Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Filmi tek solukta izledim güzeldi. Hikaye de beklediğimden daha derindi. Çekim şekli hoşuma gitmedi sadece. Kopuk kopuk olmuş sahneler. Sanki 3 kitaptan oluşan hikayeyi tek filme sıkıştırmaya çalışmışlar hissi var ama öyle bir hikaye de yok. Genel olarak sinemada gidilecek kadar güzel. Tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

batman in karakter gelişimi olması için konunun 20 yıl öncesinde geçmesi gerekiyordu adam emekli olmuş.uzaylı savaşında yaşananlar yüzünden geri dönmüş.

düşünceside belli. parmağını oynatsa dünyayı yok edebilecek biri %1 ihtimal olsa bile kötü olma olasılığına karşı durdurulmalı. fragmanlarda bu olay gözüne sokuldu milletin.

konu bu.batman sup hadi gel er meydanına kim güçlüymüş görelim diyerek dalmıyor amacı belli.çizgi romanda da superman kendi öldürebilecek kurşunu batman e kendi eliyle veriyor zaten bu %1 ihtimale karşı.

rüya? sahnelerini beğendim martha yı kurtarmazsan bunlar olacak vs diyip darkseid ın işgal ettiği dünya..justice league filminin ilk düşmanı darkseid olacak sanırım.üfff çok uzun çok kötü denince merak etmiştim anlayana filmin en önemli sahnesiymiş.

rahatsız eden detaylar var ama hep iyi taraflarına baktım.sonuçta geçiş filmi.bunu yapamadığım tek sahne aquaman sahnesiydi.doğal ortamında boğuluyormuş gibi gösterilen aquaman i görünce elim ayağım titredi sinirden.

batman ve superman oyuncu seçimleri harikanın ötesinde.diğerlerine birşey diyemiyorum hele wonder woman için 100000 aday falan vardı en son hangisi seçilse kötü!!! denilecekti.flash,cyborg, aquaman, ww nin kendifilmileri çıksın anca ozaman karar verilir.göz alışkanlığı lazım.

ben çizgi roman filmlerinde bromance ler 10 yaşındakilere komik gelicek espiriler aramıyorum.karakterlerde sevdiğim ekranda görmeyi tercih ettiğim karakterler.

benim puanım 8/10

dc çizgifilm işini daha güzel yapıyor.sinema filmi konusunda biraz tecrübesizler.
Sosyal ağlarda paylaş

rahatsız etti film. lex olmamış karizma 0. aquamanin su sahnesi de olmamış.
batman batmanlikten çıkmış bruce wayne yerine thomas wayne'in batman olduğu seri gibi olmuş daha çok. gadget kullanımı, dünyanın en iyi dedektifi vs olamamış.
doomsday i söylemiyorum bile. Birde sondaki cenazeyi bırakırlarmı size devlet alır el koyar vs.vs. çizgi romanda ne güzeldi oysa(spiderman olması hariç) tüm herolar geliyordu yürüyorlardı, lex kendisi öldüremedi diye(lex jr. aslında lex) cesedinde sandalye parçalayığ ağlayıp supergirl'in omuzunda ağlıyordu. meh.

Sosyal ağlarda paylaş

Batman çok iyiydi, hatta şu ana kadarki en iyi Batman diyebilirim. Jeremy Irons da iyi bir Alfred olmuş.

Superman zaten fazla düz olduğu için sevmediğim bir karakterdir. Cavill iki filmdir olabileceği kadar iyi canlandırıyor.

Lex Luthor'ı da sevdim. Farklı olmuş ama bir itirazım yok.

Wonder Woman'ın fazla fonksiyonu yoktu zaten. Kendi filminde görmek lazım.

Fakat senaryonun genel gelişimi çok kötüydü. Özellikle ilk kısımlarda oradan oraya atlayıp hikayeyi çorbaya çevirdiler. Tabii bunun en büyük sebebi sırf Justice League için filme çok şey sıkıştırmaya çalışmaları. O cameolar ne kadar saçma bir şekilde ve zamanlamayla çıktı. Sonra Lois Lane sırf bir şey yapmış olsun diye mızrağı suya atıp tekrar çıkarmaya çalışması falan ne kadar gereksiz bir olaydı.

Marvel filmlerinde de ilerideki filmlerle ilgili şeylerin seyredilen filmden gereksiz yere süre çalması oluyor. Ama en azından senaryoya bu filmdekinden daha iyi yediriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya batman lexin dosyaları cracklerken geleni hadi demiyorum da dosyalarda heriflerin amblemlerinin olması çok saçmaydı.
cyborg, aquaman wonderwoman ve flash amblemlerinin olması harbiden çok saçmaydı. bu lex ibişi gelecekten bilgi almadıysa zaten daha da saçma oluyor. bir ihtimal reverse flash lexe bişiler verdi.

Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

biri beni spoilerlasın. sonraki filmde gelecek olan kötü kim o resimdeki mi? öyleyse o kim :D

spoilerlık bişi yok. ama justice league filminde darkseyit olacak gibi

https://fsmedia.imgix.net/15/56/b7/15/724d/46d6/ab61/53ac0fef5b77/2083631-darkseidjpg.jpeg?dpr=1&auto=format&q=75
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirileri abartıyorlardır diyordum ama ben de genel olarak beğenmedim filmi. Ayrıca 5 kişi gittik ve 2si ilk yarıda gerçekten uyudu.

Bu tarz filmlerde benim için villain çok önemli. Ve Lex çok kötüydü. Oyunculuğunu beğenmedim, motivasyonunu anlamadım. Aslında filmde ki genel sıkıntı buydu. Hiç bir şey için ikna edemedi. Birbirlerini boğazlarken 10 dakika sonra kanka olmalarından sonra koptum filmden.

WW varken Lois çok gereksiz yer kaplamış. Mızrağı atıp tekrar çıkarmaya çalışması off off. Bir de 3D çok gereksiz olmuş.

Sanırım en çok Alfred karakterinden hoşlandım. Ben Affleck'de yakışmış Batman'a.

Sosyal ağlarda paylaş

nyks said:

Eleştirileri abartıyorlardır diyordum ama ben de genel olarak beğenmedim filmi. Ayrıca 5 kişi gittik ve 2si ilk yarıda gerçekten uyudu.

Bu tarz filmlerde benim için villain çok önemli. Ve Lex çok kötüydü. Oyunculuğunu beğenmedim, motivasyonunu anlamadım. Aslında filmde ki genel sıkıntı buydu. Hiç bir şey için ikna edemedi. Birbirlerini boğazlarken 10 dakika sonra kanka olmalarından sonra koptum filmden.

WW varken Lois çok gereksiz yer kaplamış. Mızrağı atıp tekrar çıkarmaya çalışması off off. Bir de 3D çok gereksiz olmuş.

Sanırım en çok Alfred karakterinden hoşlandım. Ben Affleck'de yakışmış Batman'a.

su film gosterdi ki, (diger filmler de gostermisti zaten de) marvel ve dc, hatta ozellikle dc filmlerine gorsel efekt icin gidicez, bi derinlik bi hikaye aramiyacaz, aa adamin baltasi ile buz devini dovdu, bak bu ucuyo bu gozunden lazer cikario diye seyredicez.

lex'in amaci ne ben de anlamadim hakikaten
supermen'i oldurmek istiyor batmen'i mi yoksa ikisi de mi patates olsun diyor
diyorsa niye diyor, superman napmis ki lex'e. bilmeyen adama bir aktar demi bunu.

batman'in supermen'e kil olma sureci cok vayan veriliyor bir de.

batman ile superman'in ortaokulda kavga eden 3 dakak sonra da sarmas dolas olan psikolojisine sinemaca gulduk zaten. hani ikisinin de annesinin ismi ayni olmasa superman gg olcakmis demek orda sdf
batman'in hemen tmm ben kurtaririm onu, demesi bromance yapmalari, yonetmen olsam o sahnelerde ben utanirdim.

Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

ya batman lexin dosyaları cracklerken geleni hadi demiyorum da dosyalarda heriflerin amblemlerinin olması çok saçmaydı.
cyborg, aquaman wonderwoman ve flash amblemlerinin olması harbiden çok saçmaydı. bu lex ibişi gelecekten bilgi almadıysa zaten daha da saçma oluyor. bir ihtimal reverse flash lexe bişiler verdi.

ahahahah aynen boş zamanlarında logo tasarlıyormuş adam
Sosyal ağlarda paylaş

yeni izledim bende, batman izlemeye gitmiştim zaten beğendim o yüzden

lex nası cart diye doomsday yaratıyo lan ne saçma gemi neden lexe yetki veriyo ki durduk yere, lex ve uzaylı gemisi baştan sona saçmaydı ya da ben bişeyi kaçırdım
batmanin catır catır adam öldürmesi çok güzeldi ama ahahhahaha
zaten hep demişimdir batmanin dövdüğü adamların yarısı sakat kalıyodur, 4 te 1 i de ölüyodur

Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

yeni izledim bende, batman izlemeye gitmiştim zaten beğendim o yüzden

lex nası cart diye doomsday yaratıyo lan ne saçma gemi neden lexe yetki veriyo ki durduk yere, lex ve uzaylı gemisi baştan sona saçmaydı ya da ben bişeyi kaçırdım
batmanin catır catır adam öldürmesi çok güzeldi ama ahahhahaha
zaten hep demişimdir batmanin dövdüğü adamların yarısı sakat kalıyodur, 4 te 1 i de ölüyodur

zod'un parmak izi için dersini kesiyor kriptonit/lazerimsi bir neşter zımbırtısı ile. onunla hallediyor hepsini. ama saçma ötesiydi.
batman zaten daha karanlık bir batman emekli batman. dediğim gibi bruce wayne yerine babasının batman olduğu alternatif gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...