Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sokak kavgasında faydalı olacak dövüş sporu/tekniği

diaboliq

Öne çıkan mesajlar

abi sokak kavgası tecrübe işi direk. yapı olarak çok gereksiz ve vahşi bi bok.

yok bi taktik abi pvpde. soğuk kanlılığını koruyabilirsen kazanırsın ancak, taktik teknik yalan olur yoksa.

yani herif vara vara diye üstüne kırık efes tombul şişeyle koşarken ha ben boks biliyorum hihihiğ bi boka yaramaz eğer survival düşünemezsen.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yine hiçbişey bilmeden random random konuşuyorsunuz rica ediyorum yazmayayım dedim dayanamadım.

herşey olabilir evet ama gelip teknik yalan olur demek yorum yapılamayacak kadar komik birşey. "yıllarca savunma sanatı bilen adama istersen bira şişesiyle saldır istersen kılıçla, bu adam bu adama %100 bişey yapamazsın" demek ne kadar saçmaysa o adamın bütün eğitimi yalan olur demek o kadar saçma.

soğuk kanlılık=eğitim
sen yıllarca haftada 2-3 gün birilerinden yumruk falan yemeye alıştıysan sokakta biri karşına çıkınca tabi ki korkarsın ama hiçbir zaman panik olmazsın. panik ne olacağını bilmediğin anlarda olan bişey.

herşey olabilir sokak itişmesinde ama atıyorum 5 yıl eğitim almış adama bişey yapman da o kadar kolay olmaz. tekniği falan yalan olmaz. hatta gerçekten iyi ise eğitimi büyük ihtimalle bıçakla da saldırsan bi bok yapamazsın götüne sokar bıçağı eğer bıçak sallayanın da özel bir bıçak sallama eğitimi yoksa.

kendimden bir iki örnek vereyim konu otursun;

bak ben 1,78'e 60 kilo zayıf bir adamım. 1. kyu aikido eğitimim varken benden çok uzun bir herif barda çıkan karı kız kavgasında bana saldırmaya kalktı daha saldırma kararını aldığı anda herifi 4 metre ileri fırlatıp duvara çarptırdım. elini uzatamadı bile.
o an bütün kontrol bendeydi istesem boynunu da kırabilirdim elini büküp istiklal marşı da söyletebilirdim ama 8 kişi falan olduklarından birşey yap(a)madım tabi. he orada hiçbişey de yapamayabilirdim boşluğuma gelebilirdi, farketmeyebilirdim yüzlerce şey olabilirdi ama ben güzel eğitim aldığım için tekniği uyguladım.

ki bu en salak örneği aikido bilen adamın bi tarafını zaten tutmaya kalkmak intahar gibi bişey olduğundan.

ama sokak dövüşü apayrıdır BİLLİHİDER teknikler yalan olur demek gerçekten çok bilgisiz işi.

gerçekten bunun olacağını düşünen birine tek önerim var; gidip bir iki ders mesleğinde iyi olan bir hocanın dersine katılın. aikido wing chun jujitsu hepsi olur. o adamla bir iki hareket çalışın ve sonra eve gidip sokakta bu adama yanlışlıkla daldığınızı ve neler olacağını düşünün.

benim aikido hocam 15 yıllık hayatını buna adamış bir adamdı. ben bu adama bıçak çeken adamın yerinde olacağıma alır o bıçağı direk götüme sokarım daha az zararlı çıkarım. bunu adamla çalıştıktan sonra anladım. o tekniğin ne gibi durumlarda yalan olacağını falan anlıyorsunuz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aga okudun mu yazdığımı? soğukkanlı olamazsan yalan olur dedim. yoksa yönetirsin canım tabi. ama salondaki gibi dönmüyor kavgalar. bazen toplu kavga oluyor mesela, arkadaşını da kollayacaksın bi yandan. yani hiç haberin olmadan toplu kavgaya girdin diyelim, gaza gelip kaçanı kovaladın, kalanlar sıçtı.

teknik tabiki yönetir ama sokak kavgasına uyarlayabilirsen yönetir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kasmaya gerek yok bu kadar gidin kendinize uygun bi dövüş sanatı ögrenin işte striking olur ground olur bunların karışımı olur utubeda tonla taıtıcı video var, her türlü avantajdasınız işte niye kasıyonuz ki hala yok cebinden bıçak çıkarmış yok rpg cıkarmış yok arkadaşınıda kollican falan alterac valley sanki anasını satayım
Sosyal ağlarda paylaş

diaboliq said:

Yani benim bildiğim boks var abi. Nereye ne vuracağını falan öğreten bir spor.

Ya aslında bütün dövüş sporu dalları ucundan köşesinden bişey öğretir fakat sokakta işler biraz cığrından çıkıyor siz de bilirsiniz ki.

Harala gürele taraflar birbirine dalıyor.

Bunun ilacı bi dövüş tekniği/sporu var mı?

dünyayı çok gezen bir adam olduğumu çoğunuz biliyorsunuz.
her zaman cebimde çok amaçlı isviçre çakılarından birisi olur ama şöyle yumruğunun ucuna da geçirebileceğin cinsten.

yaradan kimseyi kavga ettirmesin yoksa öyle bir durumda gücü yeten gücü yetene.şu pozisyon, bu pozisyon hikaye. kim karşısındakinin hayati organlarına önce vurursa o kazanır.
budur."saniyede 10 yumruk atarım,havada döner tekme atarken su içerim,gargara yaparım,oradan yarım vole ile kafa kırarım"diyen adamları çooook gördüm. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

abi kasmaya gerek yok bu kadar gidin kendinize uygun bi dövüş sanatı ögrenin işte striking olur ground olur bunların karışımı olur utubeda tonla taıtıcı video var, her türlü avantajdasınız işte niye kasıyonuz ki hala yok cebinden bıçak çıkarmış yok rpg cıkarmış yok arkadaşınıda kollican falan alterac valley sanki anasını satayım

adam tank gibi, sonra konuşuo işte kolay molay diye

peh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...