Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Peygamber

banadamilolo

Öne çıkan mesajlar

Forumda din ayrımı yapıp insanları aşağılamak suç değil miydi?
Niye bir dine inanan insanların kendileri için açtıkları topicler bazı ateist gençlerin koşup gelip saldırıp aşağılamasıyla son buluyor? saldırgan mesajlar silinip o üyeler ceza alması yerine topic kitlenip OP cezalandırılcak yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Niye bir dine inanan insanların kendileri için açtıkları topicler bazı ateist gençlerin koşup gelip saldırıp aşağılamasıyla son buluyor? saldırgan mesajlar silinip o üyeler ceza alması yerine topic kitlenip OP cezalandırılcak yine.

Dinimizi yaşayamıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

DİNİMİZLE DALGA GEÇİYORLAR LELELELE
Sosyal ağlarda paylaş

Kuran'da geçen bir cümle kel alaka bir yerde geçen alakasız bir yazıdaki bir cümleye azıcık benziyor.. O ZAMAN ŞU PEYGAMBER ŞU MUCİZE ŞU DİN içerikli yazılar genel olarak din, dil ve ırk ayrımı yapılmaksızın komik oluyor. Müslümanlığa veya din alimi geçinip din uydurmaya çalışan belli kişilere has bir olay değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kuran'la dalga geçmeyin demek bir yere kadar ama eleştirilemez demek saçma.
Çünkü ben Kuran'ın insan eliyle yazıldığını düşünüyorum.
Bu yüzden de içinde yer alan bilgileri de eleştirmek benim için sorun değil.
Zaten inançlı olsam eleştirmek yerine rehber kitap olarak kullanırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

e şamanist adamlar, zaten kabilere bölünmüş bir topluluk, öle bütünleyici bir din algısı yok adamlarda.

hani bir gök tanrı toprak ana vs vs konusu var ama öle established bir allah algısı yok, heleki kural mural yaratmıs bır tanrı algısına hiç denk gelinmiyo. sözle yasatılan gelenel görenekler var işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e şamanist adamlar, zaten kabilere bölünmüş bir topluluk, öle bütünleyici bir din algısı yok adamlarda.

hani bir gök tanrı toprak ana vs vs konusu var ama öle established bir allah algısı yok, heleki kural mural yaratmıs bır tanrı algısına hiç denk gelinmiyo. sözle yasatılan gelenel görenekler var işte.

bütünleyici din algısı bence şimdi yok.
yani şimdi aşkın (transcendental) bir din algısı var.
bu dünya'ya ait olmayan, mükemmel, ideal.

ama gök tanrı inancında, tanrı aşkın değil.
daha çok bu dünya'ya ait.
bütünleyici.
her şeyde tanrının bir parçası var.
panteist ve animist inançlarla çok iç içe.
zaten dünya'nın doğusunda hala böyle dinler etkili.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...