Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

vaay, marslı bacılar dlcsi

edit: marslı bacılar dlcsine ek olarak bide freebieler var yeni gelen,

Hex-Bearers (infantry, sword and shield): new Suebi garrison unit.
Ambushing from hidden woodland positions, the sword-armed Hex Bearers strike terror into the hearts of the enemy.

• Amazonian Riders (cavalry, bow): can be recruited by Royal Scythia, or as mercenaries in Sarmatia, Ponto-Caspia and Scythia.
With excellent bow-range and able to form Cantabrian Circle, Amazonian Riders are adept at keeping the enemy at arm’s length.

• Scythian Noblewomen (cavalry, bow): can be recruited by Royal Scythia
Trained to resist fatigue, and with superior morale born of their station, Scythian Noblewomen can outlast most combatants in a long fight.

And here are the Suebi-specific bits:

• Horse Runners (infantry, javelin skirmishers):
These fleet-of-foot warriors can strike hard and fast from cover, making them the elite of the Suebi skirmishers.

• Spear Wall (infantry, spear and shield):
The most defensive spear unit in the Suebi roster, Spear Wall is a bulwark against even
the most powerful cavalry.

• Round Shield Swordsmen (infantry, sword and shield):
Their high weapon damage makes the Round Shield Swordsmen fearsome combatants who punch above their weight.

• Riders of the Hunt (cavalry, spear):
Few warriors have faced a charge from these terrifying, frenzied horsemen and lived to tell the tale.

--bunlarda marslı bacılar dlcsi ile gelenler---$3------------

Gladiatrices: Can be recruited by Rome, or as mercenaries in Italia.
Mercenary Kushite shieldwomen: Can be recruited as mercenaries in Aethiopia.
Lusitani Swordswomen: Can be recruited by The Lusitani, or as mercenaries in Lusitania.
Cimbri Bow-Women: Can be recruited by The Suebi.
Spear Gladiatrices: Can be recruited by Rome, or as mercenaries in Italia.
Gorgo’s Skirmishers: Can be recruited by Sparta, or as mercenaries in Hellas.
Spearwomen: Can be recruited by The Suebi, or as mercenaries in Suebia, Silesia, and Magna Germania.
Sosyal ağlarda paylaş

rome dışında başka faction oynamadığım için 2 update de boş bana tamamen sdfs

Gladiatricesin normal erkek gladyatorden farklı yoktur zaten sırf onada 3 dolar yeni skin diye vermem, savaşlarda zoom-in bile yapmıyorum nerdeyse artık lrl

shogundaki gibi sınırlı elite/named birlikler ekleseler bari oyunun havası bitmeden tamamen, orda nerdeyse her birimin 1 tane elite versiyonu vardı isimli herolar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

sgsfg işte kullanıyorsanız ballistaları tam menzilde olcak şekilde daha uzağa koyunca gene baya bi kayıp veriyorlar size gelene kadar ama olsun, zaten swarm şeklinde dümdüz geliyorlar,

düz rome 2 de 100lerce savaşta 1 kere bişe şehirden çıkmamış düşman için revolutionary resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi duvarsız şehirlerde bi savunma yokki duruyordu öle adamlar şimdiye dek, sonra 3 ballista 800er kişi öldürüyor cephane bitene kadar lel sonra orduyla girip zaten yarısı panik olmuş adamları kesiyordun robot gibi.

değişince şimdi taşların yarısı bile bitmeden melee başlamış oluyor.

bide bu dlc campaignler çok acayip birimler deli gibi rank atlıyor, ana campaignde 3 golden ^ olan belki 1-2 ordu anca vardı 500 turnde, burda herkes full rank nerdeyse 150 turnde.
Sosyal ağlarda paylaş

küçüklere kullanmadığım için bakmadımdı da büyükler için çok abartı değil bence oyundakiler,

en büyük ve gelişmişlerinde gerçekteki menzil 1000+ metre, 2-3 tane 80 kiloluk taş atıyor tek seferde, bide oyunda her birimde 4 tane var bundan, birbiriyle dipdibe giden adamlara çarpınca en az 4-5 kişiyi indirmesi normal yani tek atışın, bunu 4x yapınca dağıtması normal bide ateş vs ekleyince üstüne.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

adamlar savunuyorsa şehri, neden çıksın ki? yapay aptallık olur o.

Kale duvarı yok, bildiğin şehir. Ama adam komple içerde yatıyor, bana saldırsa belki bir şansı olacak. Ama bütün balistalar çalışıyor 200-300 kill alıyor. Halen gelen giden yok. Sayıaca bende üstün.

Ekim gibi bırakmışım oyunu steamden şimdi baktım o zaman durum buydu, hatta burayada yazmıştım full balista gitsem yined yatacaklar mı diye, biri denemişdi galiba adamalr yinede yatıyor içerde.

