Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık Milletin Elektrik Parasını Ödemek İstemiyorum Yeter!!!

nordlydian

Öne çıkan mesajlar

nordlydian said:

devlet devlet olsa parasının peşine düşer ama nasıl olsa biz enayiler öderiz diye hiç sallamıyorlar. biz 1 gun geciktirsek hemen keserler bizim elektriği. sorsan bir de mağdurdur bunlar..

3 klima falan var çamaşır - bulaşık- tv- pcler falan fişman.

o çalıyor dediğin adamın aylık geliri 150 tl falan...
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

onlarin bisey demesine gerek yok, devletin beceriksizligi ikisi de.

e tamam öyle zaten ona bişey diyen yok.

aquila said:

ha bi de aylik geliri 150 lira filan olan tek onlar degil.

kim var başka? gelir dağılımına bi bak istersen. egenin köylüsüü, karadenizin köylüsüüü diyoruz da adamların toprağında yetişmeyen yok. doğu full maraba stayla hala.

ayrıca geliri 150 lira olup da devletten çalmayan eşektir.
Sosyal ağlarda paylaş

yok işte o öyle değil. adam devletten çalıyor, devlet de senden çalıyor.

ayrıca sorunlu olan yine sizin kafa yapınız, "ulan sen nasıl devletsin bu adamları 150 lirayla geçindirip (milyonlarca 0 gelirle geçinen var hala doğuda) kaçak elektriğe mahkum ediyorsun" yerine "bu adamlar ölürse ölsün gardaş 150 lirayla benim 5. klimamın ayarı üfletmiyor" mantığınız..
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş ne 150lirası ya.. çocuk başına süt parası alıyorlar, işsizlik parası alıyorlar, kaymakamlıktan yiyecek&giyecek yardımı alıyorlar, 15645454 tane çocuk yapıp yazın bizim buralara salıyorlar. hepside tek kuruş harcamayıp evlerine gönderiyor kazandıklarını. kaçakçılık, uyuşturucu ticaretini saymıyorum bile. hala bik bik.. neredeyse biz suçlu olucaz. bedavaya yaşamaya alışmış insanları savunuyorsunuz burada kürtçülük yapıcam diye.
Sosyal ağlarda paylaş

almanyada adam neden bu insanlar kacak elektrik kullaniyor ve niye bunu ben ödüyorum diye devlete hesap sorar kaca elektrik kullanana degil. cünkü bunu düzenleyecek denetleyecek sorunlari cözecek olan devlettir. Vergini veriyorsun adam akilli hizmet beklemen gayet normal. adamlarin kafa yapisi bu. cikip aliyi veliyi suclu görmez. hesap soracagi yer devlettir.

bu tür seyleri mesela burda. is bulamiyoruz yabancilar isimizi elimizden aliyor diye yaygara cikartanlar npd (nazi partisi) üyeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun kayıp kaçak bedeli ödemek ya da bunun güneydoğuda çoğunlukla olması değil.

Sorun angut babakanın çıkıp "eğer daha çok çalan bölgeden daha çok kayıp kaçak alırsak haksızlık doğar ayrımcılık olur " demesi. Bir Allahın kulununda çıkıp bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dememesi.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

aquila said:

onlarin bisey demesine gerek yok, devletin beceriksizligi ikisi de.

e tamam öyle zaten ona bişey diyen yok.

aquila said:

ha bi de aylik geliri 150 lira filan olan tek onlar degil.

kim var başka? gelir dağılımına bi bak istersen. egenin köylüsüü, karadenizin köylüsüüü diyoruz da adamların toprağında yetişmeyen yok. doğu full maraba stayla hala.

ayrıca geliri 150 lira olup da devletten çalmayan eşektir.

aptal aptal şeyler isteyeceklerine iş istesinler kalkınma istesinler, trilyonlar içinde yüzen kürt zenginlerden yardım istesinler.

apo apo diye gezmekle karınları doymuyor işte 30 senedir görebilen yok mu bunu.

bdp aptal aptal pkk-amerika taşeronluğu yapacağına bunlarla uğraşsın.

kaçakçıların haklarını savunacağına kaçakçılığa olan ihtiyacı yok etsin.

hayır bide 1923ten beri tek kürt milletvekilleri bdp hadep vs gibi davranılıyor bu da komik. her türlü sağ partide onlarca kürt milletvekili oldu, ne bok yediler?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...