Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones: A Telltale Game Series

progamer

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

gameplay miktarı tartışılır ama genel kalitesi tartışılamaz, sori. 0/10

tartışılır mı? gameplay yok ki tartışılsın. mobil oyunlar bile daha zengin o konuda, ki goty olmuş bir yapımdan söz ediyoruz lol.

neyse bazı oyunlarda senaryo yoktur gameplay şahanedir, bazılarında ise tam tersi. ama işte benim için önemli olan şey gameplay abi, senaryo anlatımının tek yeri oyunlar değil çünkü, başka alternatiflerimiz var. ama gameplay için yok.

ayrıca bu olay o kadar çok tutup da heryer dokunmatik ekran tier oyunlarla dolduğunda (milyonlarca episode fak yea) görücem sizi de ağlarken. telltale kaç tane aç şirketin salyalarını akıtmasına neden oluyordur eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol şampiyon. gameplay değil gameplay miktarı yazıyor.

hayır bir de monkey island'ı alıp interactive story yapmışlar gibi yazmışsın. back to the future'ı bile point & click yaptı bu adamlar ki o da TV/sinema. kimsenin episode sistemini savunduğu yok. daha yanlış anlayıp daha yanlış fikirlerle gelemezdin, tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

merkez, öfkeli kalabalık lee everett anıtı önünde toplandı, destek istiyoruz, tamam.

twd başlığına feels.jpg koyanların yarısı toplansa yokederiz sizi. :p

arkadaş sanki sektörün geri kalanı gameplay'de her yıl çığır açıyor da, burada dialoglu oyun sorun oldu. dialog dialog dediniz, alın size dialog. hem de böyle alpha protocol gibi real-time. sırf item birleştirilen mcgyver adventure olsa daha mı iyi olacaktı?
Sosyal ağlarda paylaş

şu oyunlar için farklı bir tür tanımlansın herkesin istediği olsun.

the walking dead'den sonra merakla bekliyorum ben. o hikaye işleyişi, atmosfer sunumu her yapımcının yapabileceği iş değil. hem de cartoon grafiklerle.

ama bir de kafa karışık tabi. adamlar 4 tane oyuna aynı anda nasıl yetişecekler

- walking dead
- wolf among us
- tales from borderlands
- game of thrones
Sosyal ağlarda paylaş

sorun gameplay değil,
telltales değil,
adventure'lar gg değil,
yenilikçi olsunlar hulala değil.

şimdi etrafta görüyorum walking dead oynadım u yee süper oyun falan deniyor. oyunlarla alakası olmayan walking dead izleyicisi hop akıyor oyuncu kitlesinin içine. telltale de vuruyor popülarizmin dibine en baba title'ları kapıyor, sürüyor piyasaya aynı şekilde(sırf walking dead goty oldu diye wolf among us'ın oynanışını da değiştirip aynı yaptılar). şimdi game of thrones çıkacak ve oynayanların %40'ının falan ilk bitirdiği oyun olacak biliyorum. yani oyunlardaki gameplay gereksinimi öyle darbe alacak ki zamanla, o kadar normalleşecek ki bu yapı, mobil oyunların facebook'un verdiği zarardan daha büyük olacak diye korkuyorum.

telltale süper basit oynanabilirliğe sahip oyunlar yapmış banane. ama öyle popüler oluyor ki, tüm sektörü ve dolayısıyla beni de etkiliyor. bunu şimdilik sadece telltale tutturdu, ileride diğerleri de atlayıp moba'lar gibi türediğinde ağzına sıçılmış olacak. sağdan soldan oyun firmaları atlayıp en popüler title'lar için piyasaya dalacak, onların getirdiği yeni oyuncular da katlanacak.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar temelsiz ki şu iddialar. blockbustingin dibine vuran batman'e arka arkaya oyun yapılıyor sızlanan yok. twd'ye bir tane oyun yapılınca oyunculuk seyreltildi.

alakası yok arkadaşlar merak etmeyin, twd'ye bayılan iki kuzen bir de abim var, hiçbirine oynatamadım oyunu ne kadar reklamını yaptıysam da. yok öyle bir kitle iddia ettiğiniz gibi. oynayanlar gene önceden oyuncu olanlar. "ya seçeneklere bakayım aa geçti gitti" diyen insanlar zaten oynamayıp bırakıyor merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

