Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik: Şubat/Mart 2014 Celp Dönemi

Goering

Öne çıkan mesajlar

15k TL olacak dendi bir ara. Yaş için de 25.

İşi gücü olmayan adam gitsin bence de kısa dönem ise. 15K para değmez 5 ay için ödemeye. 30K hiç değmez.

İşi olan insan için değişir durum. Geldiğinde aynı işi bulamama durumu olursa veya zaten askerlik zarfında alamayacağı maaş bedelliye denk geliyorsa gitmenin manası yok. Boşa zaman kaybı.

Not: Zengin olanlar hiç düşünmesin ne olursa olsun ödesin bedelliyi. Kafayı kırabiliyorsun askerde. Riske gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara da 1 saatte bitirdim işimi. O da şube başkanı yoktu 20dkya yakın onu bekledim o yüzden. Yalnız kısa ile uzun arasında bana göre çok fark yok tabi işi hazır olan için kısa dönem güzel ama zaten 6 ay öldürüp para alamamaktansa bir 6 ay daha askerlik yapıp aylık 4000-5000TL maaş alıyormuş gibi düşünmek daha sağlıklı. İşi hazır olmayan için konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Cok sukur uzun donem cikmayacaktir bana ben cikan olursa diye teselli etmeye calisiyorum. Kaldi ki gayet mantikli bir hesap kisa donem gidip donup bir baltaya sap olamayacak adam bence uzun donem gitsin en azindan elinde kendi icin bir parasi olur.

6 ay fazladan kalacağına iş bulur o sırada. zaman kaybetmez. psikolojisini bozmaz ve 100 erkekle 1 sene geçirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

12 aylık astteğ. doğu maaşı 2400 liraydı en son. tabi ilk 3 ay acemi olduğunuz için 250 lira gibi bişi alıyosunuz. sonraki 9 ay 2400 lira alıyosunuz. bide acemilikten usta birliğine giderken 6000 lira civarı tazminat alıyosunuz.

12 aylık astteğ. batı maaşı 1500 lira civarı. aynı şeyler batıda da geçerli yine 9 ay alıyosunuz bu maaşı ve usta birliğine giderken tazminat yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...