Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Streamerların aksine aşşırı süper meta (ve ucuz) bi bült oynamak istiyorum, hiç oynamadım şunları zaten:

• DD : Bi kere desecrate DD mi unearth dd mi emin olamadım. Gerçi yeni atlas pasif var +50% mob hp ve -25% veren mob damage veren, burdaki hp ile scale oluyorsa lel başka bişi oynanmaz.
  • Seismic trap + exsang trap : Ya trapper bilemiyorum altan. Ne kadar tanky oluyor bu trapperlar? Mathil skillz yok bizde öyle dodgelayamayız
  • Corrupting fever champ : Aga überin de überini koydukları lig boss ligi ya. Main olarak açılmaz ki bu
  • Maw of mischief golementalist : Bu diğerleri kadar meta olmadı ama yine popi bült, tek tuş ignite zaten.

Evet nabalım?

Sosyal ağlarda paylaş

DD bilmiyorum ama uber lig olacağından phantasmal crema necro ya da skele summoner (tanky version) en iyi seçenekler. Ucuz başlayıp scale olan buildler ve inanılmaz tanky buildler ikisi de wave 30 farmlayabiliyor. Crema daha durable skele daha speedy.

Trap tanky yapmak için mantıklı bir build değil all damaj gidip insta phase / kill yapmayacaksan oynanmaz bence.

CF champ dpsini yeterli seviyeye getirene kadar lig biter sdf

mom gole bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Tabi önerdiğim buildler meta ve itemlar ucuz olmaz özellikle phantasmal crema, unearth ve 30 quality ashes of stars neck muhtemelen bu lig bayağı pahalı olacak. Bu yüzden summoner ile başlamak daha makul olacaktır ZANNIMCA.

Spoiler

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şu eleman orijinal bi league starter buildler nasıl devam etmiş veri analizi yapmış beğendim.

tldw: DD ve Seismic trap baya op, iyi başlayıp çok daha iyi bitiriyorlar. Ama meta da beklenenden daha diverse, lightning strike ı melee sayıyorsak her archtype var. Physical meleenin pek yok ama. Self castler buildler de sonradan metaya giriyor.

@ad3m Cremation çok çok iyi görünüyor da bu tür league starter analizlere girmesi zor (SSF üzerinden gidiyor çok iyi para kasan gruplar veriyi bozmasın diye) e phantasmal lazım falan, yoksa radarımda olan bi bült. Belki ucuz yollu DD başlayıp buna dönmek en mantıklısı.

Sosyal ağlarda paylaş

Trapper en ucuzu. Gecen standard’daki seismic trapper’ima tabula + 75 resit yapacak gear, deerstalker ve 2x cold iron point taktim, t16’lari kosma hizinda temizliyor. Boss’lar falan instant phase atlamiyorlar ama yine iyi eriyorlar. Dusundugunuzden daha tanky build olarak da. Health regen + spell suppression + grace/determination yetiyor. Sabit durup bir sey cast etmek zorunda olmayinca dodgelamak bayagi kolay.

Unearth/cremation cok guzel buildler ama gemleri cok pahali, hele lig basi daha da sikinti olur bence. Yoksa op bayagi. Lig basi heist farmlayip unusual gem blueprintlerini spamlarim derseniz mantikli ama. 

Videolarda ismi gecmeyen ama cok temiz boss killer olan bir baska build vortex occultistle basladim. Map itemlariyla bile bosslari eritiyor ve tanky oluyor yeterince. Tek eksisi yavas olmasi. Dotlayip es regenleye regenleye geziyorsunuz. Playstyle herkese gore degil. Tum bosslari starter gearla kesmistim. Simulacrumda da wave 26/27 duzenli olarak geiyorsum sonra kosis’i kesemiyordum dps yetmedigi ve fight sonsuza kadar uzadigi icin. Starter olarak yine iyi bence.

