Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

Kalten said:

Kaede belkide gelen liderlerin personalityleri ile alakalıdır bilmiyorum ama harbi savaş filan olmuyor hiç enteresan bir sekilde.Misafirim var yeni oyun deneyemedim içimde kaldı :P

abi buna bende katılıyorum
yunanlar dibimde
çinler direk altımda
ben bütün oyunu 4 archer 1 melee ile bitiriyorum
ama hayvan gibi agresif din yaydım bütün kıta benim dinime inanıyo
bide herkesle kanka ayagı yaptım çılgın ticaret var
ondan belki saldırmadı millet
Sosyal ağlarda paylaş

AI tam komedi ya okuz gibi ordu basiyorlar ama tik yok auheheu

AI skintisi yok diyenler de bizden farkli bir oyun almislar sanirim ssfsegs

koca 3 era geciyor bir tane savas yok.zorluk seviyesi en zoru olsun fark etmiyor..

savas hic olmuyor demiyorum, 4000 yil filan sonra oluyor iste lel
Sosyal ağlarda paylaş

ai 0 savas cok pasifize etmisler oyun bası trickler nerflediler diye. biraz daha savasmaları lazım.

ilk kez cultural victory yaptım venice tek sehir trade routelarla her seyi satın alıp hsadece wonder basmaya calıstım. ki ballı startım vardı marble cıktı yakın tile da ama yine de ai bi cok wonder ı kaptı oyunun ilerleyen bolumlerinde international games ve world fair a ai onem veriyo fairda 4. oldum(hadi bu benim okuzlugum tek sehirdeyim bi de unuttum) world fair da 2. oldum. en azından 1 sehri sadece bu is icin ayırdıklarını soyleyebilirim.

hic venice in puppetlamasını kullanmadım freedom ile trade yaptıgın city statelerde +4 influence per turn yaratan tennet + venice in x2 trade route u at gibi olmus oyun sonu tum city stateler allydı ki adam gibi bribe etmedim 500 gold per turn vardı + herseyi satın alıp 10k nın altına dusemiyodum. yani oyun sonu culture gitmeme ragmen freedom ın tennetleriyle hem science hem diplomatic victory kazanabilcek konumdaydım culture kazandım 1999 da galiba. hata yapmadan oynanırsa 1950 lerde culture victory gelir heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Gençler bu Aquadect'i yaptıktan sonra great artistleri yazarları falan hep baş kentte mi harcamak lazım yoksa diğer şehirlerde de yazsın mı çocuklar bişiler? Var mı bunun bir önemi?
yani eger great work of art ı koyabilecegin yer var mı onemli olan o. bi de great work of art lar themeli olabilecek mi yani 2 tane ancient era art ını ancient wonder a koyunca theme bonusu geliyo anladıgım kadarıyla. themeli olmalarını saglayacak sekilde toplarsan +4 veriyo turizme
Sosyal ağlarda paylaş

steam BNW preorder yapanlara fena cakti. release date te yuzde 33 discount ile DLC satilir mi? pre-order discountunun bile altina indirdiler. bilsem hic pre-orderlamazdim.

yedikleri halti farkederek ozur icin beles vanilla civ4 gondermisler. zaten complete civ4 var bende. nereme sokacagim vanilla civ4 u. random gift gonderdim friendlistten birine.

EA lesmeye basladilar iyice ha.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

ai 0 savas cok pasifize etmisler oyun bası trickler nerflediler diye. biraz daha savasmaları lazım.

ilk kez cultural victory yaptım venice tek sehir trade routelarla her seyi satın alıp hsadece wonder basmaya calıstım. ki ballı startım vardı marble cıktı yakın tile da ama yine de ai bi cok wonder ı kaptı oyunun ilerleyen bolumlerinde international games ve world fair a ai onem veriyo fairda 4. oldum(hadi bu benim okuzlugum tek sehirdeyim bi de unuttum) world fair da 2. oldum. en azından 1 sehri sadece bu is icin ayırdıklarını soyleyebilirim.

