Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih'te son durum-Suriyeli'nin lokantası

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Türklerin diğer ırklara karşı ırkçı yaklaşımlarda bulunduklarını görünce ilk defa meme gören ergen gibi bakakalıyorum. Bu arada çeto belirtmiş adam sakallı karısı baş örtülü diye ha, direk level düşüren specler bunlar. Sonuçta göçmelerin de seviyeleri var aşağılık daha aşağılık en aşağılık gibi, değil mi çeto?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Okumam bu kadar yazıyı ama şunu sormak istiyorum :

Niye?Senin diğerlerinden farkın ne?
Okumam bu kadar yazıyı dedikten sonra bir ton yazan senin gibi arkadaşlara cevap vermemek belki de en uygunu.
Özellikle de yazılanı anlamadığın halde anlamış gibi yapman,yazının ana fikrini trolleyen güruha bilerek ya da bilmeyerek katkıda bulunman can sıkıcı.

Neyse...
Bir kez daha ya sabır diyerek yazayım.
Amacım ırkçı bir söylem öne sürmek değil.
Söz konusu Suriyeli mültecinin durumu benim dün yaşadığım bir örnek.Ve bu örnek gibi yüzlerce,binlerce örnek var. Kendi vatandaşını adam yerine koymayan bir hükümetin mültecilere bu kadar kol kanat germesini doğru bulmuyorum. Van depremzedeleri örneğini verdim.Milyonlarca işsiz vatandaşımızdan bahsettim.Üniversiteye giremeyen ya da girse bile ekonomik sıkıntılarla boğuşan onbinlerce vatandaşımız var.
Sıkılırsın,daha fazla yazmayayım.
Bazı haberleri paylaşayım.

http://www.youtube.com/watch?v=_wX82yaueBk

http://ekonomi.haber7.com/is-dunyasi/haber/992771-40-bin-suriyeli-multeci-isbasi-yapiyor

http://www.haberozel.org/haber_detaylari/11783/iskur_suriyeli_multecilere_is_imkani_sunuyor.html
Sosyal ağlarda paylaş

4 ay önce dedim ki akp istediğini yapabilir duruma geldi bu ülkede iş işten geçti artık isterse ülkeyi gerçekten böler bunu şaka olarak yazmıyorum antepten sonrasını veriyorum derse verir kimsede birşey diyemez doğalgazza %1540 zam yapıyorum derse kimse birşey diyemez benzinin litresini 60 lira yapıyorum derse kimse birşey diyemez desinler sözümü yutar herkesten özür dilerim ama acı durum bu malesef
Sosyal ağlarda paylaş

@gaboo Çember sakal ise hayır istiklal mahkemelerinde yargılanıp asılmalıydın. Farzedelim arada kaynadın o zaman da git İran da yaşa bu topraklarda yaşamaya hakkın yok burada sadece kurtuluş savaşında yönetim kademesinde olanlar gibi düşünenler yaşayabilir. Israr eder de yaşamak istersen de ya asimile edilmeye çalışılırsın ya da hor görülür dışlanır 2. Sınıf olarak görülürsün beyaz çetolar tarafından. Durum bu çeto ve civarında.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Ya bu adamlara bişey açıklıcam diye neden kasıyorsun bu kadar, sallamıyorlar işte. Ne gereksiz enerji tükketin be arkadaş...

laftan anlamayan adamlara çok fazla bir şey anlatmaya çalışmıyorum artık aslında.
ama ciddi olarak tartışmayı bilen birkaç arkadaş var.onlarla karşılıklı yazışıyorum aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

sen her sevmedigin topluluk yüzünden iç savaş mı çıkarıyosun?

Ekonomik krizde hoşgörü kalmıyor işte... Anlaşılmayacak bir şey yok ki.

Bolluk varsa hoşgörü var bolluk yoksa kavga gürültü var. Şu yaşadığımız enerji krizi bile bundan.

Dünya reel büyümenin olmadığı bir evreye girdi enerji kaynaklarının zirve yapması yüzünden. Bu koşullarda göçmenlere vatandaşlık vermek gibi hareketler ateşle oynamakla eşdeğer.

Nüfusun azalması lazım. Adamlar tersini yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yekeyeke said:

Ya bu adamlara bişey açıklıcam diye neden kasıyorsun bu kadar, sallamıyorlar işte. Ne gereksiz enerji tükketin be arkadaş...

laftan anlamayan adamlara çok fazla bir şey anlatmaya çalışmıyorum artık aslında.
ama ciddi olarak tartışmayı bilen birkaç arkadaş var.onlarla karşılıklı yazışıyorum aslında.

yahu peki sen sadece kendi "gözlemine" dayanarak ve adamın yeni lokanta açmış olmasına dayanarak adama niye giydiriyorsun? her suriyeli tü kaka mı oldu her kürt ten sonra?

çok seviyorsunuz genellemeyi. sonra avrupalı "türkler rörörö" dediğinde gocunuyorsunuz ama "biz öyle değiliz" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

Esh said:

sen her sevmedigin topluluk yüzünden iç savaş mı çıkarıyosun?

Ekonomik krizde hoşgörü kalmıyor işte... Anlaşılmayacak bir şey yok ki.

Bolluk varsa hoşgörü var bolluk yoksa kavga gürültü var. Şu yaşadığımız enerji krizi bile bundan.

Dünya reel büyümenin olmadığı bir evreye girdi enerji kaynaklarının zirve yapması yüzünden. Bu koşullarda göçmenlere vatandaşlık vermek gibi hareketler ateşle oynamakla eşdeğer.

Nüfusun azalması lazım. Adamlar tersini yapıyor.

OY LAZIM OY
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yekeyeke said:

Mantık hatası var.

Kendini ciddi olarak tartışalacak biri zannetmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...