Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şu Kansere Bir Çare Bulunsun Artık!

totemic

Öne çıkan mesajlar

incdarkness said:

noyan adamin vericegi cevap insanlarin bunu yaptigi olucak
takmis bir allah bir muhammed diye

kuranin hepsinin yanlis oldugunu ispatlasak bile bu musluman olucak

insanlar yapmış olsa bile sonuçta insanların net olarak bozup kendilerine göre değiştirdiği ve bunu yaparken peygamberlerinin bile soyunu öldürdükleri bir dini savunuyor.

İşte gerçek çaresizlik ve cahillik bu.. göz göre göre böyle çürümüş birşey içlerindeki manevi boşluktan ötürü vazgeçemiyorlar..

İşte bu yüzden dinlerin yerine geçecek yeni maneviyat sistemlerini modern hayatın içine koymaya hazırlanıyorum . Din demode olup bağnazca karşılanacak fakat içinde bulunduğumuz döneme, şartlara uygun tanrıların olmadığı huzurlu yaşama , mutlu olma , olumlu duygularla yaşama sistemlerini yerine koyuyorum ..
Sosyal ağlarda paylaş

Exo nasıl kanser ile azraili bağdaştırdı üşeniyorum şimdi aramaya. nasıl bir kafa yapısı? azrail, (allah'ın insanları ruhunu almak için görevlendirdiği melek) allah'ın yarattığı en mukemmel varlık olan ve meleklerin hepsine ''secde edin'' diyerek emir verdiği varlığın canını almak için kanseri mi kullanıyormuş???
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

Exo nasıl kanser ile azraili bağdaştırdı üşeniyorum şimdi aramaya. nasıl bir kafa yapısı? azrail, (allah'ın insanları ruhunu almak için görevlendirdiği melek) allah'ın yarattığı en mukemmel varlık olan ve meleklerin hepsine ''secde edin'' diyerek emir verdiği varlığın canını almak için kanseri mi kullanıyormuş???

aha böyle bağladı

Exodous said:

Malum hikayedir. İnanır yada inanmazsınız.

Allah, büyük meleklerine görev dağıtmaya başlamış. Sıra Azrail'e geldiğinde, "Senin görevin de insanların canını almak" demiş. Azrail, "Ama ozaman insanların hepsi benden nefret eder" diye üzülmüş. Allah da ona, "Merak etme... Ben onların ölümlerine öyle sebepler bulacağım ki, sen akıllarına bile gelmeyeceksin" demiş.

Yine eğer inanıyorsanız, öyle oldu böyle oldu, yok radrasyon arttı, yok bilmem ne şurubu yiyeceklere kondu falan diye kafa yormayın. Şu sonsuzlukta dünya hayatı 70 yıl nasıl olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Öncelikle şuraya bak; http://tr.wikipedia.org/wiki/Dinozor
Sonrasında ihtiyaç duydukça başvurman için şöyle bişey var; http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_seslissozluk&view=seslissozluk

Paylaşım yapacaksak açık fikirli olmamız gerekmez mi? Hem en baştan inandığım şey değişmeyecek diyorsun hem de paylaşalım ikisi birbirinden farklı diyorsun. Elbette naif değilim ben de; açıklanmamış, hatta etik dışı deneylerin, çalışmaların olabileceğini biliyorum. Ama bu ihtimali "MASONLOR İSTÖMÖYÖR YÖAA" kafasına indirgemek gülünç oluyor, bunu söylemek istemiştim.

