Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet hakaret davası - avukat va mı

Flassh

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

ulan kapı gıcırdasa masa altına kaçarsınız klayve ardına geçti mi hepsi bir seks meçin hepsi bir rambo

Sen öyle olabilirsin orasını bilemem. Kişi karşısındakini kendi gibi görürmüş.

Biz yiyemeyeceğimiz salatalığın altına girmeyen insanlardanız. Bir özlü söz daha demirden korkuyorsan trene binmeyeceksin. Yani oran buran ayrı oynayıp klavye başından sallayıp tutmayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Sus lan şişman balon

Haha ne susucam ya klavye delikanlısı desek bunlar bi ton reröre yaparlar gel yüzünede hakaret ederim diye. Polis gel bakim diyince süt dökmüş kedi gibi korkudan titrerler.

Sonra biz Atatürk gençliğiyiz hadi ordan korkak, pısırık ne olduğu belirsiz bir gençlik bu korkak tipler.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

siz kimsiniz len çükübik? "biz" dediğin kimdir? ayrıca görüyoruz balonunu kapan delikanlı kesilmiş yine asdad. patlatırlar güzelim balonunu, dikkat et.

Ya geç bu ayakları eski mesajları silsek mi diye korkudan geberiyorsun benim değil balonumu kıçımda çıkan sivilceyi bile patlatacak cesarete sahip değilsin ya.

Geçiniz. Klavye delikanlılığı başladı yine.
Sosyal ağlarda paylaş

yine bilmeden andımız okur gibi yazılmış mesajlar. benim herhangi bir mesajım yok beni tedirgin edecek, ha olabilirdi olsa da beni bağlardı. şuraya 16 yaşında yazdığım bir şeyden dolayı gelip dava açılsa ve ne olduğu belirsiz hukuktan yoksun bir ülkede nereye gideceğini bilmesem son derece korkardım ve tedirgin olurdum. korkmayan adamında kaybedecek bir şeyi yok demektir. twitterda yazdığı şeylerden dolayı insanlar 1 yıl hapis yatıyor. "YATARIZ HULLLEYYNNN" diyenleri tutmayın girsinler çıksınlar bir iç dış temizlik yaptırsınlar zaten. ondan sonra görürüm delikanlılığınızı.

sivilce patlatmayı severim fakat başkalarının sivilcesi beni çok iğrendirir, altı boş delikanlılık yapan ergenler gibi. yazılanı okumayan, okuduğunu anlamayan gençlik yine "delikanlılık" olarak nitelendirmiş halbuki derdim şurada yıllardı okuduğum ettiğim adamların dinden dolayı yazdıkları şeylerden dolayı başlarının ağrımasıydı. ki çok da üzülürüm atıyorum bir gerge'nin ceza almasına falan filan.

balonun ipini salar, konuya dönersek:

ne mantığı var abi şurada 2001'den beri duran mesajların saklanmasının? bu paketten ne çıkacağı belli değil. hukukun buna nasıl tepki vereceği, örnek davaların nasıl sonuçlanacağı belli değil. "cezalar ağırlaştırılacak" maddesinin ucu nereye gidecek belli değil.

bu tarz davalarda kişinin hangi zaman diliminde yazdığı fark ediyor mu? mesela atıyorum 2014 yılında burada yazılmış 2002 yılındaki bir mesajdan kişiyi sorumlu tutabiliyorlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

yine bilmeden andımız okur gibi yazılmış mesajlar. benim herhangi bir mesajım yok beni tedirgin edecek, ha olabilirdi olsa da beni bağlardı. şuraya 16 yaşında yazdığım bir şeyden dolayı gelip dava açılsa ve ne olduğu belirsiz hukuktan yoksun bir ülkede nereye gideceğini bilmesem son derece korkardım ve tedirgin olurdum. korkmayan adamında kaybedecek bir şeyi yok demektir. twitterda yazdığı şeylerden dolayı insanlar 1 yıl hapis yatıyor. "YATARIZ HULLLEYYNNN" diyenleri tutmayın girsinler çıksınlar bir iç dış temizlik yaptırsınlar zaten. ondan sonra görürüm delikanlılığınızı.

sivilce patlatmayı severim fakat başkalarının sivilcesi beni çok iğrendirir, altı boş delikanlılık yapan ergenler gibi. yazılanı okumayan, okuduğunu anlamayan gençlik yine "delikanlılık" olarak nitelendirmiş halbuki derdim şurada yıllardı okuduğum ettiğim adamların dinden dolayı yazdıkları şeylerden dolayı başlarının ağrımasıydı. ki çok da üzülürüm atıyorum bir gerge'nin ceza almasına falan filan.

balonun ipini salar, konuya dönersek:

ne mantığı var abi şurada 2001'den beri duran mesajların saklanmasının? bu paketten ne çıkacağı belli değil. hukukun buna nasıl tepki vereceği, örnek davaların nasıl sonuçlanacağı belli değil. "cezalar ağırlaştırılacak" maddesinin ucu nereye gidecek belli değil.

bu tarz davalarda kişinin hangi zaman diliminde yazdığı fark ediyor mu? mesela atıyorum 2014 yılında burada yazılmış 2002 yılındaki bir mesajdan kişiyi sorumlu tutabiliyorlar mı?

İnternette arama yapıldığında çıkan her şeyden sorumlusun yılın önemi yok.

Örneğin: Mehmet Bilmemne şerefsizin tekidir yazdın 2003 senesinde. Adam 2014 de ismini soyismini arama yapiyor karşısına çıkıyor.

Gidip savcılığa suç duyurusunda bulunur hem yazıyı sildirtir hemde yazanı buldurup dava açabilir.

Sonuta paticik bir tarikat değil misafirlere de açık herşey. Sadece üyelere özel olsa yine yırtılır çünkü aramalarda çıkmayacaktır.

Kişi görmedikten sonra kişiye yapılan hakarette hakaret sayılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

sen olmadığını ispatlayamazsan sakat.

moralini bozmak gibi olacak ama; bir tanıdığım cumhurbaşkanının karısına hakaretten (bir web sitesine yorum yazmış) yıllarca davalarla uğraştı en son hapis aldı sanırım paraya çevrildi falan. ya da bunun olmaması için uğraşılıyor hala.

normal şartlarda hukuk suçlu olduğunu ispatlamaya çalışır,yani kişinin suçsuzluğunu ispatlamaya çalışması değil,suçlu olduğunun ispatlanması esastır. ama Türkiye'de özellikle Ergenekon ve Balyoz ile başlayan süreçte tam tersi oldu.CDlere uydurulan delillere göre "orada değildimi","ben bu kişilerle hiç birlikte olmadımı" ispatlamaya çalıştı insanlar. Oysa savcılık makamının "oradaymışsınız","bu insanlarla birlikteymişsiniz"i ispatlaması gerekirdi.Olmadı.Neyse.

Netice olarak artık Türkiye'de hukuk olmadığı için(benim düşüncem tabii ki,katılan olur,katılmayan olur) açıkçası sıkıntılı bir süreç bekliyor olabilir seni.

Bence o inci sözlükle falan da en azından söz konusu hesabınla temasa geçme. Başka türlü irtibata geçmen de ne kadar doğru olur,bilemiyorum.Çünkü eğer bu adamlar senin hesabını ve İnci'yi takibe almışlarsa aleyhine kullanabilirler sanki.

Geçmiş olsun bu arada.Ben tutuklanma,vs. beklemiyorum ama kesinlikle FİŞLENDİĞİNDEN emin olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...