Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

hotlogs takımdaki ve karşı takımdaki adamların mmr'ını neye göre estimate ediyor? hotlogs tarafında yapılan uploadları mı baz alıyor yoksa başka bir algoritma var mı?

mesela dün kaybettiğimiz oyunda mortisin benden 2 kat mmr kaybetmesi çok saçma. mantığı ne acaba?

abi bu site MMRı, yüklediğin oyunlara göre ayarlamıyor mu? Ben mesela hiç oyun yüklemiyorum. Şu an senin tabloda sadece seninle oynadığım oyunlar için bir MMR atamıyor mu bana?
Sosyal ağlarda paylaş

adamın mmr'ı baya yüksekti zaten. iyi oynuyordu ama rehgar etkisi de çoktu tabii. sexdice'ın heroyla ilk defa oynuyor olması da eklenince üstüne iyicene çoştu herif.

rehgar tek healer olarak o setuptta baya kötü. sexdice'ın da suçu değil ama o ultra kötü hale getiriyor. malfurion gibi oynuyor heroyla, arkada durarak büyü atmaya çalışıyor.

öyle oyunlar hero öğrenmek için cidden kötü. rehgar tam bir free spirit. sürekli wolf a girip çıkman gerek, melee dmg yapman gerek, melee'yı çok yakından takip etmen gerek. team fightlarda totemi çok iyi konumlandırman gerek (yine melee'ye girmen gerek bunun için) falan falan.

dünkü fightta melee'ye girsen hammer tarumar ediyordu zaten. adam heroyu bilse bile bir şey yapamayacaktı yani. reghar çok kötüydü overall o comp için.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

bingildak said:

hotlogs takımdaki ve karşı takımdaki adamların mmr'ını neye göre estimate ediyor? hotlogs tarafında yapılan uploadları mı baz alıyor yoksa başka bir algoritma var mı?

mesela dün kaybettiğimiz oyunda mortisin benden 2 kat mmr kaybetmesi çok saçma. mantığı ne acaba?

abi bu site MMRı, yüklediğin oyunlara göre ayarlamıyor mu? Ben mesela hiç oyun yüklemiyorum. Şu an senin tabloda sadece seninle oynadığım oyunlar için bir MMR atamıyor mu bana?

benim gördüğüm kadarıyla öyle değil abi. karşı takıma mmr atıyor mesela, baya accurate. dünkü azmoyla kısa bacak thrall ı düşün mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

toplu oynarken amaç kazanmaksa bilmediğiniz,deneyimsiz olduğunuz herolarla girmemek gerek. mmrlar yükseldiği için artık karşıya bot gibi oynayan adamlar gelmiyor. 1 kişinin pick i bile olması gerektiği gibi perform etmediğinde team fightlarda hep altta çıkıyorsun.

yeni hero öğrenmek için en iyi alan solo qm. kendi mmr seviyende adamlarla eşleşiyorsun genelde, know how olmadan da kazanabiliyorsun. üstünlükle heronun sınırlarını öğreniyorsun.

dünkü maçlarda mesela kerrigan ile agresif oynamayı öğrenmen çok zordu. hiç hata affetmiyorlardı. ee öyle olunca, maçta ucu ucuna gidince sen riske giremiyorsun kerriganla daha güvenli oynamak zorunda kalıyorsun. falan filan.

Abi ben şöyle düşünüyorum bu konu hakkında; Evet yeni hero ile oynadım orada ilk defa da, şöyle bir sıkıntı var, Oyuna başlayalı 2 hafta oldu. Sadece tek bir set free hero gördüm. İkinci set açıldı. Tek akşam eve gelince bu oyunu oynayabiliyorum. bi de saat farkından sizle, zaten eve geldiğimde Türkiyede saat 10-11 oluyor, 1-2 saat oynuyoruz beraber bitiyor. Onun dışında oynamıyorum o yüzden de yeni herolar gelmiş dün oynayayım dedim. Bence herkesin öle yapması, yeni herolarla takılması gerekiyor. Değişik setuplar, bir şeyler görelim, daha çok ve hızlı öğreniriz oyunu böylelikle.

