Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

midye dolma

Valeron

Öne çıkan mesajlar

Valeron said:

inyormaynd said:

BlaCk said:

Midyecilik mardin'lilerin default mesleği ya.

Hahaha kasgfkajsfh

doğru diyo abi tezgahtaki midyecilerin 10'da 8'i mardin'li. hayır mardinin midye ile herhangi bi bağlantısıda yok ama adamlar gönül vermiş

Onların hepsi kumkapı,samatya fln oralarda oturuyor. Üretim yerleri de orada ki evler... Merdaneli çamaşır makinasında üretiyorlar diye duymuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://en.wikipedia.org/wiki/Minamata_disease

said:
Minamata disease was first discovered in Minamata city in Kumamoto prefecture, Japan, in 1956. It was caused by the release of methylmercury in the industrial wastewater from the Chisso Corporation's chemical factory, which continued from 1932 to 1968. This highly toxic chemical bioaccumulated in shellfish and fish in Minamata Bay and the Shiranui Sea, which, when eaten by the local populace, resulted in mercury poisoning. While cat, dog, pig, and human deaths continued for 36 years, the government and company did little to prevent the pollution. The animal effects were severe enough in cats that they came to be called "dancing cat fever."[1]
As of March 2001, 2,265 victims had been officially recognised (1,784 of whom had died)[2]
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

warimathras said:

2 yıl önce izmit'in kandıra ilçesinde bulunan kumcağız beldesine tatile gitmiştim. sahilde takılırken askerden bi arkadaşımın plajda midye sattığını gördüm. (eleman mardinli ve sülalecek midyeci bunlar izmit tren istasyonunun orda da dükkanları var) hoşbeş sohbet falan ettik. sonra midye ikram edeyim size dedi ve 250 tane falan midye verdi sağolsun. bari limonların parasını vereyim dedim onu bile almadı. yarım saat içinde 3 arkadas o kadar midyeyi boğduk.
bu da benim böyle bir anımdır :)

karasu degil miydi o?

Karasu Adapazarının ilçesi, Kandıra İzmitin
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

leydiiz and centilmın

ataşehirde oturuyoz,bu civarlarda mümkünse ucuz ama güzel midye dolma yapan yer varmıdır bildiğiniz ? (şampiyon falan 75 kuruştan satıyor pahalı doğal olarak) şöyle abanıp dolma yiyesimiz var

Aynı sorunu yaşıyorum, Atalar sitesindeyim, şampiyon tanesini 0.90tl den satıyor. geçen gün 25 tane falan aldım kebap yer gibi para verdim. Ucuz ve güzel olan yer yok. En azından yemeksepetinde yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...