şimdi etrafta görüyorum walking dead oynadım u yee süper oyun falan deniyor. oyunlarla alakası olmayan walking dead izleyicisi hop akıyor oyuncu kitlesinin içine. telltale de vuruyor popülarizmin dibine en baba title'ları kapıyor, sürüyor piyasaya aynı şekilde(sırf walking dead goty oldu diye wolf among us'ın oynanışını da değiştirip aynı yaptılar). şimdi game of thrones çıkacak ve oynayanların %40'ının falan ilk bitirdiği oyun olacak biliyorum. yani oyunlardaki gameplay gereksinimi öyle darbe alacak ki zamanla, o kadar normalleşecek ki bu yapı, mobil oyunların facebook'un verdiği zarardan daha büyük olacak diye korkuyorum.

sağdan soldan oyun firmaları atlayıp en popüler title'lar için piyasaya dalacak, onların getirdiği yeni oyuncular da katlanacak.

sdhaufhasdufhuas

%40?
hangi yüzde 40?

500bin kişi oynasa, 200bini yeni oyuncu olacak yani. hı hı.

o zaman ben de diyorum ki %0.00001 bile olmaz yeni oyuncuların oranı. hadi bakalım. kimin iddiası daha doğru tartışalım duralım.

%40 nedir bi otur düşün ya. game of thrones izleyen oyunlarla alakasız 5-6 tanıdığım var ve eminim hiçbiri de oynamayacak oyunu. oyun oynayan adam zaten bilir böyle oyunun çıkacağını. oynamayan adamın haberi bile olmaz game of thrones'un oyununun çıkacağından, çıksa bile "ben diziyi seviyorum, oyun oynayan biri değilim niye şimdi başlayayım ki kıytırık bir dizi için oyun oynamaya?" tepkisi verecektir.

bu nasıl bir iddiadır ya. titredim gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

illusion of choice yerine gerçekten choice olsun o zaman umrumda olmaz gameplaymiş visual novelmış falan filan banane.

bunu herkes istiyor ama o zaman oyunun yapım süresi 1.5 yıldan, 5 yıla falan çıkar muhtemelen. masraf da hayvan gibi artar. yoksa eminim adamlar da istiyordur dallanan budaklanan bir story line.

düşündüm de adam gibi bir branching ile, 5 yıl bile yetmeyebilir hatta...
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

razzRaziel said:

sağdan soldan oyun firmaları atlayıp en popüler title'lar için piyasaya dalacak, onların getirdiği yeni oyuncular da katlanacak.

sdhaufhasdufhuas

%40?
hangi yüzde 40?

500bin kişi oynasa, 200bini yeni oyuncu olacak yani. hı hı.

o zaman ben de diyorum ki %0.00001 bile olmaz yeni oyuncuların oranı. hadi bakalım. kimin iddiası daha doğru tartışalım duralım.

%40 nedir bi otur düşün ya. game of thrones izleyen oyunlarla alakasız 5-6 tanıdığım var ve eminim hiçbiri de oynamayacak oyunu. oyun oynayan adam zaten bilir böyle oyunun çıkacağını. oynamayan adamın haberi bile olmaz game of thrones'un oyununun çıkacağından, çıksa bile "ben diziyi seviyorum, oyun oynayan biri değilim niye şimdi başlayayım ki kıytırık bir dizi için oyun oynamaya?" tepkisi verecektir.

bu nasıl bir iddiadır ya. titredim gerçekten.

yeni oyuncu değil o %40'ın hepsi. non-traditional gamer ve yeni oyuncular. yani daha önce arkadaşın evinde 1-2 el counter strike atmış veya elindeki telefonda bejeweled oynayanlar falan da var. burada tamam mıyız?

o halde şuraya geçelim:
şimdi ocak raporuna göre twd satışlarının %25'ini mobil platformda yapmış. ki zaten episodic olmasının nedenlerinden biri de mobil plafformlar. şirketin ceo'su bile kendi açıklıyor non-traditional oyunculara ulaşmak amaçlarımızdan biri diye. ha mobil platformda satın almış olanların hepsi öyle midir? değildir. ama geri kalan %75'lik diğer platformlarda da yeni ve super casual oyuncular vardır hatrı sayılı miktarda.

game of thrones'un daha fazla izleyicisi olduğunu düşünürsek walking dead'den fazla etkisi olacaktır. ben %40'ı öyle çok düşünmeden salladım ama çok da abartı değil yani.

adamlar ilk bölümü ücretsiz sürüyor piyasaya, bunun da çok büyük etkisi var. dizi mantığı işte. millet ücretsizi görünce sadece dizi izleyeni, sadece candy crush oynayanı, sadece ismini sıkça görüp merak edeni derken dalıyor oyuna.

