Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

o nadiren olan bir eşleştirme. ne zaman grup girsek bakıyorum karşıya mutlaka denk sayıda oyuncu içeren premade oluyor.

sistemin her yanı sıkıntı. bunlar iki şekilde çözülür. öncelikle oyuncu sayısının artması lazım ki önlem aldığında sıralar uzamasın. ikinci de yaklaşım meselesi. zaten kimse 3-4 kişi girmiyordu diyerek hareket etmek mantıklı değil. hedef denge olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

En buyuk sorun herkesi mutlu etmek icin mmr dan bagimsiz grind bazli rank sistemi getirdikten sonra mmr resetlemeden rank = mmr yapmalari, insanlar kendi kotuluklerine degil takiminin bokluguna ve rakibin iyi olmasina atiyor sucu, bu sekilde bi kisim oyuncuyu memnun etme cabasi bu

Preseason diye yaydilar iyice deniyorlar iste, season 1 basladiginda bu sorunlar cozulmez ise hepten oyunculari kacirirlar, rakipleri guclu ve buyuk bole yayma sanslari yok
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

En buyuk sorun herkesi mutlu etmek icin mmr dan bagimsiz grind bazli rank sistemi getirdikten sonra mmr resetlemeden rank = mmr yapmalari, insanlar kendi kotuluklerine degil takiminin bokluguna ve rakibin iyi olmasina atiyor sucu, bu sekilde bi kisim oyuncuyu memnun etme cabasi bu

Preseason diye yaydilar iyice deniyorlar iste, season 1 basladiginda bu sorunlar cozulmez ise hepten oyunculari kacirirlar, rakipleri guclu ve buyuk bole yayma sanslari yok

rakiplerininde cözdüğü bi durum yokki zaten. bi sorun yok ortada.

kabullensin herkez yuksek mmrlara cıkmadan cok duzgun ınsnalarla oynamıyaz işte. random insanlarla 5v5 atıyoz günün sonunda
Sosyal ağlarda paylaş

orda gazlowe yerine valla illidan falan adamakıllı bir assassin olsa gayet de yeterli bir comp olurmuş, kaelin 2 kere gözü kapalı d+e atıp lili ultiyi cancellamasına bakarmıştı

solo-q qm gazlowe girip ağlamak, sen alınma da ağlama melis derler adama :p
Sosyal ağlarda paylaş

ne alaka abi ya. gazlowela win rate'im baya iyi. çoğu zaman solo giriyorum. hatta son 4 maçım gazlowe 3 win bu resimdeki de lost.

suç benim gazla girmem değil sistemin bok olması. gazı spec değil de başka bir şey olarak mı görüyorsunuz. yani öyleyse hiç solo spec oynamayalım. hatta her şeyi garanti etmek için hep healer olalım. herkes öyle yapsın ondan sonra 4 healer falan oynarız.

şurada eleştirilecek tek şey sistem yani.
kaldı ki oyun boyunca muhabbetlerden hiç bahsetmedim. mesela o kael thas level 2 acc. hero değil acc lvl 2
benim mmr 2500 filan qm de. blizz at it's best.
he bi de ağladığım falan yok saçmalığa güldüğümden yazdım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu moba tarzı oyunlarda içinden çıkılmaz hale geliyor mmr olayları. Ya developer stream edenleri mutlu etmek için bir şeyler yapmaya çalışıyor ya da tamamen olayın içine ediyor. Size de diyor ki, sabredin bir gün olacak. İnsanin en basit zevk aldığı şeyi bile burnundan getirmeyi başarıyorlar. Sen bu parti olayını kaldıracaksan öncelikle adam gibi başka bir oyun modu getirirsin insanların arkadaşları ile oynayabilecekleri. Böyle çat diye ortadan ikiye bölemezsin. Çok uzun süre solo takıldım, tüm emeği sabrı verdim ama kaybettiğim maçlarda karşımdaki adamlar takım oldukları için kazanmadılar ki. Benim takımdaki bir ya da daha fazla mal, analarının karnından yeni çıktıkları gibi oynadıkları için kaybettik. Belki yüksek rank maçlarında durum biraz daha farklı olabilir. Ama kayıplar blizz'in b.k gibi bir sisteme sahip olduğundandır. O yüzden 2 kişilik grup olayının gelmesine bence pek fazla sevinmeyin eminim çok fazla bir şey değişmeyecek. Bence değişmesi gereken ÇOK sağlam bir cezalandırma sistemi. Abi insanları korkutacaksın bu işin yolu bu. Düşünün ki insanlar dine filan cehenneme gidecekleri için inanıyorlar. Diyeceksin abi klavye delikanlısı olma, nasıl sokakta insanlara küfür edemiyorsun burada da edemiyeceksin. Edersen de al sana ban. Ama bunu yapamıyorlar. Çünkü bu iş için inanılmaz emek,para,zaman gerekli. İşler böyle yürüyünce de insanları mutlu edemiyorsun. Gayet basit.
/RANT OUT
Sosyal ağlarda paylaş

