Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy Note 3

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

buda iste milletin standart sacmaladiklarindan biri

kucuk ekranda hic birseye dokunulamayan bir telefon

MrLevie said:

ya dün iphone 5'i kurcaladım, abi dokunmatik konusunda apple apayrı bir yerde. ne samsung ne sony.

son 3 aydır sony xperia s'i rootlu kullanmama rağmen sinir geldi mesela.

bu kadar bok attıktan sonra iphone stabilliği özleniyormuş=)
Sosyal ağlarda paylaş

küçük ekran derken?

kucağınızda tabletle mi doğdunuz anlamadım ki...

matama said:

buda iste milletin standart sacmaladiklarindan biri

kucuk ekranda hic birseye dokunulamayan bir telefon

MrLevie said:

ya dün iphone 5'i kurcaladım, abi dokunmatik konusunda apple apayrı bir yerde. ne samsung ne sony.

son 3 aydır sony xperia s'i rootlu kullanmama rağmen sinir geldi mesela.

bu kadar bok attıktan sonra iphone stabilliği özleniyormuş=)
Sosyal ağlarda paylaş

İş yerinde iphone 4s ve 5 kullanıyorum sırf gerektiği için, bildiğin atıl bir alet, nasıl bu kadar övülüyor gerçekten anlamıyorum. Kapalı kutu, hiçbir şey yapmaya izin vermiyor cidden.

Android galaxy s4'ümün gözünü seveyim. Bir de dokunmatiği farklıymış diyorlar şimdi :D, kullanmasak inanacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

standart olarak gelen iki telefonda ios çok pis eziyor zaten, ama güzel bir rom birde geçiş sürelerini felan kısaltınca, andoroid epey güzel.

ha ama bende iphone alıcam çünkü içinde et var. applar eziyor ya
işte googleplay hypei 6 ay sürdü baydım artık app bile bakmıorum standart 5-10 birşey var onun dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

İş yerinde iphone 4s ve 5 kullanıyorum sırf gerektiği için, bildiğin atıl bir alet, nasıl bu kadar övülüyor gerçekten anlamıyorum. Kapalı kutu, hiçbir şey yapmaya izin vermiyor cidden.

Android galaxy s4'ümün gözünü seveyim. Bir de dokunmatiği farklıymış diyorlar şimdi :D, kullanmasak inanacağız.

ben bu açık/kapalı davasını hiç çözemedim. telefon açık kutu olunca neler yapılıyor? telefonun sistem dosyalarına erişince. gündelik hayatınızda ne gibi değişiklikler sunuyor? Yani bilemiyorum. olsa olsa emulatör kurarsın nes v.b oyunlar oynarsın! başka ne gibi bir yardımı var?
Sosyal ağlarda paylaş

Tron said:
ben bu açık/kapalı davasını hiç çözemedim. telefon açık kutu olunca neler yapılıyor? telefonun sistem dosyalarına erişince. gündelik hayatınızda ne gibi değişiklikler sunuyor? Yani bilemiyorum. olsa olsa emulatör kurarsın nes v.b oyunlar oynarsın! başka ne gibi bir yardımı var?

Tasker, root, rom yükleme, customization seçenekleri, connectivity en basidinden.

Açıkçası iphone sahibi olmadığım için iş amaçlı kurcalamam gerekti sadece, detayına inmedim ama eminim ki android yapabildiklerini yapmak için boy boy bütün iCihazları alman gerekiyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

İkisini de kullanıyorum. ios'un menüleri daha rahat. Android'in hardware dahil özgürlüğü daha rahat. Temel farklar bunlar. Özeti bu.

Hele hele stabilite üstüne yazılıp çizilenler ağır kolpa. Bu devirde telefon, tablet, aldığınız alet stabilite sorunu yaşıyorsa direkt iade edin. Öyle birşey yok.

Onun dışındaki minimal farklar üst seviye kullanıcı için tercih meselesi olabilir ama öyle bir lanse ediliyor ki Sony, Samsung, HTC falan değil de YUMATU Android pazarına girmiş gibi, açık mert korkusuz.

Yoksa Android rahat kaymıyormuşmuş, Apple daha temizmiş falan o rahatlığa muhtaç olmak için gerçekten zihinsel engelli olmak lazım. DOS, Windows 3.1 veya muadili Macintosh görmüş kişilerin "Android kullanılmaz" tier yorumlar yapmasına götümle gülüyorum. Öyle şeyler deniyor ki bilmeyen birine aktarıldığında Android UO loop, ios UO assist sanılıyor. O kadar fark yok.

