Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık Milletin Elektrik Parasını Ödemek İstemiyorum Yeter!!!

nordlydian

Öne çıkan mesajlar

yav said:

Moncici gene mi yargılamış yav

Cici'de kendimi gördüm, çocugun üzerine kötü argüman yıgıp HEHEHE ÜF NE YÜKLENDİK, NE YARGILADIK diye takılmalar çok hazin.

Adamı kürt savunucusu yaptılar, o çok hazin.

bir dingil arada "adam kaçak elektrigi savunuyor" falan demiş.

İlk okulda okumayı sökmüş olmanız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar basit değil ya

birçok "suç" kavramsal olarak oturup üzerine düşünüldüğünde beyin geldiği noktaya şaşırıyor.

kaçakçılık, uyuşturucu tacirliği vb birçok şey belli bazı kriterler çerçevesinde gayet meşru bir hale bürünebilir. bir tutam diyalektikle hepinizi namussuz ahlaksız hissettirebilirim!
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

almanyada adam neden bu insanlar kacak elektrik kullaniyor ve niye bunu ben ödüyorum diye devlete hesap sorar kaca elektrik kullanana degil. cünkü bunu düzenleyecek denetleyecek sorunlari cözecek olan devlettir. Vergini veriyorsun adam akilli hizmet beklemen gayet normal. adamlarin kafa yapisi bu. cikip aliyi veliyi suclu görmez. hesap soracagi yer devlettir.

bu tür seyleri mesela burda. is bulamiyoruz yabancilar isimizi elimizden aliyor diye yaygara cikartanlar npd (nazi partisi) üyeleri.

Şu olayı bi anlatamadik gitti ya.

Adamlar pasif, devlet domaltircasina odetirken kaçak elektrik paralarını yüzü devlete değil de diğer tarafa dönük ya ondan dolayı onları görüp suçluyor.

Bir de 2 3 kişi aynı anda sacmalayinca haklı olduklarını falan düşünüyorlar. Lel.
Sosyal ağlarda paylaş

A firinindan ekmek almaya mecbursun ve a firininin sahibi aptal bir adam olduğu için satılan 4 ekmekten 1ini caldiriyor. Ve firinci bu calinan ekmeklerin parasını da bize yüklüyor.

Bir grup da firincinin kendisine yaptığı haksızlığa karşı tam bir loser gibi, firinciyla konuşacak cesareti olmayan biri gibi evinde korkarak, hirsizlari suclayarak kendisini rahatlatma yoluna giderek çözüm buluyor.

Bunu yapan kişinin suçun devam etmesi halinde suça ortak olduğu su götürmez bir gerçek iken konu açıp ırkçılık yapmak ne düzeyde bir insanın işi olabilir ?

Ornekli anlattım lan Değerimi bilin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hırsızın suçunun barizligi ortadayken buna müdahale etmeyen, etmekle görevli birim suçludur. Muhattabimiz odur bizim.

Nasil ki sen serbest bırakılan bir tecavüz zanlisinda tepkini yargıya yöneltiyorsan. onun serbest kalması yargının suçu olduğu için yaptığın şey de doğru oluyorsa. Bu da böyle. Istersen yargıya tepkini göstermek yerine tecavüzcüye tepkini göster. Bu sadece seni rahatlatır. Başka biri tecavüze uğrayınca tepkini düzgün yerlere iletmedigin için sen de suçlu olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

calimero said:

aquila said:

onlarin bisey demesine gerek yok, devletin beceriksizligi ikisi de.

e tamam öyle zaten ona bişey diyen yok.

aquila said:

ha bi de aylik geliri 150 lira filan olan tek onlar degil.

kim var başka? gelir dağılımına bi bak istersen. egenin köylüsüü, karadenizin köylüsüüü diyoruz da adamların toprağında yetişmeyen yok. doğu full maraba stayla hala.

ayrıca geliri 150 lira olup da devletten çalmayan eşektir.

aptal aptal şeyler isteyeceklerine iş istesinler kalkınma istesinler, trilyonlar içinde yüzen kürt zenginlerden yardım istesinler.

apo apo diye gezmekle karınları doymuyor işte 30 senedir görebilen yok mu bunu.

bdp aptal aptal pkk-amerika taşeronluğu yapacağına bunlarla uğraşsın.

kaçakçıların haklarını savunacağına kaçakçılığa olan ihtiyacı yok etsin.

hayır bide 1923ten beri tek kürt milletvekilleri bdp hadep vs gibi davranılıyor bu da komik. her türlü sağ partide onlarca kürt milletvekili oldu, ne bok yediler?

