Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

Sam

Öne çıkan mesajlar

Argüman başlatmaya yada sizi kötülemeye çalışmıyorum farkındasınız değilmi? bi an gaza gelip saçma gereksiz defansif moda girdiniz.

Akkan yoksa craft et aug/chain/ashera tak act 1 bounty ring reaper RNG RNG söyle düşmez böyle düşmez diyenler için craft ve reroll var zaten herşey BIS olmak zorunda değil basit bi setuplada oturaklı olabilir karakter.

Sem Kullestory bro diyeceğine browserini kulllanda bi incele hangi itemleri demiş neymiş bunların özellikleri ne kadar vuruyormuş diye bak.
Ben yardım etmeye çalışıyorum üzerinden rant yapmaya değil.

Sosyal ağlarda paylaş

abi biz de seni kötülemiyoruz da hem mono hem ben oynuyoruz sınıfı her gün, ability, item vs'yi de biliyoruz. tamam akkhan tamamlamadık ama akarat champ nasıl onu da biliyoruz. perma olmasa da kullanıyoruz yani yaptıkları zaten matematiksel olarak ortada bütün bu ability vs'nin.

o dediklerinle de hadi diyelim ki t6 yapılsın, hayır asla yapılamaz imkansız filan da demiyorum çünkü hepimiz release inferno oynadık. yeterince kasar ve zaman ayırırsan öle öle yapılır zaten hardcore modda değiliz. ama sen diyorsun ki t6'da 10dk rift, üstüne bir de en rahat iki sınıftan biri diyorsun.

ne diyim yani kulle story demeyip şimdi, diğer sınıfları da hem arkadaşlarımız oynuyor, parti yapıyoruz görüyoruz neler yapabildiklerini. belki senin de bir bakman lazım diğer sınıflar neler yapabiliyor.

neyse benim de maksat kırıcı olmak değil, öyle hissettiysen kusuruma bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

SoJ ve diger dmg vs elites statinde olay..gel gor ki build gibi onerilecek itemlar degil, rng gulmezse gulmuyor. 743bounty yaptim, kafadan %70i act1, ne Grandeur ring dustu ne de 381 riftten SoJ dustu.

Aug. set ile (hadi oda yoksa blackthorn bikacparca ile) biraz bastiriliyor..ama SoJ yoksa olmuyor o t6 hayalleri. Sockete diamond koymakda yetersiz kaliyor hali hazirda %30 gibi bir yerde degilse o stat.

Beyaz mob cok sorun degil, sorun crusaderin single target dpsi olmamasi ve elitelerin HPsinin t6da cosmasi. Haliyle Dmg vs Elite prefixi yoksa olmuyor. Build degil, adeta gerekli item.

Son patchden once Dmg vs Elites prefixi diminish yiyordu, su anda stack penalty yok, haliyle kolaylasti biraz daha.

Fakat rng gulmuyorsa gulmuyor, dedigim gibi class olarak baya yeto bir class, su anki hali ile her classi solo olarak, vendordan item ile giydirip Torment Rifte soktugunda crusader malesef komik duruma dusuyor.

Build diye item onermek yanlis, cunku oyun rng uzerine kurulu. Zengin olmanin altin kurallari adli kitap yazip, oncelikle piyangodan kazanmaniz sart demek gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

Vendor gearla torment kaç mı yapıcak? çok affedersin ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya derler.
Yeni adam açar googleden bakar hangi mob türünden ne reçetesi ve malzemesi çıkıyor gider çıkartır normalde bounty asılır az biraz keystone biriktirir kasar gerekeni craftını basar blood shardlarla kumarını oynar ha RNGmi kötü çıkan tomarla sarı itemden illaki reroll asılıp leg kadar olmasada istenilen statları verecek itemi silahmı yok alır bi tane de strli 2500 dps güzel sarı silah gemlerini basar yapar ondan sonra başlar t2-3 kasmaya roket bilimi değil bu ayrıca evet gerekirse iteme göre build yapıcak diablo oynuyor.
Rng rng bi yere kadar gudubetliği ve noobluğu classa yormak nedir yahu?

Sem sanane.com zamanından beri tanışıkız bak 15 seneyi geçmiş ne zaman boşa sıktığımı gördün yahu ?
değil 500-1 milyon 10k dps ile bile efficent t6 rift furnice+divine well foh ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni adamdan bahsetmiyordum, Class olarak diger classlar ile karsilastirmasindan bahsediyordum. Sacma sapan derecede itema bagli bir class olduguna ornek olsun diye demistim. Yanlis okumussun.

Wow degil bu, rng + hack n slash hatirlatayim..item bazli build verip, karsi aksi her fikre "nub" ve "gitgud" muhabbeti komik kaciyor.

T6 yapilir yani niye yapilmasin..sorun bu aptal classin bu kadar item isteyerek kanirmasi..Wizardlar aglamiyor, sen blizzardin ergen forumlarina bakma, Wizardlar t6'da cay ve kek partisi yapiyor genelde. Monk zaten kafa rahat en tatli class oldu.

Yaziyorum buraya, o kadar beta test yaptiktan sonra bir anda %15 dmg mitigate verecek kadar haberleri yok classtan, bir sonraki patch ile okuz gibi buff verebilirler bu dengesizlikle, hec sasirmam.

ayrica l2rng regalya.
Sosyal ağlarda paylaş

O olmazsa bu olur şu olmazsa bu olur diye yazdım oraya şimdi denedim sırf mutlu olun diye char craft setle nasıl olur diye bi 4str 1diamond gem 3f nagel west march kalkan ve silah benim gerisi cain pant bot aug chest shoulder fleeting kemer 5% ats sadece reaper bracer sarı yüzük kafalık eldiven ki craftların hepsi bok çıktı ortalama 420 str var..
rerollarla beraber yaklaşık 25-30 soul ve 10-15m gold maal oldu %38 holy 1.5~m dps (law ile) 10m toughness RNG RNG buyur hepsi bok rollediği halde bu halde hadi silahın kötü sarı olsun kes 100-200k dps gene harcadığın mebla bi bok değil.

