Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taşınabilir Şarj Bataryası

xaty

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir şey alsammı diyorum;
http://www.amazon.com/15000mAh-Portable-Ultra-High-Thunderbolt-Incredible/dp/B00D5T3QK4/ref=pd_sim_cps_10

Seyahatlerde, gezilerde veya yoğun telefon kullanacağım günlerde büyük rahatlık olur.

Bunların kalitelileri hangi markadır? Alırken neye dikkat etmek lazım? Var mı vereceğiniz tavsiyeler?

Yukarıda link'ini koyduğum mesela hem batarya olarak genişçe, hem de 2 çıkışı var. Aynı anda hem iPhone, hem S4 şarj edebilirim mesela. Hatta bir kaç kere bile şarj eder sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kapladığı yer önemli tabi de 3000 de çok az ya

Zaten normal bir günde ihtiyaç olmaz. Ama gezi, spor vs. gibi bir aktivitede çok iş görür gibi geliyor gps, kamera vs. kullanımı yoğun olduğu zamanlarda özellikle.
Veya uzun yolculuklarda da iyi olur gayet.

Bu durumlarda da yanda zaten çanta bulunduğundan çok dert etmiyorum boyutlarını (abartı olmadığı sürece tabi)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

android isen 1 yedek pil al, en temizi o. cüzdanda taşıyorum, pil bitecek derdim olmuyor.

en güzeli bu. Ben telefonla birlikte 2 yedek pil taşıyorum sürekli, partide gecenin bi yarısında falan bitince çat değiştiriyorum hop 100%

Singapurdayken bundan aldım (100tl) hem tableti hem telefonu şarj ederim diye ama hiç kullanmıyorum nerdeyse. 13000 kapasiteli

http://www.gizmoworld.org/wp-content/uploads/2013/09/anker-astro-3.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

belirtilen mAh değerinin tamamını kullanamıyorlar sanırım, ne kadar yüksek oran o kadar iyi tabi ki..

Peki şarj edebilme kapasiteleri azalıyor mu zamanla?

Yedek pil olmaz çünkü o tek sıkımlık kurşun gibi, bir de benden başkasına da lazım olabilir, belli olmaz. Anında full bataryaya çıkıyım kesintisiz devam ediyim diye bir sıkıntım yok.

@elma: döndün mü singapurdan? ay sonu orda olcam 1 haftalığına
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Yedek pil olmaz çünkü o tek sıkımlık kurşun gibi, bir de benden başkasına da lazım olabilir, belli olmaz. Anında full bataryaya çıkıyım kesintisiz devam ediyim diye bir sıkıntım yok.

tek sıkımlık kurşun mu? yani eğer sık sık 40 saat falan ev-ofis uğramadığım oluyor ve baya yoğun telefon kullanıyorum diyorsan, tabii sıkıntı yaşatabilir. bir de o bahsettiğiniz aletler kaç kere %100 yapacak ki, ben 1 kereden fazla yapacaklarını zannetmiyorum, yani o da 1 atımlık kurşun olacaktır?

ama onun dışında "full pile çıkayım devam edeyim" değil olay.... olay tamamen pratiklik ve yanında rahat taşıma. çat cüzdandan çıkar tak, oldu bitti. öle dana kadar aletle gezme cebinde ekstradan.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı modellere özel bataryalar var. Mesela s3 için altın, 3000 mah'lik bataryalar falan var ancak onlar yalanmış. Ben bu usb'li bataryaları çok merak ediyorum ömürleri nasıl, kaliteli olanlar hangileri.. birisi çok iyi diyor öteki işe yaramaz diyor. alıp da elimde patlamasını istemiyorum. çin malı ürünler 13000-15000 mah diyor 100 liraya satılıyor. sony gibi güvenilir markaların usb şarj bataryaları ise 1300-1500 mah'lik olanları 100 liraya satılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

belirtilen mAh değerinin tamamını kullanamıyorlar sanırım, ne kadar yüksek oran o kadar iyi tabi ki..

Peki şarj edebilme kapasiteleri azalıyor mu zamanla?

@elma: döndün mü singapurdan? ay sonu orda olcam 1 haftalığına

staj bitti komple döndüm. Daha da singapura gitmem o neme sıcağa

Sabonis'e katılıyorum, bir kerede 100% e çıkmadan daha farklı iş aslında. Ben htc smartphone için set almıştım hem telefon hem batarya simultane charge eden alet + 2 anker pil. 2-3 gün şarjsız kalsam sorun olmuyor, eve dönünce 3 tane boş pil varsa takıyorum birini slota, diğeri de telefonda şarj oluyor. Tavsiye ederim bu sistemi. Öbür türlü yanında charger gezdirirsen bir de charge etmesini bekleyeceksin. full bataryayla değiştirince fresh oluyo duş almış hissi gibi =)

Şu da aklında olsun ufak bir charger taşıyacaksan onların şarj hızı çok düşük, büyükler hızlı charge ediyo bi tek 2 amper verip.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Xaty, urun bende var gayet basarili. 6 aydir falan kullaniyorum herseyi sarj ediyorum usb`den baglayabildigim.

ne kadar sürüyor bir telefonu şarj etmen yaklaşık?
cihaz full doluyken kaç kere şarj için kullanılabiliyor?

bir de 2 portu farklı sanırım, biri hızlı şarj diğeri normal şarj için mi? var mı öyle bir fark?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Hafta sonu baya bir işimi gördü kendisi, ilk mesajda linkini verdiğimden almıştım.

5 telefonu şarj etti, %10 civarlarından. Hala kendisi tamamen bitmemişti. Şarj süresi de bağladığım port'a göre değişmekle birlikte hiç fena değildi.

Tek net bilmediğim kendi şarj olma süresi. Ama o kadar kritik değil, isterse 10 saat sürsün..

Varsa bu tip bir şeye ihtiyacı olan, kesinlikle tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...