Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #5

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

chatboxta dogecoini ilk 2 katına fırladığını duyduğumda girdim ben 86'dan 0.75 btc'lik. meğer litecoinin 10'dan 20'e gelmesi gibi birşeymiş vay anasını. fırtına öncesi sessizlik gibi. 125'den order koymuştum, sattım diye sevindim birde. 270 ne lan oha. dün haberlere çıkıp, (2'ye 3'e katlar bu vs diyerek) media attention alınca iyice patladı. keşke tutsaymışım. hatta dün 100-144'ten gireyim diye düşündüm, keşke gaza getirseydiniz ehuehu ama bu saaten sonra geç artık. smart money girdi bitti, sonu litecoin gibi olur büyük ihtimal

daily profit çok arttı birde bundan sonra minerlar rahat vermez zaten. en iyisi çiftçisi olmak bunun

http://coinmarketcap.com/

doge'de şuan 61m $'lık hacim var yalnız ahaha. nmc'i geçmiş lol. müthiş bir kitlesi var bunun yalnız bence öyle işi scame çeviremezler. litecoin'i bile böyle destekleyen bir güruh yok. ama btc 780'lere gelirse 100 aşağısını falan görebilir. btc düşerken altcoin/btc de düşüyor 2 katı zarar ediyorsunuz o fena oluyor

birde LTC/BTC düşmüş zaten daha ne olsun abi. zaten olayı bitti artık btc 1.2k falan olmadan 30'u bile geçmez daha

http://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcbtc

bu arada evet çin zaten altcoin meraklısıydı ltc sonra qrk falan yeni oyuncağı dogecoin ve nxt oldu. hacmi düşük altcoinlerde inanılmaz scam dönüyor. hiç bulaşmayın. doge'ye inat catcoine kesin pump gelir diyordum da catcoinin hacim 350k abi.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

sanırım bu saatten sonra ne artış olacak nede düşüş
23.5 24.5 arası gidip geliyor ltc 10 gündür nerdeyse. düşsün dedik düşmedi

aynen katastrofik haber olmadan btc 780'den, 22.8'den aşağı düşmez. düşmesi için bir neden lazım yoksa satmıyor insanlar. kaç kere denendi çok güçlü destek var. olumlu bir haberle de yeni para girişi lazım yoksa böyle stabil kalır, insanlar tradingten bayarsa olması gerektiği gibi yavaş yavaş artabilir. 31 ocaktan birşey olmazsa sonra hareket bekliyorum ben. çin exchangelerinden kaçıyorlar diye bir duyum aldım ben ama btc-e'e, mtgox'a falan

özellikle mtgox çok anormal yükseldi mesela

http://bitcoinwisdom.com/markets/mtgox/btcusd
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

doge'de şuan 61m $'lık hacim var yalnız ahaha. nmc'i geçmiş lol. müthiş bir kitlesi var bunun yalnız bence öyle işi scame çeviremezler.

Doge scam cikti, cuzdanlari bile bosalttilar daha bi kac hafta önce, öylece scam olarakta kalir herturlu. Quarkta biara yerlerde gezinirken max keisar twitleyince 0.45 $ lari gördu, simdi 0.07 $ fiyati. Ltc olayi gecti, sunun bunu gecti demek cok sacma, doge, qrk falan bunlarin hepsi zamaninda patlayip geri söndu patladigi hizda, bu mantikla bunlarinda olayi gecmisti aslinda. Bu coinler ile btc ya da ltc gibi ödeme yapabilecegin hic bi yer yok, ayrica trade edebilecegin yerler cok kisitli. Tahmin sansi cok zor tamamen olay arz talep mevzusu, doge moge guven olmaz, patlamayin sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Xenus said:

doge'de şuan 61m $'lık hacim var yalnız ahaha. nmc'i geçmiş lol. müthiş bir kitlesi var bunun yalnız bence öyle işi scame çeviremezler.

