Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni başlayanın noob soruları

Loex

Öne çıkan mesajlar

Fractal pathlerden oluşmuyor öncelikle. Her bir fractal'da geçmişten bir olayın üstüne oynuyorsunuz. Tek levellı fractallar'ın 3 aşaması var, çift levellı fractalların 4 aşaması. Her fractal bitişinde(3lü ya da 4lü) bir level atlıyosun. Daha üst seviye daha çok zorluk demek. Level 10'dan sonra çift levellı fractallar daily olarak token vermeye başlıyor. Bu tokenlarla ascended ringler alabiliyorsun. Level 10'dan sonra ilerleyebilmek için ascended şart çünkü Agony diye bir condition devreye giriyor ve boss fightlarında ırzına geçiyor level yükseldikçe vs. vs.

Ayrıca bu daily chestlerden de ascended ring ve hatta ascended weapon düşebiliyor(weapon için minimum fractal seviyesi 20).
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Fractal pathlerden oluşmuyor öncelikle. Her bir fractal'da geçmişten bir olayın üstüne oynuyorsunuz. Tek levellı fractallar'ın 3 aşaması var, çift levellı fractalların 4 aşaması. Her fractal bitişinde(3lü ya da 4lü) bir level atlıyosun. Daha üst seviye daha çok zorluk demek. Level 10'dan sonra çift levellı fractallar daily olarak token vermeye başlıyor. Bu tokenlarla ascended ringler alabiliyorsun. Level 10'dan sonra ilerleyebilmek için ascended şart çünkü Agony diye bir condition devreye giriyor ve boss fightlarında ırzına geçiyor level yükseldikçe vs. vs.

Ayrıca bu daily chestlerden de ascended ring ve hatta ascended weapon düşebiliyor(weapon için minimum fractal seviyesi 20).

şu fractal nedir anneye anlatır gibi anlatabilir misiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Mobların kalabalıkla scale olması sayesinde bazı eventlarda bayağı Champion spawn oluyormuş ve millet bunu bayağı bi sömürüyormuş, ama hangi eventlar hangi yerlerde oluyor onunla ilgili bir cevap alamadım.
Hala devam ediyor mu bu olay, ediyorsa nerede?
Eskiden Cursed Shore North Event bandwagonu ve Grenth runları oluyordu hep, Grenth var da en son kuzeye gittiğimde kimse yoktu, eventlar hep yarım halde 3-4 kişiyle filan yapılıyordu muhtemelen millet başka yerlere kaydı ben bulamıyorum.

(Kısacası farmlamalık eventlar hangileri?)
Sosyal ağlarda paylaş

Invasionlar 1,5 ay önceki patchle geldi. O zamanlar her saat başı 45 dakikalık farming eventi olarak kullanılıyodu. Şimdi kaç saatte bir çıkıyor bilmiyorum da bir invasion başladığında zaten ekranda uyarısı beliriyor "Şu haritada invasion başladı" diye. Orda commander peşine takılıp champ farmlayabilirsin.

Cursed Shore ve Frostgorge Sound champ pain trainlerinin haritası. Commander tagine takıl, 3-4 tur döndükten sonra loopu anlayıp wpleri falan daha hızlı kullanmaya başlarsın. İlk başta zaten baya champion kaçırıcan onun kaçarı yok =)
Sosyal ağlarda paylaş

PvP progress için WvW'yi kastediyosan, PVT(power-vitality-toughness) gearına gidebilirsin(solo ve küçük gruplar için). Yok ben zergle takılırım diyosna direk zerker(power-precision-critical hit) gearları. WvW'de rank atladıkça chest gelicek onların içinden şanslıysan rare ve çok aşırı şanslıysan exotic bir şeyler düşebilir. Ama genel olarak exoticleri dizmek istiyorsan ya TP'den alıcan ya da crafter kasıcan.

