Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Godzilla (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

pek imaxlik bir işi yoktu aslında.
3d si ile en azından. ama ses kalitesi en önemlisiydi belirtiyim.
dev ekran + sağlam ses ile en güzel godzilla keyfi çıkıyor.

https://lh3.googleusercontent.com/-e3OKpyP7Ewk/U3vvq6MpW5I/AAAAAAAEgpM/qHDLnAmZGag/w426-h284/tumblr_n5v0vdfGxI1r2mr09o1_400.gif

Sosyal ağlarda paylaş

bence yönetmen iyi bir hava yakalamış, bu adamı tanımam etmem. Ancak böyle karanlık, bilinmezlik, çaresizlik atmosferini tadında vermiş.
İnsanoğlunun elinden bir şey gelmiyor, doğa kendi işini görüyor.

Yönetmenin diğer filmi monsters da aynen böyle mi merak ettim. Aksiyon işini de kotarabilse tam alien filmi çekecek yönetmen. Bana kalırsa aksiyon sahnelerinde biraz tecrübesiz kalmış, ama bu eksiğini aksiyonu gözümüze sokmayarak kapamış. 30 dakika canavar dövüşü, 30 dakika başrol oyuncusu koşturmasıyla doldurayım filmi kafam rahat olsun dememiş. Godzilla filmi çekeceğim diye gozilla defilesi yapmamış. Atmosfere abanmış, çekimler de kesinlikle tekdüze değil. Bu adamı gözüm tuttu, bir sonraki filmini bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

beğendim filmi baya. Godzilla'nın göründüğü her sahne iyiydi baya, o kükrediğinde arkadan giren müzik fln.

ama başrol oyunucusu asker çok öküzdü ya. Dümdüz gitti film boyunca.

Böyle azar azar göstermeleri, o build up başarılıydı da, bir daha ki film böyle olmasın daha çok görelim Godzilla.

Birde MUTO'ların tipler kötüydü ya. O kadar hazır canavar varken Godzilla'nın dövdüğü bunlar çok basitti ya. Bide Clovierfielddaki canavara benziyorlardı sdf.

http://www.youtube.com/watch?v=T65rW_SIzg0

filmin creditsinde şu çalsaydı keşke sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ben filmi beğendim. Fazla göstermeden çok gösteriyor adam Godzilla'yı (sdfsf). Yani ilk kısımda meraktan ölüyorsun ve HARİKA bir şekilde çat diye gösteriyor, seyirci onun şokunu yaşıyor o an. Sonra yine azar azar gösteriyor, finale kadar saklıyor ama yine de heyecanı veriyor adam.

Yine aptal amerikalılar nükleer ile beslenen yaratığa nükleer atalım diyor falan, bayık orası. Onun dışında iyiydi.

Tuhaf bir başarısı var filmin. Başroldeki çocuk çok sıradan oynuyor, fakat oynadığı karakterde ki adamlarda aynı tip, yani sıradanlığı abd askerini "başarılı" yansıtıyor. Birkaç asker tanıyorum aynılar yani.

Hem duygusal olarak hem de oyunculuk olarak başarılı karakterin film boyunca olmaması biraz üzüyor diyeceğim ama çok fazla duygu sömürüsü olabilirdi olsaydı. Sanki tadında olmuş herşey.

Birde onca pasific rim falan izledikten sonra zayıf kaldığını düşündüğümüz final fight aslında çok iyi.

Pasific Rim'den önce çıksa çok daha beğeni toplardı muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

ya böyle gösteripde vermeme, build up olayı iyi de bu sefer ki filmde cidden biraz fazla kaçmış. Hep tam aksiyon diyorken çat diye kesmesi fazla geliyor bir yerden sonra. Sanki cgi bütçesini az vermişler gibi. Final fight'da iyiydi baya da oda baya kısaydı yani bir Pacific Rim'e göre.

baş eleman da hani gerçekçi askerde olsa bayık yani. Birde Godzilla görücez diye gidip de bütün film suratı asık askerin ordan oraya gitmesini seyretmek hoş değil sdf

yine de o gösterdikleri bile yeter yani filmin güzel olması için.

birde trailera koyup da filme koymadıkları bir sürü sahne var. Yada trailerlar da değişik versiyonunu kullandıkları fln.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...