Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayarda ilk oynadığınız oyun neydi?

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
said:
fizban, 19 Kasım 2003 17:48 tarihinde demiş ki:
river run[hline]benim babam da zenciydi .. bıraktı !

river raid?
bir ara lunaparklardaki makinelerde bile vardı :p
suferdi uçakla karaya dokunamiyodun, sadece suyun üstünde uçabilen uçak fikri olsa olsa bir türke aittir diyorum hala hatırladıkça :p[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 19 Kasım 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Pc'de ilk oyunum Barbarian'dı. Dönüp dönüp adamların kafasını uçururdum, bir adamda tekmeleye tekmeleye kafayı götürürdü :-)

teyyy teyyyy heyt be yaşlandık :-P İlk bilgisayarım ilkokul5'de 8086'ydı. Demekki bundan 15 yıl önceymiş. Ulen nerdeyse bir çoğunuzun yaşı kadar süredir bilgisayarla oyun oynuyorum beaaa, tüüü bana :-D Kazık kadar herif olduk hala dıbıdı dıbıdı oyun oynuyoruz.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]

[Bu mesaj fedaykin tarafından 19 November 2003 23:17 tarihinde değiştirilmiştir]

vay be barbarian süperdi yaw
hele kelle uçururkenki hareket çok şıktı :)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 21 Kasım 2003 05:48 tarihinde demiş ki:
... Stunts...

stunt car racing mi ne vardı bi de
amigada olabilir hatırlamıyorum ama sonra PCde de çıkmıştı
yani hiçbir yarış oyununu o kadar oynamamışımdır
bir de c64'de Le-mans vardı o da çok joystick kırdırmıştır bana :)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

abuse, zorro, doom 2...
abuse çok baba oyundu abandonware olarak bulabilirsiniz platform oyunuydu ve mouse ile nişan alarak ilerliyodunuz. ama kazıktı ilerlerde:) benim yaş ta küçük, tırsıyodum da oynarken:) doom 2 de keza. ne günlerdi yaf:D[signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl cevap vermemişim bu başlığa ya.. :)

eğer pc derseniz o olaya geç girdik biz, 95'te almıştık internet neyim görelim diye. ilk oynadığım oyun da sanıyorum sim city 2000 idi creative multimedia kit ile beraber gelen ama emin değilim tam, 20 tane filan oyun vardı kit içinde fakat en çok onu merak ettiğim için (amiga'da sim city hayranlarından biri olarak) onu oynamış olmalıyım..

ama pc demezseniz iş karışır zira amiga ve c64'ten önce babamın almanya'dan abime getirdiği (ben hatırlamıyorum bile alınış vaktini) bir philips konsol vardı, bu old-computers.com'da da bulamadım maalesef konsol ya da bilgisayar bölümünde. gameboy büyüklüğünde siyah kartuşları vardı yukarısında tutacağı olup üstten bastırdığın. sürüyle kartuş vardı ama ilk oynadığım oyun olarak space invaders ya da onun bir klonu olan bir oyunu söyleyebilirim, 4-5 yaşında olmalıydım..

"oha abarmışın" diyenlere daha ingilizce ile alakam yokken amiga'da "it came from the desert"ı oynadığımı (ilk amiga oyunum değil tabii - ilk ingilizce öğrendiğim kelimeler yes, no ve ant'tir) söyleyeyim ki bunun öncesinde commodore 64'te oynadıklarım var. ilk c64 oyunum da boulder dash olabilir sanırsam, intro'su halen aklımdadır.. :utaniem:

esrb rating'ler bana göre düzenlense dünya şiddet manyaklarıyla dolardı, 12 yaşında doom 2 oynuyordum, (idkfa ve iddqd sağolsun - referansa bak bee, kimler hatırlayacak dur bakalım) 7 yaşında abimin oynadığı fright night'tan ürküp yan odaya kaçıyordum.. :)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 12 Mayıs 2004 20:05 tarihinde demiş ki:
LOL işte bu kadar abi
zihniyeti görüyorsunuz god mode ve bütün silahlar şifresi ! hayatın bu işte busun abi sen zormala..hemen asıl cheatlere..

esas sana lol, ilk defa fps oynayan 12 yaşında bir çocuktum ki zaten oynayabilmek için (bitirdiğim oyunların bölüm atlatıp videolarını görme durumları dışında) en son hile kullandığım oyun da muhtemelen budur. bilumum online fps'de de döverim seni..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 12 Mayıs 2004 19:56 tarihinde demiş ki:
..."oha abarmışın" diyenlere daha ingilizce ile alakam yokken amiga'da "it came from the desert"ı oynadığımı (ilk amiga oyunum değil tabii - ilk ingilizce öğrendiğim kelimeler yes, no ve ant'tir)...