SPvP için bir şey kasmana gerek yok. Direk o alana girdiğinde level 80+bütün skiller açık ve gear olarak en üst seviyedesin. Sadece üstündeki armor ve silahlara rune takarak kendine göre bir karakter yaratıyosun(bir de traitler var tabi).

Edit: Craft kasmam ben diyorsan bir guild'e girip; insanlara gerekli malzemeleri verirsen onlara da yaptırabilirsin. Desolation'da isen içinde bulunduğun guild'i tavsiye ederim(Iron Hall). Paticik'ten bir de Gangren guildde.
Sosyal ağlarda paylaş

Dungeonlar farklı işliyor.

Thrash packleri skipleyip, bosslara odaklanıyorsun.

Genellikle melee çalışıyor. Bossu LoS ile köşeye çekip, stacklenip, üstüne çullanıyorsun.

Stacklenme olduğu için herkesin altında water (heal) fire (dps) fieldlar oluyor. Blastlarla AoE healing, AoE dps yapıyorsun, AoE buff derken zaten boss da hemen yatıyor.

Son gelen TA Aetherblade dungeona kadar bu yöntem işliyor. Kite mekaniği olan, spread mekaniği olan bosslarda da dodgelayarak veya invul bufflarla kesiyorsun.

Aggro mekaniği diğer MMOlar gibi olmadığından tanklık bir durum olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ascended gear için en kolay yol nedir? Mystic forge hariç ama, o çok pahalı gibi gözüküyor. Şimdilik weapona değil jewellery ye odaklanıyorum daha kolay gibi geldi.

Sanırım back item için tek yol fractals, onda da yeni sayılırım daha çok var onun için.
40 tane filan daily achievement bıdısı birikti onlarla 1 tane alabiliyorum ama hangisini alsam onu düşünüyorum, geri kalanları toplamak için de başka yol gerekli tabi. Infusion slot olayını da anlamadım.

Bir de championlardan düşen kutular turuncu olsa bile hep mavi,yeşil veya en fazla sarı item düşüyor, doğru düzgün loot düşürmek için kaç Magic Find lazım?
Ayrıca consumable MF bufflarının işe yaraması için kutu düştüğü sırada mı aktif olması gerekli, yoksa açarken mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ascended gear için tek yol grind. Ascended weaponlar için crafting kasıcaksın ya da world boss/dungeon kasıcaksın.
Ascended backpack/jewel için laurel/guild commendation ve fractal token kasabilirsin. Level 10 ve sonrasındaki "çift" levellı fractallarda daily token kaznaıyosun. 10 daily tokenla bir tane yüzük alabilirsin. Hatta şanslıysan belki fractal sonunda loot olarak düşebilir(Level 20'den sonra ayrıca ascended weapon düşüyor çift levellı fractallarda).

3 tane infusion slot var bakmışsındır zaten. Offense olanlar ekstra stat infusionları, utility olanlarda ekstra karma/gold/mf infusionları. Şöyle bir durum var ki fractallarda ilerlemek istiyorsan, "Agony Resistance"a ihtiyacın olacak ki bu infusionda sadece defence tipi. Alabileceğin bütün ascendedların 3 tipi var infusionlarına o yüzden dikkat et.

Bir de ring ve backpacklari, mystic forge yardımıyla "infused" hale getirebiliyorsun(GW2'nin wikisine girip bakabilirsin recipelere). Infused hale getirdiğin ascendedlar direk +5 agony resistance kazanıyor ve infusion slotun boşalıyor.

Champ boxların içinden item düşmesi nanesi random. MFle pek bağlantısı yok. Millet zaten artık içinden düşecek item için değil, içinden düşen gold için kasıyor(250 chest aşağı yukarı sana 15-20g arası kazanç getiriyor). Büyük ihtimal zaten Anet yaptığı patchlerde ninja nerf getirdi bunlara. Önümüzdeki patchte de düşen goldu azaltacağına dair dedikodular var ama kesin bir kaynak yok ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...