ya şu söylediklerin o kadar saçma, içinde o kadar açık var ki hangisini yazsam bilemedim.

said:
aptal aptal şeyler isteyeceklerine iş istesinler kalkınma istesinler, trilyonlar içinde yüzen kürt zenginlerden yardım istesinler.

istiyorlar veren mi var? ha sen diyorsun ki zenginlerden istesinler. sen işsiz kalınca türk zenginlere mi kızıyorsun işsiz kaldım diye? katrilyonlar içinde yüzen o kadar türk zengin var ama işsizlik de var. kahrolsun türk zenginler.

said:
apo apo diye gezmekle karınları doymuyor işte 30 senedir görebilen yok mu bunu.

ha yani apo apo diye gezdikleri için devlet oraya yatırım yapmıyor. nasıl melih karşı belediyelerin yolunu yapmıyorsa onlar da yapmıyor haklılar diyorsun. eyvallah, o zaman makarnaya oyunu satana da kızmıyoruz heralde değil mi? adamlar bak tayyip tayyip diye geziyorlar onun yerine karınları da doyuyor, sağda solda iş de ayarlanıyor kendilerine. viva la hüloğğ!

said:
bdp aptal aptal pkk-amerika taşeronluğu yapacağına bunlarla uğraşsın.

kaçakçıların haklarını savunacağına kaçakçılığa olan ihtiyacı yok etsin.

taşeronluk klasik sakız, yorum bile yapmıyorum da. adam özerklik ver bana aga yapayım diyor. sen bizi ezikliyorsun bana bırak bari ben kalkındırayım diyor, böleceksiniz lan bizi pis kürtler diyorsun ona napıcaz? şu haliyle bdp napsın onu de hele.. kaçakçılıkta da aynı durum..

said:
hayır bide 1923ten beri tek kürt milletvekilleri bdp hadep vs gibi davranılıyor bu da komik. her türlü sağ partide onlarca kürt milletvekili oldu, ne bok yediler?

komik demişsin ya ciddi anlamda komedi anlayışını sorgulaman lazım zira sen acaip komik olmuşsun bu savla. diğer partilerdeki kürtler nalaka abicim? herhangi bir partideki türkler türkün hakkını mı savunuyor genel olarak? hatta herhangi bir parti değil mhp türkün hakkını mı savunuyor sence? hak sadece aş ekmek değil tabi, onurunu satma olayı da var. adamlar aç yaşarız ama dilimizden vazgeçmeyiz diyorlar örneğin ve bu da onurlu bir duruş. dediğim gibi 0 gelirle yaşayan tonla adam var doğuda, ama aç bırakılarak biyat ettirilmeye çalışılmalarına rağmen yılmıyorlar. ahmet kaya belgeselinde ilk lahmacunu 20 yaşında yedim diyordu örneğin. sizin buradan gördüğünz gibi değil bazı şeyler. o adam elektrik kaçırıp 5 oyun konsolu çalıştırmıyor evinde. fırında ekmek yapıyor vs. ha hepsi böyle mi değildir elbet ancak bu norm olabilmişse bir bölgede bunun genele yayılmasını sağlayabilecek ekonomik koşulları sorgulamak gerek kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

sorgulansın işte onların sorgulandığını hiç görmüyorum ben. varsa yoksa anadilde eğitim

devlet sadece kürtlere eziyet ediyormuş gibi bir hava var, dincilerin ottan boktan mağduriyet çıkarmaları gibi, bundan baydım. devlet ırk gözetmeden her fakiri orta sınıfı eziyor zaten uzun senelerdir.

apoyla melih gökçeki karşılaştırman baya komik olmuş.

biri resmi bir terör örgütünün lideri. detay ne olursa olsun öldürdükleri insanlar gerçeğini hiçbirşey değiştirmez.

yani şu aponun savunulması, önder olarak görülmesi vs o kadar iğrenç ki şuraya milliyetçi argümanlar dizesim geliyor. mhp ile bdpnin çoğu milletvekilinin hiç bir farkı yok, biri türk milliyetçisi diğeri kürt milliyetçisi.

said:
şu haliyle bdp napsın onu de hele.

akp ile aynı safta yer almamakla başlayabilir.

özerklik alınca oraları kalkındırabilecekse şimdi kalkındırsın? özerk olunca gökten para mı inecek? özerk olunca özel sektör şu an yapmadığı yatırımı mı yapacak oraya?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...