Abi muradin oynamak kolay değil ki. O skill shotları isabet ettirmek için çok oynamak lazım. Çok oynasan bile bazen adam senin hareketini tahmin ediyor ve juke ediyor. Bence dün en büyük yanlışımız haymaker oldu. Ama suç atmak için demiyorum ha, zaten çok ciddi takılmıyorduk. Bir de ekleme yapıyorum fark etmediysen henüz, muradin stun atmadan önce mili saniye kadar hafif bekleyip böyle sanki bir stance hareketi gibi bir duruma geçip atıyor stun'ı. Eğer o anı hesap edebilirsen adamı iyi izleyip kaçabiliyorsun stun'dan. Ama bazen de o hareketi izleyebilecek zamanın ve pozisyonun olmuyor. :/

edit: laf ekleme^^ ve düşük cümleler..
Sosyal ağlarda paylaş

Sinowhatrecup said:

Sen bu parti olayını kaldıracaksan öncelikle adam gibi başka bir oyun modu getirirsin insanların arkadaşları ile oynayabilecekleri. Böyle çat diye ortadan ikiye bölemezsin.

5 kişi takım olarak ranked oyun girme imkanı var veya istediğin sayı ile quick match girebiliyorsun. bölünen bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Önemli olan "düzeltme" adı altına olayı batırma. QM'de draft yok ve harita belli değil. Öylesine giriyorsun maça. TL içinde 5 adam lazım. Böyle şartlanmalar ile oynamak güzel değil. Ben demiyorum ki asla bunu düzeltmesinler vardır bir bildikleri. Ama insanalara eskisi gibi alıştıkları ve sevdikleri bir alternatif vermeden böyle yapmak tam salaklık. Diyelim ki 3 kişilik arkadaş grubu ile oynuyorsun TL yapmak için neden aramak zorunda kalıyorsun +2? Anormal değil mi? Ya da neden arkadaşların ile QM yapmak zorundasın. Draft seviyorsun ya da diyorsun ki şu haritada bu adam çok iyi bunu alayım. Tamam bunlar da koşul gibi görünüyor ama sen elindeki seçenekleri değiştirirken önceden oynanan şeyleri aratmamalısın. Bu adamlar bilmem ne kadar zamandan beri oyun yapıyor ve hala böyle hatalar, çok acayip.

Edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

Bu değişikliği yapacaksan belirli sayıda girebileceğin 2-3-4 bir mode getirirsin olur biter. Oyunları kaybetmenin nedeni karşına gelen 4 kişilik stack değil bence. Zaten takımındaki mallar mal gibi oynamaya devam edecekler. Ayrıca zaten o kadar çok yüksek rank'te oynuyorsan düz mantik ile yanına gelen adamlarında senin kadar iyi oynuyor olmaları lazım. Ama öyle oluyor mu? HAYIR! Takımına geliyor bir zera, tüm oyun boyunca duruyor, karşı takımın Jaina'sı sanki bir invis hero gibi gelip köşelerden sana blizz atıyor. Efendi gibi soruyorsun Zera'ya abi ne yaptın? Cevap olarak, anamı yaladığını ve meşgul olduğunu öğreniyorum. Sen adam gibi mmr koymadığın sürece tek girdiğin zamanda çok şey değişmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...