Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korsan Müzik ve Film İndirenin Evine Mektup

BalisticGel

Öne çıkan mesajlar

20-30 liraya ne oyunu alıyosun gerge
türkiye pazarına inmeleri lazım
$ £ € fiyatı bunlara göre baz alıp oyun cıkarıyorlar sweshitin alım gücü falan 5 katımız aynı oyunu adamdan 3 kat pahalıya alıyoruz. o yüzden gelip burda bize yüklenmen anlamsız 150€ oyun ne zaman 150-200lira olur o zaman korsan alan olursa evine bizzat ben giderim kellesini alırım ama kimse kusura bakmasın 50hours playtime için 80-90$ baymam.
Sosyal ağlarda paylaş

konsol oyunlarının 200tl ye satıldıgı bir ülkede yaşıyoruz. online oynamadıgım hiç bir oyuna (indie games hariç) para vermedim vermem de. Türkiye burası internetin en düşüğüne bile millet ayda 65 tl para veriyor. Yoksulluk sınırı (çekirdek aile için ) 3295 lira ve türkiyenin %90 ı yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Burada böle orjinal alın 10 tl ayırın falan çok saçma geliyor bana. Biraz empati yapmak gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
1080p TV ve PS4 alıp da param yok diyene lafım yok.

20-30 TL'ye de oyun var hep. X-Com'u aldım en son AAA PC oyunu. O kadar verdim. İndirime girmeden almıyorum Nintendo oyunu değilse ya da SRPG gibi özel ilgili olduğum bir tür değilse, onları ilk günde alıyorum bir.

Battlefield 4'de oynamayı ver benim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

100 milyonlarca doların peşinde olmayıp, adam gibi fiyat çekselerdi zaten korsan diye bir şey kalmazdı. bu kadar açık ve net...

oyunlarda görüyoruz bunu zaten, steam indirimlerinde oyunlar gerçek olması gereken fiyatlara indiği zaman milletin nasıl hücum ettiğini... müzik ve film için de geçerli olsa gerek bu olay.

şu anda bluray'e düşen ve hd çektiğimiz filmleri 3-5 dolar yapsalar mesela gayet gidip alırım ben. ama neymiş 30-40 dolarmış. he oldu anasını satayım, biz de parayı ağaçtan topluyorduk zaten. cüzdanımıza göz dikmiş paragöz pis corporate şirketlere en iyi yanıt korsan!

hele müzik için çok ciddi bir kitlenin "müzik dediğin sanattır, sanat satılmaz, performans satılır, müzisyenler konser, etkinlikler ve merchandise ile para kazanmalı" şeklinde bir görüşü var. ben çok katılmıyorum ama 1 albümü 2 dolar yaparsan, kullanıcı da gidip korsanlayacağına, senden alır. ama yok ille şarkı başına 1 dolar falan yapıyorlar dalga geçer gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
40$'a film nerde? En pahalı 1080p film 18,99TL iTunes'de. 3-4 TL'ye de kiralayıp izliyorsun. Müzik için de Deezer ve Spotify var işte. Hepsi Türkiye'ye açık bunların. Birde Netflix açılırsa hiç bahane kalmayacak zaten. Spotify'ın yerli arşivi minik ama Deezer çok kapsamlı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...