!!!!!
o oyunu manyaklar gibi oynardım ve inanmazsınız korkardım bazen lol, hatta o sıralar böle katil arılar katil karıncalar vs filmleri de modaydı o filmlerde de baya tırsardım, korkakmışım vesselam

bi de Amigada "the guild" diye mi ne bi text adventure vardı o da çok şahane bişeydi ama adını bile tam hatırladığımdan emin değilim, böyle tek kelime eksik bişe yazsanız olmuyodu falan filan ;)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 12 Mayıs 2004 22:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

it came from the desert'ı bitirebilmiş değilim zaten, pc versiyonunu yükledim ama kontroller abuk kalıyor tabii, 7-8 yaşımdayken tek mermi ile karıncanın iki antenini birden koparmıştım da abim ve ondan da büyük kuzen apışmıştı benim.. :) (kem gözlülerin gözüne gözüne, hayatım hileymiş heh) adventure kısımlarını abime oynatıp aksiyon gelince ben geçiyordum başına ama anlamadan olmuyor tabii..

benim de ürktüğüm yerler rolmuştur ama, atmosferi muhteşemdi her cinemaware oyunu gibi, uyarlandığı film olan them! 'i de seyredebilmiş değilim halen, içimde kaldı ama horas bulursa.. :hmm:

başka da adventure beceremezdim tabii, oyunları anlayacak kadar ingilizce'yi sim city 2000 vaktinde toparlayabildim ancak. o vakit itibariyle de adventure devri geçmişti neredeyse. şimdi rpg'lerle boğuşuyoruz işte, adventure'lara en yakın tür olarak onlar evrime uğradı..

ha bu arada, myth 1&2'den sonra it came from the desert gelir efsane oyunlar listemde halen, bugün blizzard fanatiklerini gördükçe cinemaware'deki adamlara üzülüyorum bugünlerde yapmadıkları için o oyunları..

ekleme: ehe aklıma geldi birden, ilkokulda resim dersinde pastel boyayla o 'the end' ekranını çizmiştim, bilmem nerededir bulursam scanner alınca scan'ler koyarım.. :)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..

[Bu mesaj Sam tarafından 12 Mayıs 2004 22:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 12 Mayıs 2004 21:05 tarihinde demiş ki:
hmmm.... hm....

Harrier Attack ti sanirim. Bir Amstrad CPC 464 uzerinde oynamistim.

Hayır hocam ilk oynadığın Laser Warp'tı. Ben biliyorum. ;)
4. yada 5. sayfaya bakıver.

Benimki Pit Stop idi. C64'de. Gerçi oynayamamıştım joystick istiyordu. İlk oyunumla da bile donanım eksikliği yaşamıştım. İşin kötüsü 84'de İzmit'de joystick bulmak da eh yani.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

sam cinemaware dedin bi anda aklıma cart diye Wings geldi! :p
ya şu anda bile bi ton yok "curse you red baron" hede hödö oyunu var pc'de ama onun yanına halen yaklaşamadılar, hele müzikleri öyle hüzünlüydü ki iyi pilotları kaybettiğimizde resmen üzülürdüm eski save'ime dönerdim gönlüm elvermezdi :p

Baron Manfred von Ritchofen'ı toplam kill sayısında 3'e katlamıştım be peh ;)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 12 Mayıs 2004 22:35 tarihinde demiş ki:
... İşin kötüsü 84'de İzmit'de joystick bulmak da eh yani.

84'te joystick anca ya ankarada ya da istanbulda vardı ki zaten :p

hiç unutmam tunalı hilmide bir pasajda oyun sipariş verdiğim bir yer vardı, 5.25 diskete oyun çekip yolladılar, o zaman da zenginmişim demek ki, benim c64'te floppy vardı peh peh, neyse adamlar çekip yollamış ama bizim posta teşkilatı iadeli taahhütlü kağıdını diskete "zımbalamış" idi, postayı alınca yüzümün halini görenler benim için üzülüp özel kargo şirketlerini kurdulardı!!! ;)[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...