Bilim artık kapalı kapılar ardında yapılan basit deneylerden ibaret değil. Kolektif çalışma, uluslararası iletişim, tecrübe paylaşımı ve önceden yapılmış çalışmaların bir araya gelmesi gerekiyor. Bir nevi "devlerin omuzlarının üzerinde" olmak kaçınılmaz yani. O nedenle senin söylediğin komplo teorilerinin ihtimali azalıyor, iletişim ve şeffaf paylaşımın önemi artıyor. Ama her söylenene "saftirik" gibi kulak asarsak soğuk füzyonu gerçekleştirmenin de en az kanseri tedavi etmek kadar kolay olduğuna inanırdık. Neyse ki tekrarlanabilir deneyler ve bilimin objektifliğinden gelen sağlam temelleri bu safsataların önüne geçiyor.

lol bug olmuş galiba, bana bu mesaj öm olarak gelmedi.
öncelikle haklı olarak, yanlışını vurgulamak istediğimi sanmış olman normal ama dinozoru yanlış olduğu için değil sadece bana komik geldiği için öyle yazdım. yanlış olduğunu düşündüğüm için yazsaydım doğru şekliyle yazardım zaten (yani bu durumda dinAzor yazmam gerekirdi) ama böyle bir niyetim yok. forumun dilbilgisi leş zaten kimsenin yanlışlarını düzeltmeyle uğraşamam. kaldı ki forumda şu ana kadar gördüğüm, mükemmele en yakın yazabilen 2-3 kişiden birisin zaten. ha illa ki bi yanlışını düzeltmemi istersen "bi şey"leri ayrı yazmanı önerebilirim.
ama tdk'nın yabancı kökenli sözcükleri türkçe'ye geçirirken saçmaladığı kelimelerin başında geliyor, ingilizcesi dinosaur diye yazıldığı için dinozor olarak geçirilmiş sanırım ama onlar bile "daynasour" şekliyle okuduğu için tdk failları arasında bana göre.

neyse, asıl konuya dönecek olursak, liseli ergenler gibi "MASONLOR İSTÖMÖYÖR YÖAA" gibi bir tonlamayla yazmadım tabi ama bu mason kavramını şimdiki troll gençlik her halta maydonoz ettiği için biraz itici gelmesini anlayabiliyorum.
yine de bir yerlerde, şu an tüm insanlara sunulandan daha üst seviyedeki bir teknolojiyle araştırmalar yapıldığına inanmam ve dolayısıyla henüz bizlere açıklanmamış şeylerin keşfedildiğini düşünüyor olmam neden bu konuda paylaşım yapmamızı engelliyor hala anlamış değilim.

"Bilim artık kapalı kapılar ardında yapılan basit deneylerden ibaret değil." evet çünkü o deneyler basit değil.
paragrafın geri kalan kısmı da zaten katılmadığım görüşler değil.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

lol bug olmuş galiba, bana bu mesaj öm olarak gelmedi.
öncelikle haklı olarak, yanlışını vurgulamak istediğimi sanmış olman normal ama dinozoru yanlış olduğu için değil sadece bana komik geldiği için öyle yazdım. yanlış olduğunu düşündüğüm için yazsaydım doğru şekliyle yazardım zaten (yani bu durumda dinAzor yazmam gerekirdi) ama böyle bir niyetim yok. forumun dilbilgisi leş zaten kimsenin yanlışlarını düzeltmeyle uğraşamam. kaldı ki forumda şu ana kadar gördüğüm, mükemmele en yakın yazabilen 2-3 kişiden birisin zaten. ha illa ki bi yanlışını düzeltmemi istersen "bi şey"leri ayrı yazmanı önerebilirim.
ama tdk'nın yabancı kökenli sözcükleri türkçe'ye geçirirken saçmaladığı kelimelerin başında geliyor, ingilizcesi dinosaur diye yazıldığı için dinozor olarak geçirilmiş sanırım ama onlar bile "daynasour" şekliyle okuduğu için tdk failları arasında bana göre.

neyse, asıl konuya dönecek olursak, liseli ergenler gibi "MASONLOR İSTÖMÖYÖR YÖAA" gibi bir tonlamayla yazmadım tabi ama bu mason kavramını şimdiki troll gençlik her halta maydonoz ettiği için biraz itici gelmesini anlayabiliyorum.
yine de bir yerlerde, şu an tüm insanlara sunulandan daha üst seviyedeki bir teknolojiyle araştırmalar yapıldığına inanmam ve dolayısıyla henüz bizlere açıklanmamış şeylerin keşfedildiğini düşünüyor olmam neden bu konuda paylaşım yapmamızı engelliyor hala anlamış değilim.

