direncinin kırılmasını sağlayacak ölçünün ötesinde cebir kullanılması durumunda kişi ayrıca kasten yaralama suçundan dolayı cezalandırılır.
(5) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması halinde, on yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.
(6) Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü halinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.”
2- 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun itiraz konusu (6) numaralı fıkrayı da içeren “Çocukların cinsel istismarı” başlıklı 103. maddesi ise şöyledir:
“(1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;
a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,
b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar,
Anlaşılır.
(2) Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
(3) (Değişik: 29/6/2005 – 5377/12 md.) Cinsel istismarın üstsoy, ikinci veya üçüncü derecede kan hısmı, üvey baba, evlat edinen, vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, sağlık hizmeti veren veya koruma ve gözetim yükümlülüğü bulunan diğer kişiler tarafından ya da hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle veya birden fazla kişi tarafından birlikte gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
(4) Cinsel istismarın, birinci fıkranın (a) bendindeki çocuklara karşı cebir veya tehdit kullanmak suretiyle gerçekleştirilmesi halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
(5) Cinsel istismar için başvurulan cebir ve şiddetin kasten yaralama suçunun ağır neticelerine neden olması halinde, ayrıca kasten yaralama suçuna ilişkin hükümler uygulanır.
(6) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması halinde, onbeş yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.
(7) Suçun mağdurun bitkisel hayata girmesine veya ölümüne neden olması durumunda, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.”

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...