Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 5S ve 5C topici muhtemel tanıtım 10 Eylül

behran

Öne çıkan mesajlar

market üstünlüğünün ve kar marjının sadece tek segment telefonla yüksek olmayacağının kabullenmesi abi işte.

samsungdan ziyade bence htc one vurdu en çok apple'ı samsungun klansmanı belli, ama htc one tam android osli apple telefonu sundu kullanıcıya işte. appleda samsung tier ios sunucak :)
Sosyal ağlarda paylaş

inyormaynd said:

Tamam official mofişıl diyorsunuz da millet sazan gibi atlayıp tekme tokat o bavulla getirenlerden aldı ve adamların stoklarını köklediler. Demek ki ofişıl olması veya fiyatın yüksek olması alınmamasına karşın etken olmuyormuş.

Şimdi bu 5S ile 5C arasındaki fark ne sadece renk mi ?

Sakin ol champ. O bavulcular 3S piyasasında da vardı. Yine gastronomik fiyatlardan iteliyorlardı. 10bin TL ye bayan çantası alan adam var bu memlekette sence onlara koyarmı yeni ayfona 5k vermek. pls.

Eski 5 = 5S oldu. kasa plastik sadece. 5S de güncellenmiş versiyon işte.

Edik.*imla lam valla
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

market üstünlüğünün ve kar marjının sadece tek segment telefonla olmayacağının kabullenmesi abi işte.

abi 100 dolar fark var bumu segment farki. resmen adamlar iphone 5 uretimi yerine aynisini kilifa sokup satiyorlar. iphone 5 uretimi yok anladigim.

bu yani olay. ayrica segment farki yaratmak apple icin niye yenilgi olsun onu anlamadim.

dunyanin en buyuk sirketinden bahsediyoruz burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Apple bu zamana kadar hep high end telefonlar ve prestij telefonları ile dünyanın en büyük şirketi oldu, ama ilk kez ürün yelpazesin en iyi ürününden bir düşük ürün daha ekledi.

fiyat farkına maliyet olarak baktığımız zaman, zaten hali hazırda apple kullanıcısına 5s satarken apple almak isteyen birinede otomatik olarak 5s seçtirmeye çalışıyor olabilir.

yani 5c'nin şu fiyatlarla bariz kar marjı yüksek 2 5s'ten kazandığını belki 1 5c'den kazanıcak adamlar.

ürün yelpazesinde değişim bence tamamen pazar payını daha çok elinde tutmak için, ha ben apple düşmanı değilim hatta bir daha ki telefonumda apple olucak ama iphone markasını bence her zaman top tier bir telefon olarak görmeliydik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim anladigim iphone 5 yok artik. onun yerine 5c var. yani onceden iphone 5 i urettiginde nasil 4s-4 uretiyorsa simdide 5 uretimi yerine 5c uretecek sanirim. (emin degilim ama %100)

sikintiyi anlamadim ben, bence bu adamlarin uretim agini guclendirdiginin bir gostergesi onceki sistemin en buyuk bottlenecki uretimin yeterli olmamasi idi.

yani simdi 5s yerine bugun ustune birde 6 uretse ne diyecektik ?

4.5 inch ornegin baska iphone. 1000 dolar fiyat. ornek olarak diyorum. adamlar daha bir hirslanmis gorundu bana. yeni isletim sistemi 64 bit sistem ve hardware, parmak izi okuyucu, daha iyi her yonuyle birde buna bambaska bir konseptte bir alet.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorun su ki siz yargilarken sadece unlocked fiyatini yargiliyorsunuz.
Amerikada bu isler boyle degil.
Simdi adam gidecek verizonla, at&t ile anlasma yapacak. Orda 5S icin 200 dolar isterken, 5C icin 100 dolar isteyecek (aslinda 99 dolar) simdi burdaki 100 dolar farki baya degistiriyor iste durumu.
Adamlarin 5C ile hedefledigi de buydu zaten. Bunu yaptilar. Yokla unlocked da 100 dolar fark pek bisey ifade etmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

abi benim anladigim iphone 5 yok artik. onun yerine 5c var. yani onceden iphone 5 i urettiginde nasil 4s-4 uretiyorsa simdide 5 uretimi yerine 5c uretecek sanirim. (emin degilim ama %100)

sikintiyi anlamadim ben, bence bu adamlarin uretim agini guclendirdiginin bir gostergesi onceki sistemin en buyuk bottlenecki uretimin yeterli olmamasi idi.

yani simdi 5s yerine bugun ustune birde 6 uretse ne diyecektik ?

4.5 inch ornegin baska iphone. 1000 dolar fiyat. ornek olarak diyorum. adamlar daha bir hirslanmis gorundu bana. yeni isletim sistemi 64 bit sistem ve hardware, parmak izi okuyucu, daha iyi her yonuyle birde buna bambaska bir konseptte bir alet.
Sosyal ağlarda paylaş

5 ile 5c nin de farkları var patiler. 5c'nin;
1. ön kamerası daha iyi
2. bataryası az da olsa daha iyi
3. LTE band genişliği 5'ten daha fazla (tabi türkiyede bi işe yaradığı yok)
sanırım 4. madde de vardı ama hatırlamıyorum

5c'ye bok atılıyor ve plastik olduğundan yakınıyor herkes. yorumlarda kesinlikle ucuz bir alet gibi durmadığı ve öyle bir his vermediği var. yani diyeceğim o ki 5c gerçekten güzel bir telefon.

ha derseniz arada 100 dolar fark var hadi lan diyip 5s e uzanırım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...