"Bilim artık kapalı kapılar ardında yapılan basit deneylerden ibaret değil." evet çünkü o deneyler basit değil.
paragrafın geri kalan kısmı da zaten katılmadığım görüşler değil.

İtiraz edeceğim bir şey* yok burada. Fikrinin değişmeyeceği konuyu yanlış anlamışım herhalde. Belirli bir gizlilikte yürütülen çalışmalar olabileceği doğru, sadece komplo teorilerinde kaybolmamak gerekir.

*Bişey diye yazmışım, r'yi atınca boşluk da kaynamış, doğrusu bu teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

totemic said:

Biraz önce bir personelimiz kardeşini kaybetmiş ölüm izni yazdım. adam 35 yaşında lösemiden gitmiş ardında bir eş iki çocuk.. bu hastalık öyle nemen birşey ki erken farkedilse bile tekrar nüksedip kurtulma şansınızı elinizden alıyor. şu illete hala bir çözüm bulamadılar gitti. ya da var ama biz yeterli parası olmayanlar ölüp gidiyoruz pisi pisine...

Var çaresi.. serbest radikallere sebep olan bütün junk food'dan , transyağlardan , alkol ve sigaradan uzak durup , huzurlu bir ruh haliyle yaşayıp doğru şekilde nefes almak..

Çare için illa ölüme yaklaşmaya gerek yok. En güzel çözüm kendini önemseyerek doğru şekilde yaşamak ve beslenmek.

Eskidende kanser vardı ? Hatta hep vardı ?
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

tanrina tebriklerimi ilet yaymaya calistigi sey %1 i etkiliyo %99 unu tikertiyo

incdarkness said:

kelime oyunu yapmaktan baska ne boka yararsiniz muslim beyler
orda orneklendirilme verilmis
kulaktan dolma mi?
ben kuranin turkce mealinin fotograflari ile gelmis olan kisiyim gecen sefer
yine mi istiyosun savas atlari ile ilgili sayfalari? eski bok kafasini?
anlamakta gucluk cekmenize anlam veremiyorum
futbol taraftari gibisiniz

endişe verici görüyorum halini. seni kırmak için demiyorum bunu.
tankın ismini leopar görünce onu leopar veya uçağın ismini u-21 görünce denizaltı sanman gerekir; 7. yüzyılda gelen kitapta tomahawktan değil de savaş atlarından bahsedildiğini garipsiyosan.
bilmediğiniz konularda iddialı konuşmayın, çok aşağılıkça bir şey bu. evet biliyorum hayat görüşünüz var ve kendilerine müslüman diyenlerin yaşadığı topraklardasınız, bunun için islamın ne olduğunu öğrenmiş olmanız gerektiğini düşünüyosunuz. ama islam diye kendi tasavvurunuzdaki şeyi pseudointellectual tandansla konuşunca, buradaki çoğu kişiden destek alabileceğinize güvenerek konuşmayın. eğer gerçekten kendinize saygınız varsa ve akledebiliyorsanız etraflıca kitabını okumadan iddialı, suçlayıcı bi yola girmeyin. bu ahmakça. ister ahmakça olduğu çoğu kişi tarafından kabul edilsin, isterse kimse kabul etmesin ve akıllıca bir iş olduğunu düşünsün. hala ahmakça
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Madem bu kadar biliyorsun dinin bozulduğunu, o zaman en başından kayıtlar altına alınırken bile bozulmuş bir dini neden savunuyorsun ?