Diger iyi buildler exp arrow ballista, spectral helix/lightning strike, poison conc/scourge arrow, corrupting fever tornado shot falan. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada benim tanky den kastım yukarıdaki build gibi semi immortal buildler. Full block, full resist, armor, molten shell vs Benim summoner potlar/molten shell vs upken maven memory fail tanklıyordu bazen ölüyordu tamamen %100 tanklaması için biraz daha armora ya da mageblood belt lazımdı. Sirus beam falan sallamıyor ya da shaper slam vs.

Trapper/miner her zaman en iyi lig starter benim gözümde hem hızlı hem boktan gearla godlike dps.

Sosyal ağlarda paylaş

Cyclone slayer değil de champion iyi olabilir. Fortify, %100 hit chance (buna bir de timeless jewel'la permanent blind + increased crit change çakıyorsun mis) falan bayağı kral oluyor. Oradan da flicker strike'a falan dönülür. %50-50 block, 80~ all resist, %65-75 chaos res., %100 spell supp., 8/8 frenzy/endurance charges falan oluyor.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/cadhode/characters

Burda benim champion var, herhalde en tanky flicker striker buildi. Occultist başlayıp champion'a döndüm ama champion olarak da cyclone'la starter başlanabilir, aul + replica farrul + masterful form resist falan her şeyi fixliyor, 2. haftada hepsini almak mümkün fiyatlar ucuzken.

Sosyal ağlarda paylaş

Bunu gördüm, daha önce hiç karşılaşmadığım bir starter build. 

Uber endgame yapmak istemiyorum, challenge kasasım yok, çok fazla trade kasasım da yok.

Red mapleri yapayım, Atlas tamamlayayım, bossların normal halleri ile uğraşayım falan. 

İş yapar mı? Yorumları alalım.

Sosyal ağlarda paylaş

İş yapar fakat başlamadan bi standartta helix dene biraz garip mekaniği. d2 hammerdin seviyorsan poe versiyonu işte. Diabloda da hiç sevmezdim burda da hiç sevmiyorum ? Ama extra projectile, aoe vs kasmadığından ve built-in shotgun mekaniğinden ötürü güçlü bir skill.

ps : ayrıca nasıl karşılaşmadın geçen ligin meta starterlarından bir tanesi.

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, quixef dedi ki:

Cyclone slayer niye çalışmıyor ya, currency geldikçe coşturabileceğin 0 dan lig sonuna kadar götürecek karakter gibi geliyo 

Çalışmıyor değil de champion daha iyi oluyor. Ben o linklediğim karaktere slayer olarak başladım geçen lig, survival yerlerde. Shield kullanmak pek efektif olmuyor slayerla, accuracy kasmak gerekiyor falan. Champion ez-mode, fortify, %100 accuracy, aura ve banner effect'inin hayvan gibi artması falan mis gibi. Slayer'ın iyi ascendancy'lerini de yeni jewel'larla almak mümkün oluyor hiç bir şeyi bozmadan (masterful form ya da headhunter falan işte).

Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar bullet hell vs. olacak ligde Aegis + melding + incandescent CI oynamak istiyorum ben de. Aslında her skille çalışır ama bu kadar defans kasınca phantasmal cremation unaearth anca kurtarır gibi, ona da yürümenin mantıklı yolu DD necro başlamak. Evet evet öyle yapacağım...

Hipster bültlerin çağrısına kulak asma hipsterları dinleme meta oyna METAYA BAK META META METAAAAĞĞĞĞĞ

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, ad3m dedi ki:

fire trap versiyonuda var rf nin dpsi 2-5x katlıyor geara göre ikisi de aynı modifierları kullanıyor.

ben challengeları görünce tekrar tanky skele mage kasacam sanırım fdsf

Pohx’un versiyonunda var fire trap sanirim. Elder helmet bulunca 2x 6 link yapilabilir. Poe.ninja’da dps’i 10m+ olan tum buildlerde fire trap vardi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...