Doge scam cikti, cuzdanlari bile bosalttilar daha bi kac hafta önce, öylece scam olarakta kalir herturlu. Quarkta biara yerlerde gezinirken max keisar twitleyince 0.45 $ lari gördu, simdi 0.07 $ fiyati. Ltc olayi gecti, sunun bunu gecti demek cok sacma, doge, qrk falan bunlarin hepsi zamaninda patlayip geri söndu patladigi hizda, bu mantikla bunlarinda olayi gecmisti aslinda. Bu coinler ile btc ya da ltc gibi ödeme yapabilecegin hic bi yer yok, ayrica trade edebilecegin yerler cok kisitli. Tahmin sansi cok zor tamamen olay arz talep mevzusu, doge moge guven olmaz, patlamayin sonra.

abi zaten şuan gir long term yatırım yap demiyorum greed aşamasındayız. yani şurda hype'ı sezip değerlendirmek lazımdı birde dediğim gibi bu saatten sonra saatli bomba zaten çinli manipülatörler devrede 100'lerden önce girilmeliydi abi. wallet olayının detayını bilmiyorum ama scam olsa şu desteği görmezdi.

http://www.reddit.com/r/dogecoin/

premined olmayan open source bir coin. qrk, ripple, nxt premined mesela. qrk'ı ltc gibi çindeki durum vurdu. ltc'den de patladık yani. bence çin güdümlü ltc de bunlar gibi ama daha geniş ölçekli bir scam coindi olayı bitti diyorum. ltc ile alışveriş yapabildiğimiz bir yer var mı? ltc'nin btc'den üstün farkları neler? bence hiç bir zaman hiç bir yerde kabul görmeyecek tam bir spekülatör coini. dediğin gibi aynı şekilde ltc'de 10'dan başlayıp patladığı gibi 10'a döndü. dogecoinden farkı yok gözümde şahsen. zaten 35+ alan herkes yandı. kazananlardan çok kaybedenler var. btc gibi değil. btc'nin tekrar 1200'lere gelmesi lazım anca öyle. ben şu salak köpekten az zararımı kapatıp üstüne kar ettim asdf. 150 üstü direk greed aşaması zaten ltc'nin 35+ görmesi gibi birşey işte. fırsatı değerlendirmek lazımdı. adam 51'ken 10 btc'lik doge almış mantıklı olanı bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyide o mantik hepsinde gecerli, en basitide o zaten alip elinde tutup patlarsa diye bekleyip patladiginda satmak. Hersey 2 tane whale'in tetiklemesine bakiyo. Suanda girse 2-3 tane whale ltc'de ziplar, nmc'de ziplar hangisini isterlerse onu ziplatirlar. Hergun yaptigin analizlerin hepsi hayal olur bi anda, yani analiz olmuyo yapilanlar su durumda da.

Buarada Ltc kabul eden siteleri veyahut kurumlari tek tek ariyamicam suan, kendin ara, yine de btc'den sonra encok itibar gören coin ltc idi, cok önce de böyleydi. Inis cikis olayi butun coinlerde gecerli, market capine göre manipule edilme sansi daha az enazindan. Dogecoin'in cuzdan mevzusunu yine redditte ararsan bulursun buarada. Reddit'te bölumu var insanlar yazmis diye guvenilecek biseyi yok. 2 gun önce 4-5m market cap'i olan daha önce de patlatilip söndurulen bi coin ayni diger sacmasapan alt coinler gibi.

Aslinda mevzu surekli kasiyosun biseyler yaziyosun, eyvallah fikrini söyluyosun ama bukadar kafayi kirmana gerek yok, netekim bukadar derin analiz yapilcak ve tutacak bi mevzu da degil, biraz sans olayi biraz takip, ama en buyuk olayi sans ve sabir. Neyin firlayacagini neyin volatile olacagini önceden trigonometrik analizlerle bilmemnelerle falan cözulebilecek bi olayi yok. Neyse buda benim sahsi fikrim, guvenipte doge'a falan hayatta girmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Iyide o mantik hepsinde gecerli, en basitide o zaten alip elinde tutup patlarsa diye bekleyip patladiginda satmak. Hersey 2 tane whale'in tetiklemesine bakiyo. Suanda girse 2-3 tane whale ltc'de ziplar, nmc'de ziplar hangisini isterlerse onu ziplatirlar. Hergun yaptigin analizlerin hepsi hayal olur bi anda, yani analiz olmuyo yapilanlar su durumda da.

Buarada Ltc kabul eden siteleri veyahut kurumlari tek tek ariyamicam suan, kendin ara, yine de btc'den sonra encok itibar gören coin ltc idi, cok önce de böyleydi. Inis cikis olayi butun coinlerde gecerli, market capine göre manipule edilme sansi daha az enazindan. Dogecoin'in cuzdan mevzusunu yine redditte ararsan bulursun buarada. Reddit'te bölumu var insanlar yazmis diye guvenilecek biseyi yok. 2 gun önce 4-5m market cap'i olan daha önce de patlatilip söndurulen bi coin ayni diger sacmasapan alt coinler gibi.

