Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
Gencler selam,

Şimdi ben 18 ekimden berinissizim ve 100 gün sonunda sgk destegim kesilecek yani daha vaktim var ama bu 100 gun bitince gss ye giriyorum simdi ikametgahim.ailemin yaninda ve anamun babamin emekli ayliklari bir de kira geliri gorunuyor, bu durumda benim ne yapmam lazim? Ikametgahi daha fakir bir eve tasiyip oranin kaymakamligina mi basvuruyorum?

Yada part time birnise girsem yietiyor muyum gss den?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Gencler selam,

Şimdi ben 18 ekimden berinissizim ve 100 gün sonunda sgk destegim kesilecek yani daha vaktim var ama bu 100 gun bitince gss ye giriyorum simdi ikametgahim.ailemin yaninda ve anamun babamin emekli ayliklari bir de kira geliri gorunuyor, bu durumda benim ne yapmam lazim? Ikametgahi daha fakir bir eve tasiyip oranin kaymakamligina mi basvuruyorum?

Yada part time birnise girsem yietiyor muyum gss den?

ikameti öğrenci evine al, testi yaparken kendini gelirsiz göster.aileden harçlık filan yazarsın 800tl filan, kiraya göre.ben öyle yaptım 65 tl ödüyorum 2 yıldır.

ikametin olduğu ilçedeki kaymakamlığa gidiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

peki illa bi öğrenci evi olmalı mı? "ailemin evi ama sadece ben yaşıyorum" diyebileceğim bir yerin ikametgahıyla olur mu? olursa direk kuşadasına gidip halledecem işlemleri keza o evde temel gereksinimleri karşılayacak kadar eşya da var hani yalan da olmaz hem sdf sorarlarsa da "uşadasında yaşam daha ucuz bu yüzden buraya geldim" falan diye sıkarım
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

peki illa bi öğrenci evi olmalı mı? "ailemin evi ama sadece ben yaşıyorum" diyebileceğim bir yerin ikametgahıyla olur mu? olursa direk kuşadasına gidip halledecem işlemleri keza o evde temel gereksinimleri karşılayacak kadar eşya da var hani yalan da olmaz hem sdf sorarlarsa da "uşadasında yaşam daha ucuz bu yüzden buraya geldim" falan diye sıkarım

ev sizinse olmaz muhtemelen, zengin bu bizi kandırıyor derler.evdeki eşyalar önemli değil ya, kağıda doldurun rastgele.gidip kontrol ettiklerini görmedim daha.

ben test yaptırırken.bir karı koca gelmişti, kadın evlenmeden önce en düşük seviyeden ödüyormuş, evlenince eşinin evi filan olduğu için üst seviyeye çıkmış test yaptırınca.ağlıyordu biz bunu nasıl ödeyeceğiz diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...