Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Autocad veya benzeri program kullanmayı bilen ??

Aiko

Öne çıkan mesajlar

birkaç basit soru sormak istiyorum.

1. autocad dosyasını autocad olmadan hangi program ile açabilir üzerinde oynama yapabilirim.

2. autocad dosyasında istediğim bi bölümün çıktısını almak istiyorum fakat çıktı aldığımda bütün çalışma alanını ufacık bi şekilde print ediyor.

3. dosyada yerleştirilen bir kaç item var.- üzerinde oynama yapmak istediğim dosya acil durum eylan planı- atıyorum mesela yangın tüpünü sola kaydırmak istiyorum.

nasıl yaparım bunları ?
Sosyal ağlarda paylaş

print ekranında yazıcıyı kağıt türünü seçtikten sonra aşağıda print edeceğin alanı window şekilinde seçebileceğin bişey var.

hemen yanında da ölçek ayarlıyosun. ölçeksiz basacaksan çıktısını almak istediğin yeri seçip fit to page yap ve center la.

yangın tüpü için de m yazıp space a basıp nesneyi taşıyabilirsin doğru anladıysam.

ilk sorun için de dwg dosyalarını okuyan çok program vardır ama üzerinde değişiklik yapabilir misin bilmiyorum. Gerçi corel draw bile açıyo dwg dosyalarını
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:

birkaç basit soru sormak istiyorum.

1. autocad dosyasını autocad olmadan hangi program ile açabilir üzerinde oynama yapabilirim.

2. autocad dosyasında istediğim bi bölümün çıktısını almak istiyorum fakat çıktı aldığımda bütün çalışma alanını ufacık bi şekilde print ediyor.

3. dosyada yerleştirilen bir kaç item var.- üzerinde oynama yapmak istediğim dosya acil durum eylan planı- atıyorum mesela yangın tüpünü sola kaydırmak istiyorum.

nasıl yaparım bunları ?

1. autocad dısında bakmak için sadece autocadin viewerı var beles

2. print yap asagıda solda bi yerdfe print secme seyi var ordan window yapcaksın o sana prin t ettircegin kısmı sectircek

3. hepsini sec (sagdan sola secersen yeşilkutulu olarak değdiği bütün çizgileri alır) move komutuyla saga gotur yada cirek ctrl x ctrl v ile cut paste
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...