Aslinda mevzu surekli kasiyosun biseyler yaziyosun, eyvallah fikrini söyluyosun ama bukadar kafayi kirmana gerek yok, netekim bukadar derin analiz yapilcak ve tutacak bi mevzu da degil, biraz sans olayi biraz takip, ama en buyuk olayi sans ve sabir. Neyin firlayacagini neyin volatile olacagini önceden trigonometrik analizlerle bilmemnelerle falan cözulebilecek bi olayi yok. Neyse buda benim sahsi fikrim, guvenipte doge'a falan hayatta girmem.

analizlik birşey söylemiyorum ki abi zaten aynı şeyi şöylüyorum. ltc dahil bütün altcoinler spekülatör coini işte al pump bekle. max keiser gibi üçkağıtçıların pompalaması, bazı haber sitelerinden çıkmasıyla altcoinden balon oluşturma. whale'ler girsin yoksa bir arpa boyu yol almaz, btc yükselmezse değer kaybeder, düşerse 2 katı düşer vs. ltc'de ama insanlar uyandığı için artık pump dump olayını bıraktı whale'ler, kaymağını yediler zaten. birde giren 10 kişi varsa 5'i kaybetti ltc'de. o eski seviyelere neden tırmandırsınlar bu saatten sonra? btc'de giren 10 kişi varsa 2'si anca kaybetmiştir 1k+'dan alanlar. volatilite inanılmaz büyüktü ltc'de. ltc bile uzun vade yatırımlık iş değil bence. altcoin değerinden çok altcoin/btc değeri önemli. o değer baya düştüğünde alınabilinir eğer pump beklenilecekse ama.

sende 30'dan aldım bekliyorum diye yazıyorsun hala şunu nasıl savunuyorsun anlamıyorum. birde boş sallamıyorum. ltc kabul eden exchange siteleri olsa bile alışveriş yapabileceğin bir tane major site bulamazsın. ltc çok farklı, çok acayip moduna girdi insanlar. dogecoin'den bir farkı yok gözümde. ciddi işler için btc var zaten. ltc'nin piyasada yeri yok.

altcoinler inanılmaz değer kaybediyor bu arada. 31 ocak'ı da kullanıyorlar sanırım. nmc/btc baya düşmüş buralardan alınabilir işte pumplara saklamalık. yarın ppc, nmc yarın çinde exchange sitesine gelir 2-3 katına çıkar belli olmaz. doge'ye nxt'e kaydı para. çinde tv'e çıkan altcoinleri direk patlatıyorlar

tekrar söylüyorum doge falan almayın bu saatten sonra 2 gün önce alıcaktınız

birde olay çok basit aslında tamamen trene erken atlamak. btc yerinde sayarken veya düşerken, ppc 4.5, nmc 5'e geldiğinde insan önce yok lan bu daha artmaz oluyor ama normalden büyük hacimli bir alış olursa, ilk farkedenler olup giriş yapmak lazım. ilk pumpı yapanlar çat diye dumplamıyor sonuçta. en az 2 pump daha geliyor üstüne şiddeti de artıyor.

ltc -> 10-20-36-48
ppc -> 4-5.2-6.7-7.5
nmc -> 4.75-5.5-6-8.7
doge -> 56-91-160-270 gibi

ltc sonra nmc mtgox'a gelirse haberi ilk alanlardan olup, 2-3 günlük hype'ta kar et yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

su an icin btc-e'de dolarda veya btc'de beklemekte fayda var. btc dunyasinda "ben x'ten girdim, x'e gelmeden cikmam' demek dogru olmuyor bence pek.

x'ten girdin. fiyat 3x/4'e geldi mesela. artik x/4 kadar zarar ettin. yapacak birsey yok. don btc'ye, oradan doge'a atla. o zararini kapatabilirsin.

defalarca hata yaptim ama toplamda boyle dusunerek kar ettim. su an da btc'de beklemekteyim. doge'a gecemedim, pismanim epey. ama guven meselesi bu.

ha bu arada doge'a gecsem de mesela 0.000045 ten aldigim seyi tabi ki de 0.000060'i falan gorunce satacaktim. buyuk miktarlarla oynarken az oran bile yeterli oluyor.

bi de son nokta; yeni cikan altcoinlere girmek icin soyle bir 0.2'ser btc falan ayirmak lazim.

ha bu arada, ben islerin yogunlasmasi sebebiyle takip edemedigimden zaten saldim artik. btcturk'ten bakiyorum sadece, oyle diyeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...