Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Sevgilim aldatsa zombi apocalypse geldiğinde gizlice evine gidip onu öldürme fantezileri kurmam.

Sınırsız güce sahip olsam dünya barışını getirmeden önce badhesda ekibini komple bi yok eder (yavaş ve acısız da değil), benzer ip katliamı yapmaya kalkışacaklara gözdağı verirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

yok zaten daha cok satacagi kesinde miktari zamanla alakali, skyrimin 20 milyon satmasi bikac sene surdu mesela, oyun iyi olursa modding vb de olursa skyrimi bile gecebilir bu.

acilis 3-3,5 milyon arasi oluyor genelde tum platformlarda, mesela inqusition origins i gecti gitti satislarda, sadece retail 3,4 milyondu gecen gunku indirimden once, digital de vardir bikac milyon net, biowarein tarihinde en cok satan oyun oldu falan.

bide cogu oyunda olmayan bole cult tier bi kitle var burda en ufak haberde WAAAAAGH basliyor hemen diger hypesiz oyun haberleri asagida kaliyor falan asd
Sosyal ağlarda paylaş

todd howard benim paramla bir zafer purosu tüttürsün, helal ediyorum. 200 saat gameplay'i bassınlar gene. yeter ki şu special'ı düzgün uyarlasınlar bu sefer, 4-5 tanesi birden dump stat olmasın. fallout tactics'deki gibi build yapmak için 3 saat hesap yapayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

15 milyon ucuk olmus.

Bi onceki 5 milyonu bulmamisken pc 1 milyon bile satamamisken 4 u 15 milyon satisa oturtmak iyiymis.

Max max olacagi 7-8 milyon olur ki cok iyi rakam gene.

skyrim 20 milyon, bir önceki oyun 2008'de çıktı, 2015'teyiz ki open world oyun devri tam, gta5 45 milyonda. 15 milyon olur rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

specialdaki statlarin modify kriterleri ve etkiledigi perkler eski oyunlardaki gibi bolca olursa daha cok etkili olabilir kullanilmayan statlar.

mesela perception dialogu bile etkiliyordu eski falloutlarda

yada misal perkler falan nasil requirement ile geliyorsa statlarda belli bir puandan sonra bazi skilleri, kriterleri isteyecek, oyle kafana gore 10 str yapamayacaksin adami o kriterler yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

+1 axedice. dumbed down versiyonları arasında obsidianınk daha az dumbed down olacak obsidian yaparsa yihu diye sevinecek hale gelmişiz casual bebeler oynuyor diye... senin dediğin gibi yaparlarsa kitlelerin gözyaşlarında boğuluruz zor oynayamyıyoruz diye. hedef kitlesi senin benim gibi bunu isteyen adamlar değil ki...
Sosyal ağlarda paylaş

onceden hedef kitlesi yoktu ki zaten, 1 ve 2. oyunun satislar yerlerdeydi gogda cikmadan once, 300k bile degildi 2 oyunun toplam satisi, 2. oyun kotu diyip terketmisti "fan" kitlesi bi ara.

hatta 2. oyun 1 den az satiyorda satilmayan kutulari ellerinde kaliyor falan saka gibiydi.

3. ve vegasda bile pc kitlesi milyon bile degil tek tek bakinca, vegasi alanlarin 8'de 7'si i konsol hep gene :p
Sosyal ağlarda paylaş

Hedef kitlesi CRPG severlerdi, şimdi konsol sahipleri. Dolayısıyla

Norak said:

specialdaki statlarin modify kriterleri ve etkiledigi perkler eski oyunlardaki gibi bolca olursa daha cok etkili olabilir kullanilmayan statlar.

mesela perception dialogu bile etkiliyordu eski falloutlarda

yada misal perkler falan nasil requirement ile geliyorsa statlarda belli bir puandan sonra bazi skilleri, kriterleri isteyecek, oyle kafana gore 10 str yapamayacaksin adami o kriterler yoksa.

