Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warlords of Draenor Genel Başlık - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

ben çıkış noktasının o olduğunu düşünmüyorum ya. eskiden rotation'ı becerememek gibi bir şey vardı. bir şeyi kaçırdın mı eksik yaptın mı rotation sıçabiliyordu ve dps chartta dramatik olarak düşüyordu. dpsler arasında farklar geardan bağımsız olarak dramatik seviyelerde olabiliyordu. adamlar öyle bir hale getirdi ki maymun olsa artık rotation'ı yanlış yapamaz, dramatik bir şekilde dps'de geride kalamaz.

şahsı görüşüm. tam blizzard kafası.

o zaman da belli sayıda guild mythic yapabilirdi.

böylece oyunculara daha fazla hata yapma alanı verildiği için insanlar daha fazla content görebilecek. dümdüz blizzard kafası değil, seninki kusura bakmazsan biraz gereksiz atar. difficulty değiştiğinde sadece boss hp'si ve dmg'i artmıyor, yeni mekanikler geliyor. ve adamlar buna da deli gibi akit harcadığı için bunu da "satmak" istiyor.
neyse mythic görmeden önce benzer şekilde kızıyordum ama mythic farklı mekanikler katıyor ve oyuna sadece rotasyon düzleminde bakmak yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

class rotasyonu
fight mekanikleri
iki ayrı şey. biri diğerine layer eklemiyor.

başka classlar da var, 3 tuş olmayan yukarda yazdım ordan okursun. hiç olmadı healer oyna mesela, durumsal tepkiler. rotasyon yok. (yine yukarda yazdım)

ama rotasyonlar ve boss mekanikleri birbirinden ayrı değil. pve dediğin şey bu ikisi zaten, layer eklemekten ziyade zaten aynı layer'dalar. bir yandan rotasyonu yaparken bir yandan da meaknikleri takip etmen gerek, bunu bilmiyorsan veya bunun gerçekten birbiriniden çok ayrı şeyler olduğunu düşünyorsan bişi diyemem artık :) .
Sosyal ağlarda paylaş

mythic herkes yapsın diye eklenmiyor oyuna. her zorluk seviyesi her oyuncu katmanına hitap edemez. eğer mythic her kesime hitap ediyorsa mythic değildir zaten.

boss fightlarındaki mekaniklerin oyuncu rotasyonu ile hiçbir bağlantısı yok. eskiden mekanikler ne ise hala o. tek fark artık daha "kolay" zorluklarda zorluk seviyesini azaltıyorlar. eskiden default olan şeyleri artık mythic altında belli bir kesime sunuyorlar.

yine de günün sonunda fightlardaki mekaniklerin veya zorluk seviyelerinin class rotasyonlarla hiçbir alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunda herşey herkes yapsın diye ekleniyor.
hiçbir oyuncu veya hiçbir guild

"evet arkadaşlar heroic kestik ve bize ayrılan sürenin sonuna geldik .. diğer content'de görüşmek üzere.."

demez.

şimdi sıra mythic'te der veya oyuncu gear'ı yapar ve ben şimdi mitik denicem raid arıyorum der.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten oyunda kademe ilevel denilen zımbırtıdan sonra oluşmaya başladı..
millet eskiden x bir item ile güzel bir encounter geçirirse bir boss'u kesebiliyordu.. ( resist itemlar vardı , potlar vardı vs vs )

şimdi sen mümkün degil gidip blackhand mythic'i normal gearla kesemessin.. Oyun bu kademeyi kendi oluşturdu.
nedeni de çok basit.

daha çok vakit geçirin. daha çok para ödeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ben çıkış noktasının o olduğunu düşünmüyorum ya. eskiden rotation'ı becerememek gibi bir şey vardı. bir şeyi kaçırdın mı eksik yaptın mı rotation sıçabiliyordu ve dps chartta dramatik olarak düşüyordu. dpsler arasında farklar geardan bağımsız olarak dramatik seviyelerde olabiliyordu. adamlar öyle bir hale getirdi ki maymun olsa artık rotation'ı yanlış yapamaz, dramatik bir şekilde dps'de geride kalamaz.

şahsı görüşüm. tam blizzard kafası.

ben katılmıyorum buna, komple rotasyonu bilmeyen biri varsa anca dramatik bir düşüş oluyordu, mesela ben enha shaman'dan örnek vereyim, wotlk zamanı 6-7 skill ile rotasyon oluyordu ve bi kaç skill hariç çoğunun total dps'e katkısı %8-9 arasındaydı. ana skilleri sürekli olarak kaçırmadıkça örneğin mw5+lb ve lava lash 5 stack gibi öyle dramatik bir düşüş olmuyordu. atıyorum kaçıran 15k dps yapıyordu kaçırmayan 18k öyle büyük uçurum yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Bugun dukkanlarda kutu satiliyo mudur, teknosa, dnr vb.

yarın gelir..hele ben antalya dr ile konustum 14'ü olabilir diyo adamlar ahah.. türkiye tarihinde falan görülmemiştir herhalde öyle bişey 1 gün önceden gelsin falan =P millet collector's editionlarla foto koymaya başladı avrupada amerikada falan.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ilk DK oynadığım zamanları hatırlıyorum, rotasyonda rune kontrolü çok önemliydi. eğer sırası gelmeden yanlış bir ability kullanırsan dps overall 20% e yakın düşüyordu. rogue'da aynı şekilde cp yönetiminin daha önemli olduğu dönemlerde (talentlar arasında seçim yapıldığı dönemlerde, artık hepsi default olarak pasif geliyor spec'e göre) yanlış bir finisherla bitirmen dps'i overall dramatik etkiliyordu. gibi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:

zaten oyunda kademe ilevel denilen zımbırtıdan sonra oluşmaya başladı..
millet eskiden x bir item ile güzel bir encounter geçirirse bir boss'u kesebiliyordu.. ( resist itemlar vardı , potlar vardı vs vs )

şimdi sen mümkün degil gidip blackhand mythic'i normal gearla kesemessin.. Oyun bu kademeyi kendi oluşturdu.
nedeni de çok basit.

daha çok vakit geçirin. daha çok para ödeyin.

şu olay çok kötü ya. blizzard'ın inanılmaz işine geliyordur tabii. 1.5 aylık content'i bir anda 4 aya çıkartıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Release nasıl olacak bir bilgi var mı? Yani bir anda herkese quest migelecek veya portalde beklicez portale enerji falan mı gelecek bi anda bilgisi olan var mı?

abi işte özel taurenler gelicek kurbanlar kesilicek. imam falan gelicek mevlüt okutucaz. besmeleyle orgrimmar valisi kurdele kesicek. belediye başkanı o bu şu falan. bütün protokol orda olucak. istiklal marşı. sonra kapanış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...