Her class az çok item depended belirli numaralara ulaşman gerekiyor efektif şekilde farmlayabilmek için öyle bi anlatıyorsunki sanki wiz t3-4 akıyor vendor gearla yada ben herşeyin en iyisi olacak demişim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hack'n slash bir oyunda class balance icin bu kadar dert yanmayin ya. hani bu kadar kotuyse reroll yapin, oynamayin crusaderi.

2 ay sonra 2.1 ile crusader #1 class olacak zaten.

bir de regalya kismen hakli. sanki oyle bir anlattiniz ki diger classlar hic spesifik lootlar olmadan faceroll t5-6 yapabiliyor gibi bir kani olustu.
Sosyal ağlarda paylaş

crusaderda sorun şu classın skillerde sinerji ve feedback yok. bişiler yapiyorsun,öyle kaliyorsun sonra.

demon hunter mesala gir dungeona çikana kadar non-stop combatta kalabiliyor.ve çok ekstrem bi itemizasyon istemiyor (bendeki demon hunterdan biliyorum 600 k damage 5 m thoughness var bir de ekstre yüzde 20 fire damage var.) bu classa harcadığım enerjinin cok daha fazlasını crusadera harcadim ve açikcasi pek memnun değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

silah 3000+'lik mi craftladın ne yaptın anlamadım ama o rakama ulaşmak o kadar kolay olsa ben çevremde görürdüm sık sık, hem klanda hem bnet'ten profillere bakıyorum 1m crusader profil gördüğümü hatırlamıyorum. kendim de ulaşmış değilim üstüm başım full leg. "mutfağınızda siz de yapabilirsiniz" gibi bir durum pek yok yani regalya. :)

hayır yanında toughness da şu kadar diyorsun yani neyden feragat etmişsin ben anlamadım.

istersen bir ss koy çünkü karıştı dediğin rakamlar profil mi oyun için char sheet mi.
Sosyal ağlarda paylaş

valla biz uğraştık böyle rakamlar yok, 3k silah filan var herhalde çünkü o rakamlara çıkmıyor yani full legendary herşeyi rerollanmış ekipmanlar. ama öyle "crusader'ı dün 70 yaptım hadi bakalım dandik craft ne geliyor" deyip ulaşabileceğin bir rakam değil çok net.
vaako51 said:

abi benim rezil crusader da bile 1.3m dps var sadece bracer da elemental dmg ar ulaşılabilir yani çok sorun değil.

şu an senin crusader profilde 641k var, zaten en son mesajı atmadan evvel klanda açtım baktım yüksek paragon crusader profillerine. ekipman değiştirdin herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi stalgards decimator crusader için ultimate silah olabilir lan ahahah.

Herşeye %300 weapon damagelı cleave ekliyor lan. Punish vuruyorsun istediğin bir moba, onun etrafındaki herşey otomatik olarak ölüyor.

Yemişim maximusu falan, sabahlara kadar oynuyorum çok eğlenceli sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

firebird, vyr's, tal rasha aynı anda tamamlayan wiz seyretsinler de sonra nerf istesinler. perma akkhan gezmek için tonla stat gimpleniyor zaten.

bunun imkanı yok ki. vyr ve tal rasha aynı anda kullanıyorum ben fakat firebird bonus için 6 parça istiyor özel ring'le beşe düşer. zaten onları taksan diğerlerine yer kalmaz. wd'nin son halinden sonra referans'larınızda wiz'i kullanmayın artık. 1 tane legend helm'le millet t6 ghom farmlıyor wd ile.
Sosyal ağlarda paylaş

setlerden biri full değil sanırım.

ghom gibi herkesin "bakın t6'da nasıl dövüyorum" diye öne çıkardığı osuruktan boss (pun intended) iyi örnek değil pek. :p hep bir gimmick var onda. en kolay rift boss listesinde ilk üçte filan zaten.

referanslarda hemen her sınıfı kullanabiliriz doğrusu, crusader'la kıyaslanıp iyi gözükmeyecek sınıf yok gibi.

stalgard's etrafa throwing axe gibi birşey atmıyor muydu? tekrar bakayım ama blazing sweep'e bonus için zaten maximus.
Sosyal ağlarda paylaş

full full 6 parça toplamda. set düşüren ring olduğu için, 6 yetiyor.

kolay veya değil adam skype'de izletti bana video'yu kendi karakte
ri 10 saniyede sürmedi ghom'u kesmesi t6'da. yürüye yürüye t5 rift yapıyorlar.

wiz'i de zaten short range'e çektiler sağolsunlar yoksa ayak uyduramıyosun dmg'da artık.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim parti yaptığım wiz dmg olarak taşıyor bütün ekibi cdr'lı archon ile. partinin geri kalanı kadar dmg yapıyordur herhalde.

da neyse wiz meselesi ayrı birşey, crusader'ın daha düzeltmeye ve fix'lere ihtiyacı lazım. hala blazing sweep fix yok ortada. elemental rune çeşitliliği facia. pekçok kritik skill'i sırf rune uymuyor diye kullanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...