Tekrar yazayım duvar vs yok her tarafı açık şehir.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

şu son patchten sonra şehirdeki düşmanların ot gibi beklemek yerine ilk kez ordusunu toplayıp dışarı hucum ettiğini gördum ya, buda yeter.

her seferinde iyi olmuyor ama, bu örnekte şehirde bekleseydi şehri alamazdım, gerçi baslitalar ile farklı olabilirdi gerçi bir şey diyemem o bakımdan

zorluk very hard, massagetae ile oynuyor, sparta tek şehir ona saldırdım, spartada iki ordu 20+20 artı 10+ garnizon var, yüzde 80 hoplit, benim ise 20 lik bir ordu, 10 tane orta zırhlı atlı okçu, 6 balista 4 tane genç savaçılardan vardı, çıkartma yaptım, iki filo ile destek verdiğim için saldırmayı yemedi, ben şehri kuşattım, balistaları şehir dışı korunaklı bir tepeye koydum okçuları başlanınç çizgisine...

spartalılar mal gibi üstüme koşmaya başladılar, okçular balista menziline kadar adamları hırpaladı, sonra balistalar bombalamaya başladı, sonuç tabi ki, ilk saldırıda yenemedim ama okçuların oku bitince savaştan kaçırdım, baslitalardan ise 3 tane kurtuldu, iki spartaya geçti...

savaş sonunda, garnizon ve savunma ordusunun 4/3 imha oldu, kaçan askerler gemilere doğru kaçtığı için yine saldırmayı göze alamadı.

ikinci saldırı için paralı asker aldım 4 hoplit+ ıvır zıvır, yine aynı yere mevzilendim, yine saldırdı, kalan ordunun 10/9 ve diğer ihtiyatın 10/4 imha oldu, son saldırı için biraz daha takviye yaptım paralı askerlerden ve yine aynı şekilde mevzilendi.

şehir merkezi boş olduğu için ilk çarpışma sonrası orayı işgal etim, ama sayaç çalışmıyor onu iptal mi etmişler? bu sefer biraz uğraştırdılar oklar bitti ama yorulan hoplitler zor olmadı o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada atolyeden:

Constantine: Rise of Christianity Roman Expansion

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=299700707&searchtext=

denemedim ama iyi gibi duruyor

http://cloud-4.steampowered.com/ugc/38598733355280499/398EF6BEDFD0EF76501580DD292A9FACB1C193B7/637x358.resizedimage
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/38598651390279183/36EBCE7B385F4DA18E67DB36C21AFD4812833495/637x358.resizedimage
Sosyal ağlarda paylaş

Şehrin içinde bütün mancınık taşlarını yiyene kadar beklemeleri korkunç bir şeydi cidden. Bir süre sonra rank atlaya atlaya mancınıklar da kolay kolay ıskalamaz hale geliyor zaten. Patlayıcı varil atıp sırayla herkesi yok ediyordun.

Iceni ile campaing başladım. Dlcden gelen köpekleri kullanıyorum. İnanılmaz güçlüler. Güçlü dediğim ağır zırhlara karşı pek zarar veremiyorlar fakat:

1) Köpeklerin ölmesi köpek ünitesinin adam kaybetmesi manasına gelmiyor. Bu yüzden köpekleri saldıktan sonra handlerları koşturarak ordunuzun arkasına saklıyorsunuz. İstedikleri kadar köpek kessinler. Hiçbir zararı olmuyor.

2) Köpekleri bir üniteye saldıktan sonra kontrol edemiyorsunuz fakat köpekler o üniteyi bitirirlerse yakındaki düşman ünitelerine musallat oluyorlar. Bu durum genelde: Ordunun en kenarında duran light missile ünitesine saldırdın/ Çok zarar gördüler ve kaçmaya başladılar/ köpekler kaçanları hızla öldürdü/ köpekler artık düşman ordusunun biraz arkasında ve kenar pozisyonunda/ köpekler düşman ordusuna arkadan veya flanktan saldırdı

şeklinde gerçekleşiyor.

3) Köpekler bir hat halinde düşman ordusunun üzerine yollandığında normal üniteler gibi ordunun ilerleyişini durduruyorlar. Bu sırada köpekleri sıkıntı yaşamadan öldürebilme rahatlığına sahip olduğunuzdan dolayı mancınıkları ve okları abanıyorsunuz.

Özetle köpekler iyi :/ Diğer hayvanları deneme fırsatım olmadı.

Epik savaş olur beklentisiyle Roma'ya indim. Roma'yı kartaca almış. Romanın kuzeyini ve italya yarım adasının en güneyini tanımadığım ligu.. bişe factionı almış. Hevesim baltalandı biraz. Kartaca, kendisi ve vassallarıyla afrikanın ispanyanın ve italyanın bir kısmını aldığı için epik savaşı onla yapıcağız galiba.

Bunun haricinde siegelerden birinde mancınıkla kapımı kırdılar. Adamlarımı kapının arkasına yığdım. Merdiven dayadılar. Merdiven dayayan üniteleri püskürttüm. AI'ın elinde ağır ve güçlü üniteler vardı. Almanların aslen melee olan fakat yanan balta gibi bir şey fırlatan üniteleri falan vardı. Ordusu da sayıca çoktu.

AI merdivenlerden(3 adet dayayabildiler, birini patlatmıştım) tekrar kullanmayı denemedi. Ordusunun çoğu ağır piyade ünitelerini mancınıkla açtıkları kapının önüne dizdi. Elimde garnizondan gelen dandik slingerlar vardı. Kapının üzerine yığdım onları. Yavaş yavaş bütün ağır üniteleri öldürdüm. Teker teker kaçtılar. Kapıdan içeri girmeyi denemediler. Arada bi tane köpek falan kapıdan dışarı koşturmaya kalktığında baltalar fırlattılar o kadar. Bütün ağır üniteler kaçınca bu sefer hafifleri öne çekti. Hafiflerin üzerine köpek falan saldım. Mancınıkla da vurdum. Dağıldılar =/

AI niye merdivenleri denemedi, niye kapının önünde intihar etmeyi tercih ettiler. Hiç anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...