Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden moba'ları sevmiyorum?

keneagan

Öne çıkan mesajlar

reampage said:

Adamın eleştirdiği şey moba değil bütün PVP sistemi.

PVP oyunlar kötüdür hep beraber toplanıp wowda boss keselim demeye gelmiş arkadaş.

a wild yeto appears.

wowda boss kesmeyi de egoya bağlarsın. ilk hangi guild kesti den gir, dps meter dan çık.
Arkadaşa "önemli olan katılmaktı" nın gerçek olduğu bir oyun lazım
Sosyal ağlarda paylaş

keneagan said:

JestersTear said:

keneagan said:

annem yakalarsa uf yani biliyosun

bilmem mi ;)

beğenmiyosan oynama gitsin değil abi, bahsettim orda da moba'nın kazandığı popülarite yüzünden oyun firmaları moba tarzı oyunlar hazırlama derdine girişti, hoş bi durum değil bu.

senin yaptığın saçma düz mantığa ben de uyayım dur;

oyun firmalarının amacı para kazanmak mıdır: evet
hazırladıkları mobalar para kazandırıyor mu: evet

başka sorum yok hakim bey.
Sosyal ağlarda paylaş

yazıyı okumadım, sadece başlığı okudum, Vingtorda sormadı ama ben de bir fikrimi söyleyim

bir PK olarak, yıllarca Moba oyunlara kötü gözle baktım. Öldürmenin, öldürme hissi vermediğini, ölmenin de ölme hissi vermediğini düşünürdüm, haklıydım ama daha sonra bir gün LoL ile NA serverın da tanıştım tüm fikrim değişti, bu tarz oyunların ciddi bir yetenek istediğini düşündüm, üst seviyede oynamaya başlayınca ise fark ettim ki, işsizlere göre bir oyun türüymüş, belli bir seviyeden sonra o eşiği atlayabilmek için, yıllarca bıkmadan oynamak ve tüm heroların özelliklerini bilmek gerek diye düşündüm ve bu oyunların aslında ne kadar sığ oyunlar olduğunu farkettim

şu sıra yıllardır dışladığım kart oyunlarına bakıyorum, yakında akademik bir açıklama yaparım
Sosyal ağlarda paylaş

fazla tutmasını sebebi en hardcore gözükeninin bile aslında casual olması. akşam eve geliyosun 2 oyun atıyosun ve defter kapanıyor.

mmo oynasan akşam 6 saat falan oynayasın gelir ya da bi rpg'ye başlasan çıkasın gelmez uykudan keser insan. dotada en fazla tam yatarken arkların çağırır dayanamaz bi el daha atarsın.

dota böyle değil. hardcore adam da oynayabiliyor, casual adam da. bu yüzden popüler. dediğin ego tatmini soldatta bile var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortalama bir Lise öğrencisinden, moba hakkında yazı yaz desen şundan 10 kat daha tutarlı,açıklayıcı kompozisyon yazar.

Yazdıklarının moba ile ilgisi yok,genel olarak tüm multiplayer oyunlarda hissedilen duygu o.

Bence baya yetersiz kalmışsın moba için,ondan sonra da salya sümük yazmışsın bu yazıyı.
Sosyal ağlarda paylaş

benim mobaları (dota 2 oynadım tek) sevmememin nedeni hiçbir şekilde yetenek geliştirme isteği oluşturmaması; çünkü zaten düşük bracketteyken takımdaki ruslara/salaklara sinirleniyorum, bir üst brackete geçince de aynı şeyin olacağını fark ettim. ülser olmamak için bıraktım ben de

kişisel bir sorun tabii. eğlenceli bulanlar oynayabilir, onlara lafım yok
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Adamın eleştirdiği şey moba değil bütün PVP sistemi.

PVP oyunlar kötüdür hep beraber toplanıp wowda boss keselim demeye gelmiş arkadaş.

a wild yeto appears.

Adam mutluluğu egoya bağladığından, sadece pvp değil, pve ye de karşı olacaktır muhtemelen, bu seferde yok item kasıp, gösteriş yapıp egosunu tatmin ediyor diyecektir.

Hayatı ve mutluluğu sorgulama konusunda esaslı sorunları var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...