Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avustralya göçmenlik?

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

Bu arada hatirlatiyim puani'ni tam bilmiyorum ama eger ielts 7 istiyorsa herseyden en az 7 alman lazim Reading'ten 8 aldim writing'ten 6 aldim ortalamasi 7 yapar diye birsey olmuyor.. ^^

Avust. gidiyorsan ya okuyacaksin ya da evleniceksin diger yollar cook zor. Hele artik vatandas olmak daha da zor. Evlilik sart gibi. Sponsorun(tanidigin) varsa ne ala, yoksa isiniz zor.

orda oturan bi tanıdığımın olması işime yarıyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 2 senedir yılanlarla çalışıyorum. iki kere ölüm tehlikesi geçirdim falan. 1.5 sene kadar önce melbourne üniye başvurmuşum çünkü benim için cennet orası. yüzde 50 burs bile bulmuştum falan sonra az bişey araştırdım. yemedi abi. yemedi. çok fazla canlı var. yemedi yani. abi yemiyor hala gerçekten hiç yemiyor. çok fena yemiyor. düşünüyorum yemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi redditde geçende avustralyalılar yazıyodu. evi apartmanı bahçeleri falan ilaçlıyorlarmış ve senede belki 1-2 kere görülüyormuş. kaya altına falan el sokmuyorsan pek sorun olacağını sanmıyorum. ayrıca hayvan gibi bi hizmet var o konuda. başına bişey gelirse hemen tedavisi yapılıyor, evinde böcek yılan varsa vs gelip alıyorlar.

ama bazıları geyikten mi yoksa gerçek mi oldugunu bilmediğimden evinde şu cins;

hunter (örümcek var!)

http://3.bp.blogspot.com/-_ksBBZpgbUY/UMTrjUDG60I/AAAAAAAAA24/YXr4fIi1Cao/s320/huntsman-spider.jpg

örümceğin yaşamsına izin veriyormuş. bunlar insanlara karşı agrasif değilmiş ve daha zararlı olan diğer türleri avlıyorlarmış :D
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

abi ben 2 senedir yılanlarla çalışıyorum. iki kere ölüm tehlikesi geçirdim falan. 1.5 sene kadar önce melbourne üniye başvurmuşum çünkü benim için cennet orası. yüzde 50 burs bile bulmuştum falan sonra az bişey araştırdım. yemedi abi. yemedi. çok fazla canlı var. yemedi yani. abi yemiyor hala gerçekten hiç yemiyor. çok fena yemiyor. düşünüyorum yemiyor.

haha ving. işin nedir abi ? Keşke gitseydin. Bu arada yemedi diyorsun ama Melbourne istanbul'dan daha soğuk ve yağışlı bir yer. Melbourne'e gitmedim ama Sydney,Perth,Brisbane kadar börtü böcek yoktur diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

de amk burada kalıp petşop da tarantula engerek mi satacaksın?

senin yolun belli, az ittirsek yürürsün sen sonra "ARASANOİD ÖRÜMCEĞİNİN İSİM BABASI!!" diye tanınırsın
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

öm attım sanırım buraya da yazayım:

barbu said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?20,7121515,7121591#msg-7121591
dreagloth said:

Bitirdiğin bölüm, ya da aldığın dersler ile ilgili bir işte tecrübe edinmiş olman lazım. Ben bilg. müh. bitirdim ama elektrikçiyim 4 senedir ordan değerlendirin beni diyemiyorsun.

E abi ben satış bölümünde çalışıyorum mesela mühendislik bitirmeme rağmen ya da tam tersi ama alakasız ama 3 sene kod tecrübesi var. Bu durumda hangisini yazacağız? Biten bölüm mu tecrübe ettigimiz departman mı?

Tecrübeyi hep istiyorlar skilled worker olarak başvuruyorsan, eyalet sponsonrluğu daha kolaylaştırıyor işi çünkü adı üzerinde zaten sponsorun oluyor. Tecrübe işi de şöyle, diyelim ki bilg. müh bitirdin ve satın alma departmanın da çalışıyorsun x şirketinin. Eğer okulda yaptığın işle ilgili bir ders vs. gördüysen ve bunu transcript te gösterebiliyorsan sorun yok, ama çoğomuz gibi alakasız işlerde çalışıyorsan mezuniyetinden o zaman senin durumundaki gibi coder lık yaptım x yıl demek daha avantajlı.

Mesela benim durumumda, benim de coder olmama lazım ama ben hiç çalışmadım o sektörde, girdiğim işte title system eng. 5 yıldır ve mezuniyetimle alakası yok, o yüzden kullanamıyorum. Onun yerine aynı şirkette coder dım deyip, bir üst title lı çalışandan, müdür vs., yazı alacağım, bu eleman şirketimizde coder lık yapmıştır diye.

Ya bu saçma ama işte. adam bilgisayar/elektronik bitirmiştir sonra da IT veya telekom gibi alakalı bir sektörde direk satışla alakalı bir bölümde çalışmıştır. bu durumda oraya başvuramamak saçma yani. emin misiniz bundan? ben mi yanlış anlıyorum. genelde okula değil tecrübeye bakarlar.

gidip developerlık yaptık diye yalan da söylersen bu sefer öyle çalıştırırlar.

ya da atiyorum adam 3 sene tecrübeli hafiften yükselmiş adam. illa kardeş cse bitirmişsin sen gel kodla demezler yani gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

@Loxias huntsman o zararsız.

Şili'li arkadaşların evine girmişti,ev sahibine söylediler. Olabilir,doğal yapabileceğim bişey yok demişti. Şey var sydney huni örümceği o cok tehlikeli işte ^^

normal bir günde hayatta kalma olasılığı her şeye rağmen daha fazladır sydney de
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Vingthor said:

haha ving. işin nedir abi ? Keşke gitseydin. Bu arada yemedi diyorsun ama Melbourne istanbul'dan daha soğuk ve yağışlı bir yer. Melbourne'e gitmedim ama Sydney,Perth,Brisbane kadar börtü böcek yoktur diye tahmin ediyorum.

zooloji'den gidiyodum. 2 kere hastanelik olunca çift anadal gibi genetik aldım bide. çünkü insan korkuyor.

heryerde börtü böcek var bide. şakasız heryerde bişey var. zehir çalıştım 2 sene işte ordan yola çıkarsam benim için CENNET ama ölürüm gidip. çünkü field research için adam istiyolar özellikle büyük ihtimalle kendi biyologları ölüp durduğundan dfkhkdf
Sosyal ağlarda paylaş

Anne tarafımın bir kısmı melbourn'da yasıyo. Refah seviyesi yüksek. Temiz. Büyük evler. Geniiiş sokaklar. tropik iklim. İlerde düşünmüyo değilim oralara tasınmayı. Öve öve bitiremiyo giden akrabalarım. Bakalım yavas yavas. Ama türkler mümküse göç etmesinler. Memleket hasreti ceken türk görmekten gına geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...