Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yanlışlıkla Amazon Dolandırmaca

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

Ne bileyim abi öyle bir yazmışsın ki romantik solcu sandım

Herkes biraz romantiktir.
Starbucks'a gitmem Converse giymem diyen de olabilir.
Gezi direnişine komplo diyen de.
Ama ben Gezi direnişinin nasıl gerçekleştiğini içinde yaşayarak deneyimledim. Komplo iddialarının zorlama fanteziler olduğunu saatlerce tartışabilirim.

Önemli olan bunların nasıl açıklandığıdır.
Kulaktan dolma bilgilerle veya dayatmalarla bunlar tartışılırsa meselelerin içi boşalır.
Ben, kapitalizmin içkin dengesizliklerine ve vahşiliğinden dem vurarak ve bunları koruyan yasa koyuculara karşı çıkarak bir şeyler söylemeye çalıştım. Ne demeye çalıştığımı da uzun uzun tartışabilirim ama bazı anahtar kelimelerden yola çıkarak insanları kümelek nahoş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ya beyler karşıdaki firma büyük olsun küçük olsun farketmez. Adamlar tereddüt etmeden profesyonel iş yapmışlar.

Bunun ötesi yok. Gezi parkı olaylarında Koç divan otelin kapısını açıyor oraya sığınıyorsun hatta karnını doyurup yatıyorsun.

Sabah yatak başlığını 'hurdacıya 50 tl ye kakalarım la bunu' mantığıyla çalmaktan öteye gidemez bu olay.

Orta olcegin hali baska oluo iste eheuehu

Amazonun zerre umrunda degil kaziklanmak, orda 200 ipad kaptirsa bile tatava adamlara

Cok zengin ondanmi?

Hayir, olcek direk

Eger umurunda olsa kurye ile elektronik imza araciligi ile yollardi (ki cogu retailer bunu yapio artik) ancak kurye bedelini gectim onun ek evrak doldurmasi ve takibi bile gereksiz yuk herifler icin, otomasyon sistemlerini ve depo yonetimini yavaslatio bi kere

100k ipadin 1k sinin bole gitmesinin maliyeti o 100k nin sigortali gitmesi maliyetinden daha aza geliyor adamlara, umurlarinda bile degil yani

Ha bi neden daha varki oda bariz zaten herifler icin "amazondan urun aldim kayboldu yenisini yolladilar" seklinde word of mouth zarar etseler bile "amazondan urun aldim param gitti" den bi bes on milyon kat degerli, reklam faaliyeti olarakta bakio ise ayni zamanda

Ben totalde 100$ kaziklamamisimdir ama net 2000-3000 kazanmislardir benden, en son kitap aldim 20 dolara, 60 gunde gelmedi diye iade talep ettim 70. Gundemi ne geldi iste, adamlarin haksiz talep edilen refundlara verdigi isim bile "customer satisfaction refund" yane
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Abi küfür etmek istiyorum şuan ama etmeyim. Kendinizi akıllı mı sanıyosunuz adamlar hizmet vercez diye ellerinden geleni yapiyorlar 2. yi bile tereddüt etmeden gönderiyorlar.

Siz klasik türk işte ohh refundda ettim 2 taneyide kaptım şöyle siktim böyle siktim.

Olm türkiyede size esnaf falan geçiriyor ya A gösterip parayı alıp B veriyor ya helal olsun hakediyorsunuz.

Vallaha hakediyorsunuz mantalitenize tüküreyim.

Az çok bunu yazacaktım ben de, küfür etmek istemeyebilirim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Yerde bulduğumuz 1 lirayı, birisinin hakkını yeriz düşüncesiyle karakola götürmeyiz. Ya tenezzül edip almayız ya da cebe atarız. Bu 5-10 lira için de geçerli. Ha onu alırız.
Ama 10.000 lira falan bulsak, ulan bu birinin emekli ikrameyisidir, şudur, budur diye düşünüp vicdan muhasebesi yapıp, paranın sahibini ararız.

İşte olay da bunun gibi.İki tablet, amazon için yere düşürdüğü 1 lira.

DynamicK said:

................. Sen elimize ulasmadi diyorsan o kargo firmasi ve dogrudan o kargoyu ulastiran calisana patliyor kabak.

Yani sen tablet elimde kalsin derken,kargo calisani adami isinden edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl bir vicdansızlığı savunma şeklidir ya içim burkuldu okurken. marketten fazla para üstü alıp da "yea onlar da küsüratları hep yukarı tamamlayıp çalıyorlar bizden banane" demek gibi bir şey bu. sen o marketi batırmazsın aldığın fazla parayla ama aradaki emekçinin kovulmasına bile sebebiyet veriyor olabilirsin. her şeyi geçtim adamlar 2 defa gönderip üzerine parayı bile geri ödemiş sen gidip amazonun sahibi kimse yanaklarını öpüp koklayacağına hala nasıl biraz daha silkelesem derdindesin... yastığa başını koyduğunda burda yazılan bir dünya şeye rağmen rahat uyuyabiliyosan problem yok devam et panpa.

not: lafım çalmayı savunan bıyık kardeşe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...