Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

babam mali müşavir. 2013 yılı gibi farkettik bendeki gss borcunu.

askerden dönüşle işe giriş arasında 12 aylık süreye 1300 + faiziyle 2k falan çakmışlardı.

ekrana şöyle bir baktı, siktiret olm ödeme, bu kesin af çıkacak tipte bir para, %90'ını alamazlar silah çekmeden dedi. (mükelleflerine de bu vergi ödenir bu affedilir falan diye kumar oynatır böyle) şimdiye kadar haklı çıktı. ama kaba kuvvetle alıkoyma gaspetme yöntemine geçiyor devlet yavaş yavaş o zaman aksidisten bile beter durumlara düşebiliriz.

3-5-10-1000 kişi değil
baya milyonlarca kişinin borcu var. hepsinden gasp edemezsin devlet bile olsan.

ben de ödememeye karar verdim mesela. he dediğim gibi 50 tl'ye düşerse aylık bütün borç, öderim o ayrı. çalışmayan adamdan, çalışmadığı süre boyunca 200 veya hatta bazı durumlarda 350/400 tl gibi bi rakam almak neyin kafası gerçekten aklım almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Utk said:

gelir tespiti yaptırılırsa borcu sildikleri doğru mu

gerçek anlamda sıfır gelirin varsa doğru.

ama çalışmasan bile kredi kartından ayda 2000 tl harcıyorsan, 2000 tl kira veriyorsan falan "ooooo senin gelirin var hacııııııııı" diyorlar. böle harika bi sistem ashdufhdsau.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Utk said:

gelir tespiti yaptırılırsa borcu sildikleri doğru mu

gerçek anlamda sıfır gelirin varsa doğru.

ama çalışmasan bile kredi kartından ayda 2000 tl harcıyorsan, 2000 tl kira veriyorsan falan "ooooo senin gelirin var hacııııııııı" diyorlar. böle harika bi sistem ashdufhdsau.

Jeeztro said:

Utk said:

asgari ücretin 1/3 gelirim var

asgari ücret kadar mj ye para yatırmayacan

gerçek anlamda 0 gelirim var ama ev var. kredi kartı filan yok zaten. üşenmezsem sgkya gidicem gelir tespiti yaptırmam gerekiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Yav benimde yurtdışında olduğum 6 ay geçirmişler , devamındaki 5 ayda türkiyedeydim ama çalışmıyordum , yaş haddi yüzünden olması gereken şekilde borcum var.

Şimdi yurtdışında olduğum süredeki borçları sildirmek için gittiğimde gelir testi yaptırmak zorunluluğu var mı? Borçlu olduğum 5 ayı 100 küsür tlden hesaplamışlar , borç yazdıkları 5 ayın prim miktarı yükselir mi?

Kafamda deli sorular, sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

Utk said:

gerçek anlamda 0 gelirim var ama ev var. kredi kartı filan yok zaten. üşenmezsem sgkya gidicem gelir tespiti yaptırmam gerekiyor

ev sahibiysen de bir şekilde yansıtıyorlar onu "bunun parası var yeaaa" diyerek.
çalışmayan ama kıçı kırık 70 metrekare evi, 30bin tl'lik kıytırık arabası olanlara aylık prim olarak 200 tl falan yapıştırmışlar.

bu arada evde yaşayan diğer insanların da mülkleri katılıyor hesaba. yani diyelim ananın adına veya ev arkadaşının adına da bi ev var, onu da katıyorlar hesaba.

neresinden tutsan elinde kalıyor, öyle saçma bir sistem ki..
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Yav benimde yurtdışında olduğum 6 ay geçirmişler , devamındaki 5 ayda türkiyedeydim ama çalışmıyordum , yaş haddi yüzünden olması gereken şekilde borcum var.

Şimdi yurtdışında olduğum süredeki borçları sildirmek için gittiğimde gelir testi yaptırmak zorunluluğu var mı? Borçlu olduğum 5 ayı 100 küsür tlden hesaplamışlar , borç yazdıkları 5 ayın prim miktarı yükselir mi?

Kafamda deli sorular, sdfsf

Banada 2 yil gecirdiler oyle. Disari ciktigimizda ikametgahi da degistirmemiz gerekiyormus.

Fak
Sosyal ağlarda paylaş

O işi hiç kovalamayın ikameti değişme işini falan yapmadıysanız baştan. Bana 3 yıl soktular ki Yök'ten onaylı eğitim programıyla gitmiştim vs.

Üşenmedim bir kaç kere şehrimdeki SGK'ya gittim itiraz için dilekçe verdim, okuduğum okuldan aldığım transkripti, diplomayı, hatta emniyetten aldığım yurtdışına giriş çıkış kayıtlarımı sundum gene sallamadı adamlar.

Ama öyle laylaylom gidip "abla ben o sırada Türkiye'de değildim borçlanmamam lazım ühüühü" diyip memur teyzelere tüm borçlarını sildiren insanlar var tanıdığım. Hatta İzmir Karşıyaka'da mı neymiş bu meşhur teyzelerden biri, isteyen gitsin darlasın sdf
Sosyal ağlarda paylaş

kapıcı matematiği yapmış işte kısaltırken. tlden 6 sıfır atılan dönem bizim kapıcı da avogadro sayısı ve karmaşık sayıları kullanarak hesap ypaıyordu, üç yüz milyon eksi beş milyar artı 3 lira eşittir 9 ytl sizin borç gibisinden
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Ama öyle laylaylom gidip "abla ben o sırada Türkiye'de değildim borçlanmamam lazım ühüühü" diyip memur teyzelere tüm borçlarını sildiren insanlar var tanıdığım. Hatta İzmir Karşıyaka'da mı neymiş bu meşhur teyzelerden biri, isteyen gitsin darlasın sdf

Benim arkadaslar da memurun keyfine gore diyor bu ise
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...