"iphone aldım çünkü tasarımı çok şık" yüzde beş yüz daha legit bir argüman.

Hardware ve materyal üzerinde bir tartışma dönecekse dönsün de software? srsly? Aleti babanıza, dedenize almıyorsanız bu konuda bir sıkıntı olmaması lazım.

------------------------

Konuya dönersek, Note 2 sahibi olarak Note 3'e yükseltmek için fiyat farkını gözden çıkartacak bir neden göremiyorum.

Ağırlıklı 1080p oynatma ihtiyacı olan düşünebilir. Benim indirdiğim de streamlediğim de hala 720p. Sıfırdan alan için ekran boyutu ve stylus avantajı var. Onun dışında şu an piyasada olan telefonlar arasında Samsung dışındaki markaların aletleri bana daha cazip geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eline ayağına sağlık arcane ya. android takılıyor diyen adamlar o devir kapandıktan yıllar sonra bile, "ama amd çook ısınıyormuş yaa" tayfası gibiler. fikir yok hurafe çok. htc one kullanıyorum, araba gibi alet yapmış adamlar ne takılmasından bahsediyorlar ayamıyorum cidden.
menülermiş, rehbermiş oyunmuş hiçbir şey de takılmıyor. 1080p video çekerken bir de fotoğraf çekiyorum aynı anda takır takır non stop vs, smoothluğuna gölge düşürecek bir falsosunu görmedim 2 aydır. dokunmatiğin daha iyi olması için de sanırım onun bana dokunup ne düşündüğümü algılayacağı tentacle teknolojisi falan lazım. gerçekten yumatu kalitesindeki samsungları kurcalayıp ama ios daha iyi diyenler çok acayip.
Sosyal ağlarda paylaş

Tron said:

seigen said:

basit bir örnek, iphone'da pdf okumak için pdf dosyasını itunes ile o dosyayı açacak programın (adobe reader) içine atıyorsun, yoksa adobe reader hiçbir dosyaya erişemiyor. Bu yüzden dropbox falan pdf açabilme özelliği eklemek zorunda kalıyor hatta.

Androidde ise adobe reader sistemdeki tüm dosyalara erişebiliyor, herhangi bir şekilde telefona atabildiğin/indirebildiğin dosyayı açabiliyor.

Dosyalara erişim konusu tek bir örnek sadece, sistemin kapalılığına
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

eline ayağına sağlık arcane ya. android takılıyor diyen adamlar o devir kapandıktan yıllar sonra bile, "ama amd çook ısınıyormuş yaa" tayfası gibiler. fikir yok hurafe çok. htc one kullanıyorum, araba gibi alet yapmış adamlar ne takılmasından bahsediyorlar ayamıyorum cidden.
menülermiş, rehbermiş oyunmuş hiçbir şey de takılmıyor. 1080p video çekerken bir de fotoğraf çekiyorum aynı anda takır takır non stop vs, smoothluğuna gölge düşürecek bir falsosunu görmedim 2 aydır. dokunmatiğin daha iyi olması için de sanırım onun bana dokunup ne düşündüğümü algılayacağı tentacle teknolojisi falan lazım. gerçekten yumatu kalitesindeki samsungları kurcalayıp ama ios daha iyi diyenler çok acayip.

S4 ile iphone 5 i kiyasliyoruz, yu ma tu yu degil.

Sifir s4 e facebook app i kurdum.

S4 facebook app i scroll de sanki hdd doluymus gibi takilirken iphone akiyor.

Bu kadar, nokta
Sosyal ağlarda paylaş

VAUUUV NE KADAR SÜPER BİR TESPİT ŞERLOK...

iyi de o facebookun android appi boktan demek, ki öyle. bunun işletim sistemiyle hiçbir alakası yok. facebook ios'da bile şikayet edilirken verdiğin örneğe gel.

android'e appler geç geliyor, firmalar yarım yamalak yapıyorlar falan desen anlayacağım ama hep bir kolpalık. biraz destekli yazın işte. ki yukarıda anlattım bunu nasıl yapabileceğinizi.

hayır bir de başka yerlerde adının altında donanım gurusu yazıyor. donanım gurusu değil apple fansite admini yemin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...