hic venice in puppetlamasını kullanmadım freedom ile trade yaptıgın city statelerde +4 influence per turn yaratan tennet + venice in x2 trade route u at gibi olmus oyun sonu tum city stateler allydı ki adam gibi bribe etmedim 500 gold per turn vardı + herseyi satın alıp 10k nın altına dusemiyodum. yani oyun sonu culture gitmeme ragmen freedom ın tennetleriyle hem science hem diplomatic victory kazanabilcek konumdaydım culture kazandım 1999 da galiba. hata yapmadan oynanırsa 1950 lerde culture victory gelir heralde.

abi princede 2090da anca kültür aldım
resmen eziyet lan
arada sırf kültürde benimle rekabet ediyo diye çini yokettim
btün wonderları almıştı aç gibi
hunları dümdüz ettim
adamların dibinde venice mechantla sehir alıp air base yaptım bütün şehirlerini nukeladım
adam pointiest stickte ilkti son oldu 10 tane nuke yiyince
ama yok abi
genede kültür takıldı kaldı
kültür solo kasılcak bişi değil resmen
savşırken bi yandan kültür victory için sana rakip şehirleri yok etmek şart

bu arada diplomatic vitory gene bildiğin loto toto
cart diye arada yunanlar aldı victoryi loadlayıp dümdüz ettim anca durdurdum
multisini denemek lazım
bu arada venice değişik elenceli olmus
Sosyal ağlarda paylaş

ben baya bi suredir ne zaman ilk trade cargo yapmak gerekliyi deniyodum ona gore oynadım. bi de eskide great library rushlarken direk philosophy kovalardık.

simdi colossus iron workingde ve baya rework edilmis trade yapıcak sehirler icin cok iyi olmus great library yapmaya basladıgımda direk mining bronze working alıyorum gerekirse libraryi biraz erteliyorum iron working i instant alıyorum hemen libraryden sonra halikarnası(halikarnas iyi oluyo okadar cok great person cıkartıyosun ki tanesi basına 100 golddan bi 3 5k geliyodur yani hele marble ya da stone varsa deme keyfine) sonra colossus u sallıyorum.

Tabi soyle bisey var bu dediklerimi yapmama izin verdiren tek sey ai in super pasif olması o olmasa bunu yapamazsın princete bile bi gelir bakar napıyon lan diye.

venedikte ilk cıkan merchantı islevsiz tile a improvelatıyorum bi de(+4 gold optici bulunca gayet iyi). iste optik i bulunca venedikte 4 tane trading route oluyo(x2 den gelen) mumkunse deniz yollu cakıyorum hemen bi tane cargo ship tekrar wonder yapmaya devam bundan sonra para geldikce cargo ship satın alıyorum.

Ki onlarca cargo shipimi pillagelattım dikkatsizlikten. cargo shipler cok pillagelanıyo yola en azından 1 tane olucak sekilde defansif gemi alerte bırakmak lazım.

Neyse aklıma bunlar geldi oynarken yaptıklarım olarak dedigim gibi 1950de kultur victory cok da zor degil en azından venedikte. Ama ai i duzelttiklerinde bu kadar kolay olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu arada ilk defa Civ hayatımda bu oyunda mantıklı zamanlarda baroış teklif etti AI. Daha ilginci şehir vererek teklif etti. Çini eziyoum ama sadece defans yaparak adamın sehirlerini ele gecirme sansım dusuktu.

Butun ordusunu yok ettim bomber, ve onun ucaklarına karsı intercept yaptıgım fighterlarla. Adam shanghai(ikinci en buyuk sehri icinde wonder var felan) teklif ettiç PEace yapıp 10 turn sonra beijingide aldım.

Aynı sekilde 5 sehrini nukelayınca atilla da nukesuz bi bolgede 14 pop sehrni verdi peace icin.ç
Sosyal ağlarda paylaş

330. turn de 1910 oluyo yıl ona baktım simdi. yine venicele kazandım ama bu sefer zor oldu trade yapcak kimse yoktu etrafımda cok yavas cıktım paraları ama sonra da tum dunya ile trade yapabilcek seye ulastım 30k para var alcak sey yok. meh.

ama soyle diyim kimse ile trade route um baya uzun sure yoktu. 1 crossbowman im 1 tane de spearman im vardı sadece. Ve350 turne kadar kimse neutral in altına bile dusmedi. heralde haftaya falan duzeltirler guzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...