Kuran ilk kitaplaştırılırken bütün parçalar bir emir ile toplandı ve tek kitap haline getirilip diğer bütün toplanan kuran parçaları yakıldı.. Bu tarihde ilk kuran yakma günüdür.

http://www.youtube.com/watch?v=91AM7665cbo

dağınık nüshaların kitap haline gelmesi mi garipsediğin? kuran yakmakta problem yok çünkü. mürekkebin sürülü olduğu kağıtları kutsal görmek geleneksel adamlarda var. aptal zanlara sarılıp kendinize zulmediyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır tatlım dağınık nüshalar toplanıp ve sonra "bu kitap hiç değiştirilmemiştir" diyebilmek ancak kocaman bir kendini kandırma diyorum... İnsanların o dönemde istediği gibi toparlayıp kuralları belirlediği bir kitap olduğu gerçeğini gözden kaçırma sadece.

Çok mutluyum bu dünyada ölüm var çünkü öldükten sonra gerçekleri görüp adam olup geri geliceksiniz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke tam öldüğünüz an ruhunuz bedenizden ayrılıp hayatınızın en güzel kafasını yaşarken siz gerçeklerine inanmak yerine yalanlara tutunanların yanında olabilsem...

O cennette gideceğinizi sanarken yanınızda olup o ışığınızdaki şaşkın parıldamayı görebilsem ve desem ki " üzgünüm dostum yaşamını cennet ve cehenneme yaptığı menfeatlar ve saçmalıklar derecesinde gideceğini sandın ama olaylar düşündüğünden çok farklı , bir yalana tutunarak yaşadın ama sorun değil .. biraz dinlen belki bu sefer daha başarılı ve anlamlı bir hayat yaşarsın" diye kahkahalar atabilsem..

Cidden böyle şeylere fanatikçe inanmak yerine, fanatikçe insan olmanın sınırlarını , bedendışı deneyimleri , farklı boyutlara girip , insanlar dışındaki varlıklarla iletişime geçebilseniz... Şimdi bunları söylediğim için kafası güzel ya da deli diyebilirsiniz ama bir deli olarak fantastik deneyimler yaşamayı , yalan sözlere inanandırılıp , onları savunan bir salak olmaya tercih ederim ;D Sistemin çarklarını döndüren bir pil olanlar sizde kendinizi bi yere koyun ;D ama geç değil hiç bir zaman ;D
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu dağıtalım azıcık.

İlaç firmaları uzun süre para kazandıracak hastalıkları severler. Palyatif tedaviyi severler. Kanser şu an böyle bir hastalık değil. Çoğu insanda başlaması ile bitmesi 1-2 sene sürüyor. Hastaları onlarca yıl yaşatacak bir tedavi bulsalar zevkten ve paradan dört köse olurlar. Ama olmuyor. O yüzden buldular saklıyorlar çok mantıklı değil.

Mantığı basit bir hastalık çözümü zor. Organ reddini çözebilsek mesela belki oradan kansere de çözüm çıkacak. Nanoteknoloji biraz ilerlese belki yine çözeceğiz ama yok. İşin ilginç tarafı 50 yıldır bir arpa boyu yol kat edemedik.

Sapasağlam dinamik bir adam olan abimin rutin, senelik kontrolünde akciğer kanseri olduğu ve 6 yere metastaz yaptığı ortaya çıktı. Doktor beni kenara çekti 6 ayınız var dedi. Adam 8. ayında, Ocak'ta vefat etti. Eczacı olmama, konu hakkında fikrimin olmasına rağmen yarı kilosuna düşüp ölmesini izledim gün be gün.

Allah sizden, sevdiklerinizden, tüm insanlıktan uzak eylesin.
Sosyal ağlarda paylaş

bela hastalık
amma velakin, doğanın bize bulduğu çözüm olarak görüorm.

Doğal seleksiyonun ağzına sıçtık.
Ben mesela, şişko bazen sakar ve kendine dikkat etmeyen bi adamım.
Bu tembellikle beni soyumun devam etmesi insan ırkı için kötü bişi ve aslında yokolmam lazım
ama teknoloji tıp vs saolsun ayaktayım.

bide benim, geni bozuk versionlarım var. var oğlu var.

netice olarak, tıpta ilerledikçe böle hastalıklar artacak.
maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...