Bu asla gerçekleşmeyecek. O 8 kişiden ancak 1i bu sistemle oyun oynayabilir çünkü. Hani bi karar ver, yazdığın gibi bir oyun mu istiyorsun yoksa 8de7ye göre bi oyun mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

onceden hedef kitlesi yoktu ki zaten, 1 ve 2. oyunun satislar yerlerdeydi gogda cikmadan once, 300k bile degildi 2 oyunun toplam satisi, 2. oyun kotu diyip terketmisti "fan" kitlesi bi ara.

hatta 2. oyun 1 den az satiyorda satilmayan kutulari ellerinde kaliyor falan saka gibiydi.

3. ve vegasda bile pc kitlesi milyon bile degil tek tek bakinca, vegasi alanlarin 8'de 7'si i konsol hep gene :p

e abi van buren'i niye yapmaya karar verdiler o zaman?

söz konusu günlerde deli gibi piracy vardı biliyorsun,kutulu satılan her oyun başına kaç kişi netten çekiyordu fln bunun hesabını yapamassın.
Sosyal ağlarda paylaş

icewind dale,torment,freespace,desend fln bi sürü tutan oyun cıkardılar fallout2'Den sonra,

vanburenle batmaktan kurtarcak değillerdi yani firmayı

interplay'in batma hikayesi tam bir "hostile takover" ,titus diye bi firma çıkıp interplay'i alıyor,ve firmayı kesip biçiyor,yoksa oyun cıkaramamaktan yahut satmamaktan batan bi firma değil interplay yahut blackisle
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Mis gibi oyunlar geldi işte seri ölmüşken, haksız çıktınız filan diyor adam lmao.

Şu forumda "gta1-2 en iyiydi, 3'ten itibaren bozdular" denmemesine şaşıyorum ben cidden.

gta 1-2 beğenip 3'ü ve sonrasını beğenmeyen var mı cidden? san andreas serinin en iyisiydi diyenleri duydum ama,ve kendilerince haklılar

"mis gibi" kısmına katılmıyor işte insanlar,gerçek fallout bu değil diyenlere "ama grafikleri güzel" diyerek ikna edebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

sadece eski fallout degil bg haric duzgun satan eski crpg yok zaten,

torment komple flop mesela, 75k var yok satisi ciktigi zamanlar.

vegasin kapagi dediginde pc satisinin 7-8 kati konsol satisi sayesinde malesef dsf benzer rakamlari witcher 3 tede bekliyorum lol

neyi referans alıp flop diyorsun ama onu anlamıyorum
fo1 100.k civarı sattıysa,fo2'De bi okadar,yaptıkları rpg 75k satınca flop'mu oluyor? bunların hepsi kült oyunlar,ve iddaa edttiğinin aksine kitleleri var,bu tür oyunlar yaptılar diye battıklarıda gerçek değil,dediğim gibi hostile takeover kurbanı interplay,3do gibi,westwood gibi

al wasteland2 mesela,evet bethesda oyunları kadar satmadı,ama böyle rpg oyunlarının kitlesinin oldugunu gösterdi,belki sayımız az ama yok değiliz :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi yapanlar diyor onlari hep roportajlarla falan, kutular elimizde kaldi, bizim icin hayal kirikligi falandi diye demislikleri var adamlarin.

iste hostile takeover para kazanamadilarinda oluyor, yoksa yok satmiyoruz iyiyiz biz bole de diyebilirlerdi :p

said:
wasteland2

kitle var zaten su an duzenli, eskiden yoktu pek. mesela bunun satisi 400-500k civari galiba, cogu eski crpgnin tum serisinin satisiindan cok, ufak sirketler icin ideal, bi sonraki oyunu yapacak para cikar vs ama 354324542 tane calisani olan firma izometrik rpg yapamaz cunku rakamlar belli, ne kadar satacagi belli, milyonu gecemeyecegi belli vs direk zarar o yuzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...