Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Michael Schumacher Komada

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

vardı bizim yazlıkta bir tanıdık, fransa da türk konsolosluğunda çalışıyordu. Bir kokteylden sonra işte eve gidiyor, fenalaşıyor ve bir daha gözlerini 7 ay sonra açıyor. Neden komaya girdiği vs. halen bilinmiyor ama komadan çıktığında işte kaslı, fit adam böyle bir deri kemik kalıyor.

Sinirlerinin büyük kısmı devre dışı, kaslar vs. bitmiş. Bu yaz işte gördük 1 sene olmuş komadan çıkalı vs. aralıksız çalışma ile yürümeye başlamıştı ama çok zorlanıyordu.

Mesela ayaklarını kontrol edemiyordu. Denize bile gelirken özel bir bot giymek zorundaydı böyle diz hizasında vs. bağlaması gerekiyordu yoksa ayakları böyle bizim gibi nasıl desem, palet gibi durmuyor da sürekli önleri aşağıya düşüyordu.

Halen gülemiyordu mesela, yüzünü kontrol edemiyordu. eller vs. bir şeyler tutabiliyor ama sıkamıyor vs...

Sonrası da çok kötü, doktorlar 1-2 sene daha zorlanırsın ama tekrar faaliyetlerine geri dönersin demişler. Asla eskisi gibi olamazsın ama yaklaşırsın vs. demişler.

Ha bir de şey demişti. Fransa da değilde Türkiye de olsam kesin ölmüştüm. Beni onlar hayatta tuttu diyordu. Hastalık vs. bilinmediği ve ilk hastaneye geldiğinde hiç umut olmamasına rağmen bayağı kasmışlar. TR de olsa tahminen ölürdüm diyor.

Çok kötüydü, umarım kimse yaşamaz...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
souldarkorn said:

Formula 1 yarışlarında 7 kez dünya şampiyonu olan Alman pilot Michael Schumacher, Fransa'da kayak yaparken düşüp başından yaralandı. Schumacher'in kaldırıldığı hastane, "pilotun durumunun kritik" olduğunu duyurdu.

Fransa'nın güneydoğusunda bulunan Grenoble şehrindeki hastaneden yapılan açıklamada, 44 yaşındaki pilotun "hastaneye getirildiğinde beyin sarsıntısından kaynaklanan komada olduğu" belirtildi.

http://spor.haberturk.com/motor_sporlari/haber/908053-efsane-pilot-komada

Hadi ya :( üzüldüm şimdi Genç'te yani yazık acil şifalar
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...