Açıkcası bence bu MMR konusuna fazla kafa yoruyorsun abi, Bu kadar kafa yormayalım derim. Quick match bu. MMR ın düşer, daha kolay adamlar gelir döversin tekrar toparlar, güçlü adamlarla kapışırsın sorun değil yani. Asıl Hero league kasarız rank kasarız tamam herkes ona göre hero alır.

Bir heroyu basicleriyle öğrenmem az çok 1-2 maça bakar. Ondan sonra onu geliştirmem gerekiyor ki buildlerini optimize edeyim vs. FAkat bunu da sürekli tek başıma yaparsam hiç multi oynayamam o zaman.

Yani hemen oyunu competitive kafaya sokmaya gerek yok. Oyuna yeni başladık sen de yeni başladın. Bırak takılalım heroları öğreniriz bilmemne zor değil zaten oyun. Ondan sonra herkes sevdiği iyi olduğu heroları seçer yardırırz zaten. Laurelinle oynamak iyi oluyor o yüzden, kız rahat, seçin abi istediğizi diyor ona göre o adapte oluyor. Öle oynayınca hem eğleniyoruz, kafa rahat oluyor, hem deniyoruz öğreniyoruz. Bu tarzı bozmayalım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

mmr rating düştü arttıdan ziyade, bizim mmrlarımız yükseldiği için bilmediğin heroyu aldığın zaman karşına dağ gibi takım geliyor, oynadığın oyundan zevk almıyorsun çünkü rekabet edemiyorsun. competitive oynamayalım tamam da oyun competition üzerine yani :)

dünkü maçlarda ezildiklerimiz oynaması hiç keyifli değildi mesela. yenildiğimiz için değil çok çaresiz kaldığımız için. asla team fight kazanamadığında bir anlamı kalmıyor ki. temple çıkıyor, adam temple da eziyor. terör çıkıyor, adam terörde eziyor falan falan.

sarmala giriyor, deneyim olarak tatsız bir hal alıyor.

en kötü tarafı heroyu da öğrenemiyorsun öyle bir oyunda. neden olduğunu da örnekledim mesela. kerrigan'ı öyle bir oyunda öğrenmen imkansız abi. heronun abilitylerini öğrenmek başka şey, heronun gameplay'ini öğrenmek ayrı bir şey. heronun abilitylerini bilmek tek başına yetmiyor. hani her hafta gelen heroları deneyelim dediğin zaman mmr dibe vurmadığı sürece bu düzen böyle devam eder çünkü karşındaki adam her zaman avantajlı oluyor hani comp fln çok iyi geldiğinde yine alırsın ama genelde zevksiz bir şekilde kaybetmekle kaldığın gibi gameplay de geliştiremiyorsun.

yoksa herkes istediğini alsın, ben kimseye şunu al bunu al demem her zamanda takımın aldığına uyum gösteririm. dün healer dediler healer oynadım işte. yoksa biliyorsunuz yani arthas seviyorum. bu akşam assasian gereksin, assassian oynarım. olay comp a uygun oynamak ve oynadığın heroyu temelde olsa tanımak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

bingildak said:

evet yüklediğin oyunlara göre. mesela 10 oyun attın 5'ini kaznadın sadece onları yüklersen mmr'ın yüksek gözüküyor. he tabi o diğer kaybettiğin 5 maçta oynayan herhangi birinin upload yapmaması lazım. çok takılmaya gerek yok o siteye.
Sosyal ağlarda paylaş

adam sitesinde yazmış. eğer mmr'ın pek gerçelçi değilse maç sonunda yüksek rakamlı 50+ değişme görebilirsin demiş. ayrıca oyundaki yaptıklarında önemli diyor, sadece maç kazanmak değil tekil olarak neler yaptın vs.

yani yüksek artış ve düşmenin sebebi oynayan kişinin siteye göre mmr'ın pek bilinmemesi. hakiki oran için 100 tane replay atın diyor. sallayın gitsin kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...