Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mahkemeli satış

Longshanks

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ilk once onun payli mulkiyete cevirilmesi gerek, onsan once satilamaz tum mirascilar birsen satmak istemedikce. Payin belli olduguna gore bu asama gecilmis, sende paydassin. Her paydasin tasinmaz uzerinde onalim hakki vardir. MK 732-734. Cok net yaziyor, ac oku.

Simdi kitaba baktim abi, senin durum daha ters. Ucuncu kisilere de satilabilir bu durumda. Malin acik artirmayla satisina hukmolunur diyor. Ancak tum paydaslar kabul ederse paydaslar arasi oluyormus. Cok karisik isler ya, tam anlamiyorum ben de. Isi bilen avukat gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Longshanks said:

hissedarları bulmakla uğraşılacak gibi değil. mahkeme olayında ucuza kapatabilir miyiz diye soruyorum bunu

Ortada hissedarlar yoksa mahkeme ile satacaksin demek zaten, baska yolu yok, bilirkisi belirler fiyati. Rusvet vereceksiniz onun icin de.
Sosyal ağlarda paylaş

bizdeki durumda şöyle olmuştu

gatyrımenkulün paydaşıydık, diğer paydaşlarıda biliyoruz ama ortada kararasız bir durum veya paydaşlardan birinin ortada olamması nedeniyle (geçmiş zaman hatırlayamadım) izale-i şu kararı çıktı

bilir kişi taban fiyat belirler, açık arttırma başlar, pay sahiplerinin haricinde kişiler de katılır (ki genelde paydaşlardan biri de bankaysa, ki icralık durum var demektir, bankanın da adamı olur sadece fiyat yükseltmek için) şu panrante içini yazarken aklıma geldi evet paylardan bir kısmı icvralıktı bankaya devrolmuştu (işbankası) kafamızda belirli bir rakamla girdik ama olay öyle bir yere geldi ki bankanın gönderdiği adam biraz fazla söyleyince gayrimenkul yine bankaya kaldı (AHAHAHAH) biz de "iyi" diyip payımızı alıp çıktık
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Koyluyse geri kalan hissedar , o arsayi unutun.

Flawless tespit fgh.

Bizim de var bir tane, baş köylü lesser köylülere bugünün parasıyla 1000'er lira vermiş, şu an dönümü 50000 lira olan paylarından vazgeçtiklerini beyan eden bir kağıt imzalatmış; 12-13 senedir mahkemesi dönüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
şimdi konuyu araştırdım da biraz sizle de paylaşıp tartışmaya devam etmek istedim.
şimdi bir arsa ve bir ev var miras kalan.
1/8 i bizim, 20 küsür hissedar çıktı.
izale-i şuyu kararı çıktığında mahkeme olayı satış memurluğuna sevk edip bir muhammen bedel belirletiyormuş bilirkişiye.
bu durumda;
ev ve arsanın ihaleleri ayrı mı olacak?
muhammen bedel piyasa fiyatı ile aynı mı olur yoksa daha düşük olur mu?
açık arttırma muhammen bedelin 70% ya da bazı okuduğum yerlere göre 60% ından başlıyormuş.
ihaleye katılmak için ne kadar ücret yatırmak gerek?
eğer ilk ihalede satılmazsa ikinci ihale 40% tan başlıyormuş.
şimdi diyelim ki ilk ihaleye sadece biz gittik(olabilir mi bilmiyorum) baktık kimse yok.
fiyat vermeden açık arttırmanın sonuçlanmamasını yani 40%lık ikinci ihaleye kalmasını sağlayabilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...