ben geleceğe yönelik abartıyorum ama kesinlikle sizin önemsemediğiniz kadar da saçma değil yani. twd ocak satışı 8.5m ve bunun %25'i mobil. mobil ve o derecedeki kişiler için tasarlanmış bu oyun aynı zamanda pc'de goty. burada bi sıkıntı sezemiyorsanız ok.
Sosyal ağlarda paylaş

firaxis de tablet oyununu pc'ye çıkarttı, strategy goty aldı. gene tonla oyun artık birebir mobil platformlara taşınıyor. burada bir tehlike varsa bunun konuşulma yeri telltale got başlığı değil, pc gaming başlığı. cımbızla sevmediğimiz oyun seçip "ya pc gaming ya ölüm" söylevi yapmayalım lütfen.

fesbuk klasmanı dışında oyun oynamayanlar oynamıyor gene bunları, açın bakın twd başlığını kimler ne yazmış. bu insanlar ne oynamış oyuncular. örovizyon değil ki bu "candy crush'cular cep telefonundan" oyladı ile olsun bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

yeni bir konsept değil ki 15 sene önce de vardı böyle oyunlar. flashtan önce bile vardı yani. edgar allen poe yerine mainstream birşeyin oyununu yapmayı akıl ettiler sadece sdfs.

ya ahahah nocturnal illusiondaki act arası geçişlerdeki ea poe quoteları geldi aklıma yarım saattir salak salak gülüyorum

eski eroge. arattırmaya kalkarsanız hazırlıklı olun da
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

said:

PİRAMİT YAPMAYINIZ -MÜDÜRİYET

yeni oyuncu değil o %40'ın hepsi. non-traditional gamer ve yeni oyuncular. yani daha önce arkadaşın evinde 1-2 el counter strike atmış veya elindeki telefonda bejeweled oynayanlar falan da var. burada tamam mıyız?

o halde şuraya geçelim:
şimdi ocak raporuna göre twd satışlarının %25'ini mobil platformda yapmış. ki zaten episodic olmasının nedenlerinden biri de mobil plafformlar. şirketin ceo'su bile kendi açıklıyor non-traditional oyunculara ulaşmak amaçlarımızdan biri diye. ha mobil platformda satın almış olanların hepsi öyle midir? değildir. ama geri kalan %75'lik diğer platformlarda da yeni ve super casual oyuncular vardır hatrı sayılı miktarda.

game of thrones'un daha fazla izleyicisi olduğunu düşünürsek walking dead'den fazla etkisi olacaktır. ben %40'ı öyle çok düşünmeden salladım ama çok da abartı değil yani.

adamlar ilk bölümü ücretsiz sürüyor piyasaya, bunun da çok büyük etkisi var. dizi mantığı işte. millet ücretsizi görünce sadece dizi izleyeni, sadece candy crush oynayanı, sadece ismini sıkça görüp merak edeni derken dalıyor oyuna.

ben geleceğe yönelik abartıyorum ama kesinlikle sizin önemsemediğiniz kadar da saçma değil yani. twd ocak satışı 8.5m ve bunun %25'i mobil. mobil ve o derecedeki kişiler için tasarlanmış bu oyun aynı zamanda pc'de goty. burada bi sıkıntı sezemiyorsanız ok.

en başta 8.5 milyon episode satılmış. oyunun tamamı değil. yani muhtemelen oyunu oynayan kişi sayısı 3 milyon falandır ortalama.

daha önemlisi mobil oyunlardan bahsetmiyorduk. hatta yukarda dedin ki "yeni oyuncuların böyle franchise'lar yüzünden oyun piyasasına girmesi, mobil-facebook oyunlarından daha bile beter olacak" .... yani konumuz farklıydı, şimdi mobile çeviriyorsun konuyu...

sen dedin ki "game of thrones oyuncularının %40'ı yeni oyuncu olacak"
ben de böle bişi mümkün değil dedim ama game of thrones oyununun ilk bölümü bedava olacaksa tabii ki bunun biraz etkisi olacaktır.

evet cepten oynayanlar casual'dır büyük oranda ama pc'de walking dead alanların belki de %99'u zaten ayda 1 oyun bitiren insanlardır. %99'u tabii ki kıçtan uydurdum, ama baya büyük çoğunluğunu oyuncu olarak tanımlarız walking dead'i pc-ps3'te oynayanların...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...