Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

kole ticaretini şu dönen istasyonlar arasında mı yapıosunuz yoksa küçüklerde mi?

Köle ticareti ile köle başına 1k fln gelio dimi? bende type7 var diye girmedim nereye baksam hep küçük stationlarda, buy ve sell yapabilecğeim büyük station bulamadım.

tavsiyem asp alın type7 şuan çok kullanışlı gelmedi bana, büyük stationlara docklayabiliosun sadece. bir gitgelde 250k kazanıorum normal trade ile, 8dakka fln sürüo. 800 gidiş,300dönüş ton başına kâr.

bu arda bugün dalgınlığıma geldi type7 ile stationdan çıarken yandaki location sekmesini açtım o sırada bi gemid7e giriomuş staitona kafa kafaya çarpıştım allahtan 1m cash vardı cepte. 1.5m cargo ve 750k gemi parası girdi. cepte para olmasa 18m giriodu.
Sosyal ağlarda paylaş

asp aldim az once ve kokpiti nefismis. cam bolme komple etrafi cok iyi gosteriyor.

ngaliba <>LP 811-17 arasinda yaptim ben kole ticareti.

LP den kole aliyordum , ngalibadan altin birbirlerine satiyordum... ama.

normal satis arti su solo<>open play arasinda gidip gelip olabildigince cok 40k lik kole ver bana abi questleri veya buna benzer 30-40k arasinda degisen kole veya malzeme al getir gorevlerini biriktiriyorum.

bir gidiste senin aletle 300k falan kar olur ama gorev restleyip devamli ayni gorevi bulur ve biriktirirsen cok guzel oluyor.

20 gorev alsan 800k :)

edit : buyuk istasyon demissin LP deki buyuk istasyon ama ngalibadakiler kucuk malesef. 1200credit falan getiriyordu kole basi satim, gold da 500 credit veriyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı stationda iken modülleri ayrı ayrı satarsan, gemiyi aldığında buy back ile geri alabilirsin. ama aradan zaman geçmemesi gerek bildiğim kadarıyla.

hatta gemiyi satarken modülleri ayrı satın yoksa %90 değerinden satılıo gemiler, modüllerde de %90ına satmış olursunuz. ayrı ayrı modülleri sattığınızda %100 olarak satıo olmanız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm güzel tüto.

bounty/explorer kasa kasa sol'a ilerliyorum. bildiğin uzay kovboy'u olduk :)
open play oynamama rağmen hiç player göremedim.

birde dün dönen istasyonların birinde içeri girmeye çalışan 3 büyük NPC gemisi girişte stuck olmuş. gerzekler girişi tıkıyordu benim gemi küçük olduğundan aradan dere geçtim gittim. 5 dakika sonra istasyon içerisinde alarmlar ötmeye başladı sonra içerdeki turret'lar stuck olan tüm gemileri patlattı çok komikti
Sosyal ağlarda paylaş

oyun güzel mi? güzel ama kime göre.
oyun sandbox ama kısıtlı gibi sanki. çok para kazanmak için daha iyi gemi alıyorsun, iyi gemi almak para kasıyorsun. böyle bir döngü var. ha bounty hunter ha minner yada ticaret o yollu kendin seçiyorsun. oyun çok taze.

ticaret ve miner'lık denedim, sıkıldım. BH'ye rolla'dım. benim olay combatmış onu anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...