Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

başkası adına konuşuyosan düzgün oynamak ile alakalı. sonuçta malf uzaktan geçiyiro, rehgar melee girmek zorunda. bi de shield'in dmg'ı atılan hero'ya mı yazıyor yoksa rehgar'a mı ona bakmak da lazım.

bi de dotları da göz önünde bulundur. diğer herolar için konuşuyorum. genelde dot atınca rakip o grafiği görünce kaçmaya başlıyo dot tamamlanadan başka hero tarafından öldürülüyo, bütün dmg o heroya yazıyo vs. böyle şeyler de var.
Sosyal ağlarda paylaş

rehgar sadece kharazim'i outheallamakta zorlanır. healing az gözüküyorsa yanlış giden bir şeyler vardır.

damage'a niye bu kadar taktın anlamadım. karşının top damage'ının 1.5-2 misli heal edebildikten sonra az vursan ne olacak. tabela o kadar canını sıkıyorsa lili, bw gibi daha uzun süre vuruşacak, aoe veya multi target basabilen herolar var.

rehgar gir çık üzerine kurulu. ancak lunge alınacak yer var, alınmayacak yer var. ne kadar girmek lazım peki? ölmeden, mana screw olmadan ne kadar oluyorsa. bu X bin damagedır diye bir formül yok bence. onu boşverip yeri geldiğinde earthbindı dikiyor mu, body block yapıyor mu, warrior yardırırken lightning shield up mı, yani ofansif şekilde kullanılabilecek şeylerin hakkını verebiliyor mu buna bakmak lazım.

bloodlust alırsan tabii ki malf daha fazla heallar. HEROIC ile AOE heal basıyor. izin ver de geçsin. o durumda tabelaya bakacaksan takımındaki sustain kaç vurmuş ona bakman, lust ile kaç kill almışsınız ona bakman daha mantıklı olur. tranq içinde lust ile adam devirirsen emin ol o malf daha çok üzülen taraf olur eheh.

özetlemek gerekirse sevgili bingilduck, standart rehgar buildleri senin beklediğin kadar hybrid değil. malf main healerken barındaki üç basic abilityden ikisi aoe. rehgarın üç basic abilityden ikisi zero dmg.
Sosyal ağlarda paylaş

ben rehgar oynamıyorum zaten ya. maçlarda denk geldiğinde dikkat ediyorum. healer olarak heal ettiği rakamlar genelde diğer healerlarla ya baş başa oluyor ya da daha düşük oluyor. onun yanında hero ve siege dmg bakıyorum, karşı healer o konuda da 2 e 3 e katlamış oluyor. verdiği utilitynin değeri tabloya yansımıyor tabii ama diğer healerlarınki de yansımıyor. atıyorum tek rootla 3 kill getirdiğin oluyor mal ile. light shield dmg ı acaba attığı adama mı yazılıyor. lili de öyle değil çünkü. serpentin dmg ı sana yazılıyor lili olarak. mesela serpent ağırlıklı gidersen deli dmg + heal yapabiliyosun. utility olarak ancak işte monk fln blind edersen ama overall healing'in yanında healer başına güzel baskı kuruyor dmg ile karşıya.

healerdan dmg beklentim yok ama rehgarın bu kadar düşük kalması benim garibime gidiyor. atıyorum brightwing'de de 2 ability 0 dmg (eğer talentlamazsan) ama yine de rehgara göre çok daha fazla dmg yapıyor getirdiği healing'ın yanında.

iyi veya kötü demekten ziyade neden bu kadar düşük kalıyor dmg'ı diye merak ediyorum. zaten oynadığım herolardan biri değil. pek hoşuma gitmedi gameplayı benim. ghost wolf olayını çok sevdim. gameplay'e getirdiği katkı çok güzel fakat reg'i ghost wolf'a iteleyip, ghost wolfta zaman geçirmeyi promote etmesi tasarım olarak bana kötü geliyor. girip çıkmayı ve yakalamak/kaçmak için kullanmayı tercih ederdim şahsen.

overhealler yazılıyor mu bu arada tabloya hiç dikkat eden oldu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

e işte net dmg'ı yok abinin. build kasarsan olurda o zamanda manasız kalıyosun biden en sahane avantajın olan mobiliteni kullanamıyosun.

bi yerlerde durup dmg falan kasmaktansa etrafta kosturup herkeze yardım edicen işte.

oyunda mountla combatta gezebilen tek karakter adam
Sosyal ağlarda paylaş

heal olayında chain heal zorlamayıp single heal atıyosa tek kişi ile takılıyosa o da heal'ini az gösteriyo oalbilir. sonuçta 3 kişiye atabiliyo heal aynı anda. paso tek kişi ile gezersen yanında onu istediğin kadar heal'le gene heal az gözükür diğer sup'lara göre.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu healer olarak diyorum healer olarak. talent olarak healing hedeflemediğinde veya ulti seçimi olarak bütün healerlarda farklı seçimler var. healer vs healer kıyaslaması diyorum. BL seçimi süper bence, takımımda olsun isterim ama healer olarak tek başınaysa rehgar genelde team fightlarda healing i patates oluyor. healer olarak kimse oturup bir yerde dmg kasmıyor. team fightta lane'de, gank'te attıklarınla dmg yapıyorsun. mountla gezmesinin avantajı çok güzel, orası ayrı tabii. brightwing'de teleport (blink heal) avantajı gibi, melee assassianlardan piç gibi kaçabiliyorsun asdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

bu dediklerin geçenki rehgar free weekde miydi :p

kaelthasla jainayla bloodlust alan, tank olmadan ancestral upgrade alan mı dersin kaç tane embesil gördüm ben

hatta sırf bu dallamalar karşıma çıksın diye paso qm girip support oynadım kaç tane streak yaptım ssdfgs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...