Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avustralya göçmenlik?

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

abiler ablalar selam, 2-3 yıl içinde ben de tası tarağı toplayıp dünyanın öbür ucundaki bu kıtaya gitmek istiyorum. var mı benim gibi maden mühendisi olan? bizim meslektekiler genel olarak hallerinden memnunmuş, öyle diyolla.

ben burada bir süre çalışıp uçak bileti + bir miktar para biriktirdikten sonra gitmeyi kafaya koymuş vaziyetteyim. tabii bir de IELTS var, ondan 6.5 almam gerekiyormuş, bi arkadaş öyle dedi. onu da bi araştırıcam ama alırım herhalde. sınava özel bir çalışma yapmıyorum ama düzenli gazete okumaya çalışıyorum, o zaten yetiyor.

madenciler ve jeologlar falan varsa özellikle bi temasta kalalım.
Sosyal ağlarda paylaş

avustralyada madencilik cok buyuk bir endustri, komurden uranyuma kadar herseyin madeni var, maaslar dolgun

fakat maden muh. olarak madenlerde calisacaksan genelde WA (bati avustralya) eyaletinde calisacaksin

WA nasil bir yer dersen

koca kitanin yarisini kaplayan eyalette sadece 2.5 milyon insan yasiyor (ve bu nufusun neredeyse tamami perth sehrinde toplanmis)

sen madenlere gitmen gerektigi icin "medeniyetten" oldukca uzakta yasayacaksin

hani o yalnizlikta arkadasim olsun diye kopek alsan gun gelir kopege hallenirsin oyle bir yer
Sosyal ağlarda paylaş

normal şartlarda gittikten sonra. başka şekilde oluyor mu bilmiyorum ben. topiği açarken yaptığım araştırmalarda hep bu şekildeydi.

sitelerde gittikten sonra ne kadar az işsiz kaldığına göre derecelendirmeler falan vardı yüzde 90'ı ilk bilmemkaç ayda iş buluyor falan diyerek reklam yapıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi de

şimdi gitçen orda ev bulana kadar otelde yaşıcaksın

ev kiralamak istesen adamlar nerde çalışıyon diye sorcak, yok diceksin, credit historyne bakacaklar boş sayfa, ev bulman da zor o halde ya da çok pahalıya patlar fazladan security deposit falan isterler

bunların hepsi para, avustralya da ucuz bi yer degil sonucta

eyyorlamam bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

size avustralya'ya henuz gelmeden is teklifi yapacak sirketin ayni zamanda sizin vizenize sponsor olmasi gerekiyor, o yuzden cok ozel bi durumunuz yoksa (nukleer fizik profesoru falan degilseniz) kimse size buraya gelmeden is vermez

ev olayi ise soyle; buraya onceden gelmis ogrenciler genelde 4-5 kisi bir araya gelip cok odali ev kiralarlar. etrafinizdaki ogrencilerle irtibata gecip bu evlerde bos oda bakacaksiniz
Sosyal ağlarda paylaş

ben hayvan gibi yalnızım. ama hayvan gibi de qualified değilim. hatta hayvan gibi tembelim.

hayvan gibi tembel pek güzel deyim olmadı. hayvanlar benden çalışkandır mesela. hatta üç beş sokak kedisi toplanıp aralarından biri ben ren kadar tembelim dese daha uygun olur.

http://www.youtube.com/watch?v=wWB-Ull3hcs
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...